Podarłem moje dolne plecy, co robić w domu

Przyczyną awarii pasa może być wiele czynników, głównie nagłymi niewygodnych ruchów, poruszających się ciężkich przedmiotów, nieprawidłowy rozkład obciążenia, zaczynają się rozciągać mięśnie, powoduje ostry ból zespołów.
Bardzo często, z tyłu rozdarcie przepięciem nerwowy stres, zaburzenia neurologiczne, przeziębienia i poważne współistniejące choroby.

Główne przyczyny i objawy ablacji lędźwiowej

Kiedy dana osoba odczuwa silny ból w okolicy pleców, pojawia się wyrażenie "poderwać dolną część pleców", oczywiście mechanizm tego zjawiska jest znacznie bardziej skomplikowany i u każdej osoby wszystkie objawy przebiegają inaczej.

Przyczyną bólu krzyża może być osteochondroza, przepuklina międzykręgowa, mikrouszkodzenie więzadeł, skurcz mięśni, procesy nowotworowe, choroby narządów wewnętrznych, serca, nerek i innych narządów.

Wiadomym jest, że jedna osoba ból może tylko wpłynąć na niewielką część obszaru z tyłu, który może wytrzymać, choć to będzie nudny i dokuczliwy. Kiedy pojawia się ostry ból, rozdawanie w kończynach dolnych, pośladki stają się odrętwiałe, jest to raczej poważny uraz i należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ występują problemy z kręgosłupem.

W rezultacie badania mogą ujawnić ścieńczenie krążka międzykręgowego, jego zwyrodnienie lub powstanie przepukliny międzykręgowej.

Kiedy iść do lekarza

Uwaga, proszę! Należy pamiętać, że trzeba iść do lekarza po okolicy lędźwiowej są stałe, długotrwałe obolałe, ostry, pieczenie, ból nie do zniesienia, mogą być tępe i ostre, które nie są dopuszczone do wyprostować plecy.

Jeśli pleców są zlokalizowane w jednym miejscu, jest stała i nie zatrzymują się w pozycji leżącej na plecach, temperatura ciała wzrasta, konieczne jest lekarza.

Również, kiedy może pojawić się awaria plecach drętwienie lub mrowienie, uczucie słabości w nogach, a wszystkie z tych objawów, należy mówić o poważnych naruszeń w okolicy kręgosłupa, które uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia i zmuszony do lekarza - kręgosłup.

Konieczne jest, aby pamiętać, że pojawienie się bólów krzyża mogą być spowodowane przez chorobę kręgosłupa i ból mogą być podane w otrzewnej, a nawet w dół brzucha.

Pierwsza pomoc w przypadku poparzeń

Przede wszystkim, gdy zaburza się plecy, należy umieścić pacjenta na równej twardej powierzchni i ograniczyć jego ruch, a także umieścić mały wałek pod talią.Z silny, uporczywy ból painkiller dać więcej do przybycia lekarza nic do zrobienia. Nie można masować, czuć, smarować rozgrzewając i innymi rozpraszającymi maściami.

Rozpoznanie bólu pleców

Przed rozpoczęciem leczenia pacjenta z niewydolnością pleców i nie przechodzą ból, konieczne jest ustalenie przyczyny i rozpoznanie choroby. Pierwszy lekarz - Spine prowadzi ogólną kontrolę i ocenia stan kręgosłupa, stanu układu mięśniowego, układu nerwowego i kręgów.

W razie potrzeby, analiza krwi i moczu, w celu zapobiegania chorobom nerek, a także zbadać kręgosłupa metodą radiografii do wykrywania lub wyeliminować złamań, zapalenia kości i szpiku.

W celu postawienia diagnozy dodatkowo wykonywane metodą rezonansu magnetycznego lub tomografia komputerowa, która daje możliwość badania stanu krążków międzykręgowych bardziej szczegółowo i innych struktur kręgosłupa.

Leczenie i zapobieganie

Po opisie diagnostyce, leczeniu i rozpoczęciem pierwszego etapu, do leczenia, zwłaszcza do i ostry ból, odbywa się za pomocą środków znieczulających blokadę, są w stanie wyeliminować ból, ale nie mają wpływu na przebieg choroby.

Leki

mianowany także diklofenak, indometacyna lub ortofen. Leki te są niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Produkowane w postaci żeli, maści lub w zastrzykach, co jest bardzo ważne, aby wybrać prawidłowo.

Żele i maści wcierać delikatnie, tak aby nie zaostrzać zespoły bólowe, a pierwsze dni musi powstrzymać się od obróbki termicznej, różnych maści rozgrzewające, masażu i fizjoterapii.

Leczenie fizjoterapeutyczne

Po remisji bólu posiadała specjalny zestaw ćwiczeń fizycznych, mającej na celu odzyskanie pacjenta, zawiera obciążenia związanego ze wzmocnieniem układu mięśniowego, a także do stabilizacji kręgosłupa.

Ważne! Zestaw ćwiczeń może zawierać pływanie w basenie, rozciągnąć kręgosłup poprzez poprzeczki może przepisać leczenie pijawkami, akupunktura, akupresura, fizjoterapii, terapia manualna jest również wykonywanych, ale to wszystko zrobić przez specjalistę - kręgosłup.

Zapobieganie chorobom

Każda osoba, która przynajmniej raz oderwał plecy i jednocześnie przeżywa silny ból, należy pamiętać, że kręgosłup jest otoczony układu mięśniowego, który ma zostać przeszkoleni.Aby to zrobić, należy stale wykonywać że wzmacnia, nie prowadzą siedzący tryb życia, ruszać, biegać, chodzić i pływać w prawidłowej postawy.

Ważne jest, aby obliczyć fizycznych możliwości organizmu, zwłaszcza podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, jak wielokrotnie rozdarty z powrotem, z nadmiernym i nieregularnych sportowych lub innych ćwiczeń, może prowadzić do dość poważnych chorób kręgosłupa, która staje się przewlekłe i leczyć byłoby zbyt skomplikowane. Awarią plecach może spowodować powtarzające się ćwiczenia, zaawansowany wiek człowieka, drgania, co jest związane z pracą i nadmierną masę ciała.

Należy pamiętać, że rozdarty powrót nie powinien być traktowany niezależnie, i nie warto słuchać rad od nieświadomych ludzi, którzy są daleko od medycyny, ponieważ każda osoba ma swoje indywidualne cechy niewydolności pleców i interwencji niewykwalifikowanych ludzi może prowadzić do powstania przepukliny, a pacjent może odmówić nogi.

Traktowanie rozdartych pleców środkami ludowymi

  1. Na ból pleców, kiedy mężczyzna wyciągnął ją, można użyć popularnych receptur i wcieraj obszarów problemowych na tylnej części nalewki z ognistym czerwonym pieprzem, a następnie natrzeć jodła olej.
  2. Obecnie coraz większa popularność aplikatora Kuznetsova, który ma ostrych igieł, a gdy osoba rozprzestrzenia aplikator na gładkiej powierzchni, a następnie kładzie się na to, prasa nowiutki na zakończeniach nerwowych, co zmniejsza ból i szybszy powrót do zdrowia.
  3. Wiele osób, które wyrwał z tyłu, jest bardzo dobry polar, który wiązany z tyłu, pokryte grubą tkaniną i pozostawić na kilka dni, a potem wszystkie zespoły bólowe ustępują.
  4. Przez zakłócania plecach może pomóc wosku, które muszą być podgrzane i stosowany do obszaru dotkniętego, górna pokrywa tkaniny wełnianej, co prowadzi do całkowitego wyleczenia.

Każdy wie, że gdy osoba łamie się plecami, podczas gdy jest on rozciągnięty mięśnie, powoduje ostry, piekący ból. Jednak nie jest to choroba niebezpieczna i może być leczona w domu, ale nie rób żadnych gwałtownych ruchów, podczas pobytu w absolutnej ciszy,jeśli idziesz, to bardzo powoli i na bolące miejsce nałóż plaster pieprzu, zostaw go na kilka dni.

W takim przypadku, gdy ból nie znika w ciągu kilku godzin, aby zobaczyć się z lekarzem, ale nie do uzdrawiania wiarą lub innych „uzdrowicieli”, który doprowadzi do tego, że ludzie nie będą w stanie poruszać się samodzielnie, ponieważ nie może chodzić.

Obejrzyj wideo: Part 2 - The Adventures of Huckleberry Finn Audiobook by Mark Twain (Chs 11-18)