Masaż z wysunięciem okolicy lędźwiowej

Masaż z wysunięciem krążków międzykręgowych jest skutecznym sposobem rozwiązania problemu. Dzięki zabiegom masującym koryguje się wiele defektów w rozwoju kręgosłupa, w tym występów.

Często wypadnięcie dysku MPZ jest eliminowane w początkowej fazie dzięki masażom i ćwiczeniom bez użycia leków. Dlatego trudno jest przecenić znaczenie i korzyść masażu z wypukłościami. Ale te procedury przynoszą pożądany rezultat tylko wtedy, gdy są wykonywane przez profesjonalistów.

Jak działa masaż na kręgach i dyskach

Występ jest wyjściem dysku MPZ z jego anatomicznego miejsca i jego proliferacją do kanału kręgowego.

Następujące zmiany występują w kręgosłupie:

 • Jądro dyskowe jądra jest przesunięte poza środkiem;
 • przesunięte jądro rozciąga włóknisty pierścień i zamiast być idealnie owalne, otrzymuje nieregularne kontury;
 • kompresja zakończeń nerwowych, torebki stawów i tkanek dyskowych;
 • szczypanie procesów nerwowych i ściskanie elementów dysku prowadzi do pojawienia się bólu, drętwienia kończyn, ograniczenia ruchów.

Wyeliminuj występowanie dysku, działając na niego mechanicznie, to znaczy naciskając, aby przejść do miejsca, w którym powinien być.Aby pomóc w wyeliminowaniu wady, wywoływany jest masaż.

Oprócz czysto mechanicznego działania w obszarze problemowym, masaż stymuluje krążenie krwi, zapewnia przyspieszenie procesów metabolicznych w otaczających tkankach. Chrzęstna tkanka dysku jest podawana dyfuzyjnie z otaczających tkanek. Zwiększona ilość przydatnych w nich składników, które zapewniają masaż, ma przywracający wpływ na dysk. Masaże tj wykonania zadania wyeliminowania proces degeneracji dysku i tkanki kręgowego, który jest charakterystyczny dla występu.

Co jest ważne, aby wiedzieć o masażu

Masaż może czynić cuda i stać się prawdziwe uzdrowienie z występu, ale każdy pacjent powinien zadbać o to, aby dostać się w ręce fachowca.

Najlepiej zrobić to w specjalistycznych klinikach i biurach. Przygotowany masażysta wykona wszystkie etapy masażu poprawnie i konsekwentnie. To będzie gwarancja w wyleczeniu choroby.

Po pierwsze, z masażem, musisz usunąć ból, który osiąga się poprzez relaksujące ruchy. Procedury masażu są dozwolone tylko z łagodnymi bólami, doświadczony masażysta pomoże je wyeliminować i kontynuować dalsze manipulacje w odpowiedniej kolejności.

Po drugie, konieczne jest rozgrzanie wszystkich mięśni talii, aby ciepło dotarło do tkanki chrzęstnej dysku. W ten sposób stymulowana jest struktura mięśniowa, która przenosi niezbędne wibracje na kręgi i dyski oraz zapewnia proces odbudowy.

Po trzecie, konieczne jest znormalizowanie funkcji zakończeń nerwowych, dlatego konieczne są ruchy uspokajające, które pomagają wyeliminować mrowienie, mrowienie i inne nieprzyjemne zjawiska.

Pacjent jest ważny, aby pamiętać, że raz wykonany masaż do pozytywnych zmian podczas wypadania nie spowoduje. Procedury masażu są wykonywane na kursach, zwykle dziesięć sesji na dwa kursy leczenia.

Różnica między kursami powinna wynosić nie więcej niż trzy miesiące. Masaż zawsze łączy się z terapią ruchową, te procedury i leczenie uzupełniają się nawzajem, a w agregacie dają najbardziej efektywny rezultat.

Podstawowe techniki masażu lędźwi

Kiedy występ w okolicy lędźwiowej nie może wykonywać ruchów gwintowania. Może to spowodować pęknięcie włóknistego pierścienia i przebarwienia.

Z reguły czynności masażu wykonywane są w okolicy lędźwiowej, podczas manipulowania kręgiem i kością krzyżową oraz kością krzyżową.Jest to główna cecha procedur masażu z wypukłościami lędźwiowymi.

Czas na masaż tej strefy wymaga dużo, bo jest bardzo obszerny. Z tego powodu manipulacje są wykonywane krok po kroku:

 1. Krótki ugniatanie obszaru pośladków.
 2. Głaskanie w okolicy miednicy.
 3. Następnie, krok po kroku, wykonywane są ruchy "ściskania" i drżenia w strefie problemowej.
 4. Przejście do powtórzenia uderzeń na tym pierwszym etapie podgrzewania procedury zostało zakończone.
 5. W drugim etapie "ściskanie" rozpoczyna się ponownie od manipulacji, następnie przechodzą one do intensywnego uderzenia pięściami, a dokładniej, grzebieniami dłoni zaciśniętymi w pięści.
 6. Następnie mięśnie "uspokajają się", wykonując drżenie i głaskanie.
 7. Oprócz wymienionych rodzajów ruchów z masażem lędźwiowym od wysunięcia stosuje się tarcie. Można je wykonać za pomocą palców. Jednocześnie miękki walenie odbywa się za pomocą podkładek, a twarde z kostkami palców.
 8. Może być stosowany do odbioru - tarcie dłońmi. Jest również miękki - z tyłu i twarde - pięści.

Wszystkie te metody wykonuje się trzy razy, intensywne ruchy wykonuje się ostrożnie.Aby zorientować się, w jaki sposób masaż wykonywany jest z lędźwiowym wysunięciem, należy zapoznać się z materiałami wideo na ten temat. Wiedząc o konsystencji i cechach masażu tego obszaru, możesz być pewien poprawności wykonywania technik przez masażystę.

Jak zrobić masaż w domu

Jeśli nie masz możliwości odwiedzenia gabinetu masażu, musisz opanować technikę masażu i wykonać ją samemu w domu. Główne wymagania w tym zakresie to:

 • ścisłe przestrzeganie zasad wykonywania masażu;
 • odmowa zabiegów masażu z wyczuwalnym bólem;
 • odmowa masażu w obecności przeciwwskazań.

Przygotowanie do masażu musi rozpocząć się od usunięcia bólu. Do tego użyj środków przeciwbólowych, przeciwbólowych i kremów na bazie jadu węża i pszczół o działaniu przeciwzapalnym. Na przykład może to być Ketaprofen, Ibuprofen, Indometacyna, Diklofenak.

Ten okres powinien trwać tak długo, jak trzeba, aby wyeliminować zespół bólowy i proces zapalny. Następnie musisz przejść bezpośrednio do procedur masażu.

Technika masażu domowego obejmuje wszystkie powyższe techniki. Aby manipulacje mogły być wykonane poprawnie, podziel obszar lędźwiowo-krzyżowy grzbietu na 3 strefy:

 • pierwszą strefą jest przykręgosłup, w tym mięśnie umiejscowione wokół kręgosłupa;
 • druga strefa to lędźwiowo, której środkiem jest artykulacja ostatniego odcinka lędźwiowego i pierwszego kręgu krzyżowego;
 • trzecia strefa to strefa mięśni pośladkowych.

Mając na uwadze te trzy strony, nie umknie ci żaden z nich mentalnie i nie będzie próbował wpłynąć na wszystkich.

Aby wykonać samodzielny masaż, ustal położenie początkowe. Zaleca się wykonanie procedury, siedząc na krześle twarzą w twarz lub na stojąco.

 1. Rozpocznij głaskanie kręgosłupa od dołu w górę od kości ogonowej do dolnych krawędzi żeber. Wykonuj ruchy po obu stronach kręgosłupa i powtarzaj je cztery razy.
 2. Wykonuj szlifowanie, a następnie zagniataj, aż poczujesz ciepło.
 3. Połóż ręce na plecach w pozycji na żebrze od strony kciuka i wykonaj techniki "piłowania" i "siekania".
 4. Idź do wyciskania na obszarze sakralnym, używając palców swoich palców, zakończ tę technikę klepaniem.
 5. Zacisnąć pięści i pocierać je całym obszarem lędźwiowo-krzyżowym.
 6. Kontynuuj pocieranie palcami palców.
 7. Idź do kojących sztuczek. Można to zrobić dłońmi i poduszkami palców.

Masaż kręgosłupa lędźwiowego należy wykonywać przez co najmniej kwadrans, a więc każdą z siedmiu technik przez dwie minuty. Procedury masażu próbują robić codziennie przez co najmniej dziesięć kolejnych dni. Następnie zrób sobie przerwę i powtórz manipulacje za kilka tygodni lub miesięcy.

Ważne jest, aby zrozumieć, że niezależne procedury masażu są jedynie chwilową ulgą stanu z występem. Człowiek, nawet przy bardzo silnym pragnieniem nie będzie w stanie wprowadzić w miejsce zapasów są przemieszczane do płyty, może to zrobić tylko z pomocą lekarzy w nowoczesnej klinice.

Tutaj znajdziesz kompleksowe leczenie farmakologiczne, terapię ruchową, masaż, akupunkturę, akupunkturę, laser i inne efekty sprzętowe. Takie podejście pomoże ci pozbyć się choroby i poczuć się zdrowo.

Obejrzyj wideo: Manipulacja kręgosłupa lędźwiowego (Listopad 2019).

Loading...