Czy warto wytwarzać kręgosłup w domu?

W czasach starożytnych ludzie próbowali pozbyć się bólu pleców. W tym czasie kręgosłup został wyciągnięty w domu. Teraz ta metoda znana jest jako trakcja. Technika polega na rozciągnięciu kręgosłupa. Warto zauważyć, że współczesna medycyna uważa tę metodę za nieskuteczną. Pozytywny wynik, gdy rozciąganie kręgosłupa w domu, rozsądne jest rozważenie zmniejszenia kompresji zakończeń nerwowych i usunięcia bólu w plecach.

Pojęcie "fix disk" nie ma nic wspólnego z rozciąganiem. Dzięki temu wszystkie dyski pozostają nieruchome, a główną przyczyną bólu jest przepuklina międzykręgowa.

W jakich przypadkach jest rozciąganie kręgosłupa używanego w domu

Jedna grupa Eskulapa zaleca stosowanie tej metody do wszystkich chorób pleców, podczas gdy druga mówi, że rozciąganie szkodzi zdrowiu, przyczynia się do powikłań i pojawiania się nowych chorób. Prawda czai się w samym środku sporu. Pacjent z osteochondroza cierpi z powodu uszkodzenia włóknistego pierścienia dysku, a podczas rozciągania rozciąga się jeszcze bardziej. Z negatywnymi konsekwencjami, rozciąganie prowadzi do szybkiej unicestwienia pierścienia i rozwojudodatkowe przepukliny. A z pozytywnymi konsekwencjami ból na krótko ustąpi, ale choroba pozostanie. Istnieje wiele skutków ubocznych związanych z trakcją, a ból może zmniejszyć się tylko na krótki czas, więc nie ma sensu rysowanie odcinków na tym etapie. Należy wyciągnąć wniosek, że rozciąganie kręgosłupa w domu osteochondroza przynosi tylko szkody.

Ćwiczenia te będą odpowiadały pacjentowi z osteochondrozą podczas uprawiania gimnastyki terapeutycznej. Dzięki tej gimnastyce możliwe jest wzmocnienie i uelastycznienie mięśni i więzadeł pleców.

Ekstrakcja kręgosłupa w domu będzie przydatna podczas przemieszczania kręgów. Ta technika jest również przydatna w przypadku różnych złamań. Terapia ta pomoże pacjentowi w niestabilności kręgów w początkowej fazie, pod warunkiem, że po rozciągnięciu kręgosłup zostanie ustalony w prawidłowej pozycji.

Jakie ćwiczenia należy wykonywać, rozciągając kręgosłup w domu? Jest pełen zestaw ćwiczeń.

  1. Leżąc na prostej powierzchni, połóż dłonie na szwach. Głęboko wdech, a po wydechu ugnij prawą nogę, opierając się o brzuch.Powtórz koszty 20 razy z każdą nogą po kolei.
  2. Leżąc na plecach z wygiętymi nogami, tak aby obcasy dotykały pośladków, ręce wyciągnięte do przodu, weź głęboki oddech. Przyciskając brodę do klatki piersiowej, musisz uścisnąć kolana dłońmi. Pozostań w tej pozycji przez 9-13 sekund, powtórz co najmniej 4 razy.
  3. Leżąc na plecach z wygiętymi nogami tak, że obcasy dotykać pośladki, ręce na swoich stronach w tym samym czasie, trzeba wziąć głęboki oddech brzuch, a kiedy wydech, ciągnąc podbródek do klatki piersiowej, pochylić się do przodu, trzymając miednicę na powierzchni. Powtórz około 15 razy.
  4. Stał na kolanach, trzymając plecy wyprostowane, ręce spoczywały na powierzchni, przyciskając brodę do klatki piersiowej, wygięte w natchnienie. Powtórz co najmniej 11 razy.
  5. Pozycja wyjściowa jest prosta, ręce w szwach. Podnieś ręce z każdej strony i wskaż w górę. Po natchnieniu pociągnij lewą rękę do góry prawą ręką. Ćwicz każdą ręką 11 razy.
Powrót do spisu treści

Czy warto rozciągać kręgosłup w domu?

Wszystko zależy bezpośrednio od choroby. W niektórych przypadkach jest to konieczne, ale w innych trakt jest szkodliwy. W tej kwestii należy indywidualnie skonsultować się z lekarzem. Dla każdej osoby, w zależności od choroby, jest indywidualna.

Specjalista może zalecić zastosowanie indywidualnego kompleksu gimnastyki leczniczej w przepuklinach kręgosłupa.

Obejrzyj wideo: Biblical Series VI: The Psychology of the Flood (Listopad 2019).

Loading...