Czy przepuklina międzykręgowa może się rozpuścić i zniknąć?

Czy przepuklina międzykręgowa może się rozpuścić? Problem ten jest obecnie aktywnie dyskutowany. Choroba ta rozwija się, gdy jądro opuszcza krążek międzykręgowy po rozbiciu włóknistego pierścienia. Innymi słowy, to przemieszczenie i wystawienie galaretowatego ciała, które służy jako amortyzator w ruchu, to znaczy, że substancja międzykręgowa zapada się.

Głównym objawem jest silny ból, który nie ustępuje wraz z upływem czasu, jest stale odczuwany i charakteryzuje się słabością i upośledzeniem czucia w obu nogach (szczególnie poniżej kolana).

Metody leczenia choroby

Wiele osób martwi się możliwością resorpcji przepuklin międzykręgowych. Wyeliminować objawy i stępić ból z tą chorobą jest możliwe. Ale przepuklina nigdzie nie pójdzie, ale zostanie zwapniona, co zapobiegnie podrażnieniu i zniszczeniu wewnątrz ciała.

Najczęściej objawy przepukliny kręgosłupa można wygładzić po 6 tygodniach od ich wykrycia, ale nie znikają. Potem następuje okres remisji, to znaczy, że oznaki słabną, a nawet rozpraszają się.

Najczęściej stosowana metoda leczenia zachowawczego, w której stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne. Skuteczne są kortykosteroidy - preparaty hormonalne do podawania miejscowego w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Jedną z nowoczesnych skutecznych metod jest terapia elektrodami wielofunkcyjnymi. Leczenie główne uzupełniają ćwiczenia fizyczne, witaminy i masaże. Wszystko to tylko złagodzi sytuację, złagodzi objawy i nieprzyjemne doznania, ale nie całkowicie wyleczy człowieka.

Najbardziej radykalną metodą jest interwencja chirurgiczna. Jest to bardzo duże ryzyko, przed zawarciem umowy trzeba dobrze rozważyć zalety i wady. Należy rozumieć, że po operacji grzbiet nie będzie działał normalnie jako amortyzator. Jeden z dysków elastycznych odpowiada za przepuklinę, która w rezultacie zostanie częściowo lub całkowicie usunięta. W tym przypadku przepuklina może zniknąć, ale istnieje możliwość pogorszenia ogólnego stanu.

Operację przeprowadza się tylko w przypadku wystąpienia zaburzeń neurologicznych lub zespołu bólowego. W przypadku silnego bólu w dolnej części brzucha, tylnej powierzchni uda i podudzia, należy skonsultować się z chirurgiem w trybie nagłym.

Powrót do spisu treści

Alternatywna metoda leczenia

Jedną z opcji leczenia jest terapia manualna (leczenie ręczne).

Proces ten obejmuje nie mięśnie, a mianowicie kręgosłup, kręgi, krążki międzykręgowe i kości. Eliminuje przesunięcia kręgów usuniętymi odruchowe skurcze mięśni kręgosłupa, płyta wraca szybko do prawidłowego stanu. Technika ta pomaga skorygować kręgi, przywracając je do normalnej pozycji. Po pierwsze, mięśnie wspierające kręgosłupa są wprowadzane do tonusa, a następnie zmniejsza się obciążenie.

Powrót do spisu treści

Jak zapobiec wzrostowi choroby?

Spokój jest głównym warunkiem, w którym przepuklina kręgosłupa może ustąpić.

Podczas leczenia należy przestrzegać pewnych środków ostrożności:

  • pamiętaj, aby zachować prostą postawę;
  • mniej zginać;
  • odpocznij, gdy tylko poczujesz się zmęczony;
  • równomiernie rozłożyć ciężar na obie ręce;
  • spać na płaskim i elastycznym łóżku.

Kiedy przepuklina międzykręgowa jest zmartwiona, przede wszystkim należy wyeliminować wszystkie możliwe niedogodności, stworzyć sprzyjające warunki dla relaksu i komfortu.

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu operacji lub bez operacji, stosując wyłącznie konserwatywne metody złagodzenia problemu, rozważ ponownie za i przeciw.

Zwracając uwagę na własne zdrowie, wykonując ostrożne ruchy, można uniknąć tak ekstremalnego leczenia chirurgicznego.

Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem i uwierzyć w swoje umiejętności. Z każdą chorobą możesz sobie poradzić i odzyskać swoje życie!

Obejrzyj wideo: Przepuklina kręgosłupa lędźwiowego znikła dzięki Janowi Pawlikowi (Luty 2020).

Loading...