Z powodu tego, co się pojawia i jak leczy się medianę przepukliny krążka L4 L5?

Przerost międzykręgowy występuje zwykle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Powrót mediana przepuklina dysku L4 L5 - konsekwencją zwiększonego nacisku na kręgosłup, który znajduje się w okolicy lędźwiowej najbardziej błyskotliwy.

Przepuklina L4-L5 jest jedną z najczęstszych odmian patologii, ponieważ dysk ten jest prawie stale obciążony. Do pojawienia się przepuklin bardzo często prowadzi do podnoszenia ciężarów i nieprawidłowego rozkładu obciążeń.

Przyczyny pojawienia się

Główną przyczyną rozwoju patologii jest osteochondroza. Jądrowe jądro dysku zaczyna odczuwać brak płynu z powodu choroby. Rezultatem jest pogorszenie właściwości tłumienia dysku. Zniszczenie pierścienia włóknistego rozpoczyna się z powodu niedożywienia. Gdy rdzeń traci właściwości absorpcyjne i utrzymuje zwykły poziom obciążeń, występuje nadmierne ciśnienie rdzenia na pierścieniu włóknistym. Powoduje to występowanie. Jeśli leczenie nie rozpocznie się na tym etapie, w końcu pojawi się pierścień w pierścieniu i powstanie przepuklina tylna krążka międzykręgowego.

Grupa ryzyka obejmuje zawodowych sportowców, których kręgosłup doświadcza zwiększonego stresu, osoby o zbyt biernym trybie życia i zaburzeniach metabolicznych.Mediana przepukliny dysku L4 L5 powstaje, ponieważ składniki odżywcze wchodzą do krążków poprzez dyfuzję z sąsiednimi tkankami, ponieważ nie ma w nich naczyń krwionośnych.

Powrót do spisu treści

Ból w patologii

Doznania bólowe są głównym objawem choroby. Bóle mają charakter lokalny i mogą być wzmacniane przez ruch. Ból może rozprzestrzeniać się na pośladki, nogi lub jedną nogę przez wewnętrzną powierzchnię uda. W obszarze, w którym korzeń nerwowy jest zgnieciony, czułość może się zmniejszyć. Może to prowadzić do złego odruchu i drętwienia kończyn.

Jeśli diagnozą jest przyśrodkowa przepuklina dysku I4-I5, to nadmierny nacisk na rdzeń kręgowy lub wyciśnięto miejsce zwane ogonem kucyka.

Prowadzi to do poważnych problemów z narządami miednicy. Najczęściej choroba jest leczona operacyjnie.

Jedną z postaci choroby jest przepuklina z sekwestrem. Jest to niebezpieczny przypadek, w którym część przepukliny odrywa się, dlatego objawy symptomatyczne nasilają się i występują bardzo silne bóle. Leczenie tej postaci choroby może być wykonane tylko chirurgicznie.

Powrót do spisu treści

Metody leczenia choroby

Patologię można leczyć chirurgicznie lub zachowawczo. Leczenie metodami zachowawczymi zaleca się rozpocząć natychmiast po rozpoznaniu. Pacjentowi zaleca się kilka dni, aby przylegał do leżenia w łóżku i przyjmował leki przeciwbólowe, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Kompresja korzeni nerwowych często zanika w wyniku usunięcia zapalenia. To prowadzi do zmniejszenia zespołu bólowego. Po osiągnięciu głównego celu leczenia zachowawczego, usunięciu stanu zapalnego i bólu, należy skorzystać z terapii ruchowej, masażu i fizjoterapii.

Leczenie operacyjne jest środkiem skrajnym, który stosuje się tylko wtedy, gdy metody zachowawcze nie dają pożądanego rezultatu lub w niebezpiecznych przypadkach rozwoju patologii. We współczesnej medycynie najczęściej używana jest mikrochirurgia, która jest operacją mikrochirurgiczną. Dzięki tej metodzie interwencji chirurgicznej leczenie prowadzi do minimum konsekwencji i znacznego zmniejszenia ryzyka nawrotu.

Tak więc, przepuklina międzykręgowa tylna jest chorobą, która wymaga natychmiastowego leczenia.Jeśli nie od razu rozpocząć leczenie po rozpoznaniu, czy nie iść do lekarza, przez długi czas po wystąpieniu objawów lękowych, konsekwencje dla narządów wewnętrznych i układu nerwowego mogą być bardzo poważne.

Loading...