Czy można masować przepukliną kręgosłupa?

Czy można masować przepukliną kręgosłupa? To pytanie jest bardzo interesujące. Przepuklina to wyjście z narządu wewnętrznego lub jego oddzielnej części przez naturalne lub sztuczne otwarcie w jamie ciała. Masaż przepukliną jest najczęstszym sposobem na złagodzenie stanu. Jest to dodatek do głównego leczenia, gdy choroba jest na wczesnym etapie.

Masaż przepukliną kręgosłupa

Masaż powinien być wykonywany przez specjalistę w celu uniknięcia naruszenia tkanek kręgowych, a niewłaściwa procedura może prowadzić do powikłań. Konieczne jest wykonanie delikatnego masażu z przepukliną międzykręgową, następnie pacjent rozluźnia mięśnie, poprawia się ból i poprawia stan.

Korzyści - możliwość uniknięcia operacji, przywrócenia prawidłowej pozycji kręgosłupa, zmniejszenia nawrotów. Prowadzenie sesji wymaga od 8 do 20 razy dziennie, wszystkie działania muszą być skoordynowane z lekarzem prowadzącym. Dziś są takie rodzaje masażu jak:

 • próżnia;
 • egzotyczny tajski;
 • punkt;
 • klasyczny;
 • miód medyczny;
 • podzielone na segmenty.

Masaż przepukliną kręgosłupa ma szereg przeciwwskazań:

 • podwyższona temperatura ciała;
 • alergia;
 • krwawienie;
 • zaburzenia jelitowe;
 • zwiększone lub obniżone ciśnienie;
 • różne choroby skóry;
 • ciąża.
Powrót do spisu treści

Rodzaje technik masażu

Podczas masażu puszkowego występuje efekt sauny. W aplikacji są banki, pod których wpływem występuje rozrzedzone powietrze, korzystny wpływ na krążenie krwi, wypływ nadmiaru płynów, metabolizm ciała. W tej formie przeważają slajdy zygzakowate, czas trwania jednej sesji nie powinien przekraczać 15 minut. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, które rozwiążą się w ciągu kilku najbliższych dni.

Z całej pozytywności tej procedury masażu lędźwiowego iz powrotem nie może być wykonana w czasie zaostrzenia choroby, gdy pacjent czuł się silny i ostry ból.

Tajska lub akupresura z przepukliną międzykręgową opiera się na działaniu punktów spustowych ciała, mających na celu zrównoważenie energii Qi. Obrońcy, a także przeciwnicy tej metody, wiele z powodu bolesnej procedury. Ten typ odnosi się do jednej z najskuteczniejszych procedur w terapii manualnej, przywraca normalne funkcjonowanie kręgosłupa lędźwiowego i pleców jako całości.

Masaż klasyczny opiera się na głaskaniu, tarciu i przyciśnięciu niektórych obszarów.Podczas zabiegu pacjent powinien znajdować się w wygodnej i zrelaksowanej pozycji. Zaletą jest zmniejszenie bólu i nadciśnienia mięśni.

Zabrania się masażu w miejscu, gdzie pojawia się przepuklina, tylko w okolicach jej ciała.

Kiedy masaż leczniczy miód stosuje tarcie, które zawiera miód i mumie w stosunku 100: 1, jest on stosowany pat. Miód działa, wyciągając żużel, ma silny efekt refleksoterapeutyczny. Używaj tylko naturalnego produktu, bez barwników i konserwantów. Przeciwwskazaniem do tej metody jest nietolerancja produktów pszczelich.

Masaż segmentowy dotyczy tylko określonego miejsca rdzenia kręgowego. Czas trwania sesji wynosi 25 minut i charakteryzuje się bardziej oszczędnym działaniem na organizm ludzki. Zabieg wykonuje się bez użycia maści, a jego koszt jest znacznie tańszy niż w przypadku innych metod.

Czy można masować za pomocą olejków eterycznych?

Wszystkie rodzaje masażu wymagają użycia różnych olejów przesuwnych, rozgrzewających maści.

Z przepukliną międzykręgową, oprócz masażu,nadal konieczne jest wykonanie zestawu ćwiczeń z fizykoterapii i zastosowanie leków, wówczas ryzyko przejścia choroby na postać przewlekłą zmniejszy się.

Obejrzyj wideo: Przepuklina L5 - S1 - jak to naprawić ?