Gimnastyka na ból pleców

Gimnastyka dla bólu krzyża jest uważana za jedną z metod, które pozwalają przywrócić utracone funkcje i zmniejszyć ból podczas jazdy. Ponadto ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie lędźwiowego, zwiększają przepływ krwi do tego obszaru i zwolnić zaciskowych nerw.

Główne wymagania dotyczące badań

Gimnastyka może pozbyć się bólu, znormalizować ruch, ale pod warunkiem, że lekcja zostanie wykonana prawidłowo. Główną zasadą takiego zdarzenia nie jest wyrządzenie sobie krzywdy, w przeciwnym razie zamiast korzystać z ćwiczeń, człowiek nie tylko straci swój czas, ale jeszcze bardziej zaszkodzi sobie.

Elementy gimnastyki powinny być wykonywane płynnie, ostrymi ruchami do czegokolwiek. W pomieszczeniu powinno być wystarczająco dużo miejsca na ruch, przed ćwiczeniem zaleca się przewietrzyć pomieszczenie. Jeśli chodzi o ubrania, nie powinno to utrudniać ruchu, konieczne jest pobieranie materiału z naturalnych tkanin, aby ciało oddychało.

Ważnym miejscem jest oddychanie. Wykonując element, powinieneś wdychać, gdy powracasz do pozycji wyjściowej, powinieneś wydychać powietrze. Nie trzeba się ładować w pierwszych dniach, obciążenie powinno rosnąć stopniowo.Początkowo wystarczy 10 powtórzeń jednego elementu kompleksu. Jeśli podczas treningu dojdzie do ostrego zmęczenia, zawrotów głowy, bólu głowy i ciała, nudności, należy przerwać zabieg.

Ważne miejsce zajmują przeciwwskazania, ponieważ nie wszystkie te zdarzenia są odpowiednie ze względów zdrowotnych. Nie ma sensu próbować eliminować ból pleców podczas ciąży i urazów kręgosłupa, w tym przypadku istnieją inne zestawy ćwiczeń. W obecności gruźlicy, choroby nerek, złośliwych struktur, z zaostrzeniami chorób związanych z przewodem pokarmowym, klasy są surowo zabronione. Podobna sytuacja występuje, gdy ból w dolnej części pleców daje, na przykład, w nogę.

Gimnastyka bólu w okolicy lędźwiowej jest przeciwwskazana w przypadku wyczerpania organizmu, jeśli obserwuje się wysokie ciśnienie krwi. Nie narażaj się na stres i cukrzycę lub niewydolność serca.

Powrót do spisu treści

Jakie ćwiczenia są odpowiednie?

Gimnastyka może odbywać się w dowolnej pozycji. Większość podstawowych ćwiczeń po ich działaniu ma na celu rozciągnięcie pewnych grup mięśni.Ćwiczenia te prowadzą do wzmocnienia najbardziej problematycznych obszarów.

Jednak nie należy uciekać się do naprężeń kręgosłupa, w szczególności krążków międzykręgowych.

Najprostszym ćwiczeniem jest konwencjonalne zawieszanie na poziomym pasku, poprzeczce lub podobnym inwentarzu. Jak już wspomniano, stosowanie wag i ciężarów nie jest zalecane. Zasada tego ćwiczenia jest prosta: pod ciężarem własnego ciężaru kręgosłup jest rozciągnięty, pomiędzy kręgami przestrzeń się rozszerza, uwalniając w ten sposób zacięte zakończenia nerwowe.

Należy jednak zauważyć, że to ćwiczenie, ze względu na swoją prostotę, nie będzie pasowało każdemu. Osobną kategorię stanowią osoby starsze, najczęściej cierpiące na dolegliwości kręgosłupa. W tym przypadku istnieje alternatywa dla poziomego paska - chodzenia na czworakach. Ta metoda jest uważana za najbardziej oszczędną dla kręgosłupa pod względem obciążenia.

Ćwiczenie nie jest trudne, wręcz przeciwnie, nie jest konieczne spełnianie i przestrzeganie złożonych wymagań, każda osoba może z łatwością sobie z nimi poradzić. Podczas chodzenia na czworakach, należy zachować zakręt w plecach, wielką wagę przywiązuje się do oddychania.Powinien przemieniać się, brać głębokie wdechy i wydechy. Całkowity czas trwania obciążenia wynosi około 20 minut dziennie, to wystarczy.

Dlatego gimnastyka z bólem w okolicy lędźwiowej nie będzie trudna w domu. Właściwe ćwiczenia, zgodność z podstawowymi wymaganiami - wszystko to pozbędzie się bólu i znormalizuje pracę działu lędźwiowego. Ważne jest, aby poważnie potraktować tę sprawę, a wynik nie potrwa długo.

Obejrzyj wideo: Zlikdiwuj ból pleców za pomocą jednego ruchu (Luty 2020).

Loading...