Przepuklina lub węzły Schmorl: co to jest

Węzły Schmorla - co to jest? Bardzo często ludzie się boją, gdy dowiadują się, że mają przepuklinę Schmorla. Niemniej jednak sama choroba nie jest tak poważna, różni się od zwykłej przepukliny tym, że tworzy się tylko w okolicy kręgosłupa, ale nie wystaje poza jej krawędzie.

Powstanie tej przepukliny występuje z intensywnym wzrostem dziecka. Przy opracowywaniu międzykręgowy dysk wydaje chrzęstnej guzki, które mają dużą gęstość, a zatem różnią się od pierścieni chrząstki płyty.

Wraz ze wzrostem i rozwojem kręgu elementy zaczynają wywierać presję na sąsiednich kręgów, powodując małe wgniecenie w przeszłości, więc wysokość zmian dyskowych i znacznie zwiększa obciążenie stawów międzykręgowych wszystkich.

Gdy węzeł Schmorl się rozwija, kręgów nie kompresuje, więc objawy bólowe są często nieobecne.

Zwykle takie guzki zdarzają się trochę, dlatego konieczne jest podjęcie środków w celu zatrzymania tego patologicznego procesu.

Kiedy postępujące procesy degeneracyjne niszczące postępują na dysku międzykręgowym, może to prowadzić do jego dysfunkcji. W rezultacie powstaje normalna przepuklina kręgosłupa, która może prowadzić do złamań kompresyjnych kręgu.Główną przyczyną takich złamań może być powszechna uraz lub ciężki wysiłek fizyczny, ponieważ nie obserwuje się takiej zmiany w zdrowym kręgosłupie.

Wykrywanie guzków Schmorla jest wyraźnym sygnałem, aby zwrócić uwagę na stan krążków międzykręgowych, kręgów i segment kręgosłupa.

Przyczyny przepukliny Schmorlja

Guzki Schmorla rozwijają się z wieloma niekorzystnymi czynnikami, głównie z wadami wrodzonymi, które wpływają na chrząstkowe węzły znajdujące się w kręgu.

Ten rodzaj przepukliny rozwija się z naruszeniem struktury kości, co prowadzi do rozwoju osteoporozy, ponieważ metabolizm wapnia jest zaburzony.

Przepuklina może również rozwijać się z silnym stresem fizycznym, w wyniku czego może pojawić się kilka oddzielnych wrażeń.

Przepuklina rozwija się stałą traumatyczne narusza nie tylko węzeł chrząstki, ale napędza go i wiązadła, w wyniku czego tworzy się mały i przepukliny SHmorlja.

Gdy uszkodzony składników chrząstki jest wprowadzenie obcych substancji w tkance kostnej, która uruchamia proces zapalny w trzonie kręgowym, za którym jest włączony rozwoju klasycznych przepukliny krążków międzykręgowych.

W przypadku, gdy taka przepuklina rozwija się w odcinku piersiowym kręgosłupa, mogą pojawić się małe doznania bólowe lub to zapalenie może wystąpić bezobjawowo.

Zazwyczaj SHmorlja przepukliny można określić przy użyciu tomografii rentgenowskiego, lub na wynikach rentgenowskim odróżnić retrolisthesis lub przemieszczenia kręgów.

Jeśli wszystkie objawy wskazują na tego rodzaju przepukliny, zabieg może dać wynik pozytywny, to jest możliwe, aby uniknąć złamania kompresji kręgów lub kilka z trzonu kręgu.

Leczenie przepukliny SHmorlja powinna być kompleksowa i obejmować nie tylko leki, ale także fizjologiczne wyczerpanie kręgosłupa, które pozwolą zmniejszyć skurcze mięśni.

Powrót do spisu treści

Praktyczne zalecenia

Podczas leczenia przepukliny międzykręgowej Schmorl należy zwrócić uwagę na węzły chrząstki.

Nie powinny one stać się stan zapalny i wokół konieczności poprawy krążenie krwi w mięśniach, za pomocą symulatorów, a najlepiej stosować mały trening siłowy.

Ponadto, nie powinny być ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie pleców, co doprowadzi do normalizacji krążenie krwi we wszystkich tkankach otaczających kręgosłup.

Możesz skorzystać z terapeutycznej gimnastyki, pływać, prowadzić terapię manualną, ale unikać biegania, skakania, gimnastyki i innych sportów siłowych.

Najważniejsze - aby zapobiec postępowi procesów patologicznych, tak aby nie spowodować rozwój spada przez międzykręgowy chrząstki w gąbczastej korpusie kręgów.

Dość często węzły SHmorlja rozwój wystąpić uraz, zaburzeniami postawy i z naruszeniem procesów metabolicznych w organizmie człowieka, a te guzki mogą rozwijać się w dostatecznie szybki rozwój dziecka, ponieważ wszystkie tkanki miękkie rosną znacznie szybciej niż chrząstki. Guzki Schmorla rozwijają się również pod wpływem takich obciążeń kręgosłupa, jak kształtowanie lub skakanie do wody.

Obejrzyj wideo: Guzki Schmorla - co to jest? Objawy i leczenie