Dlaczego lędźwie ranią kobiety rano?

Jeśli po śnie siniak boli, to przyczyną nie zawsze jest niewłaściwa pozycja ciała we śnie. Oczywiście, gdy ból pojawia się regularnie, musisz udać się do lekarza. Po przekazaniu wszystkich analiz, okaże się kompletny obraz stanu pleców i kręgosłupa. Ból pleców często wskazuje początkowy etap różnych chorób pleców.

Oczywiście, najczęstszym powodem, dla którego rano z powodu lędźwi u kobiet, dokładnie tak jak mężczyźni, jest siedzący tryb życia. Rano wielu narzeka, że ​​ciężko jest wstać z łóżka, ale, wydając, stan wraca do normy.

Możliwe przyczyny bólu pleców rano


Bardzo często ból pleców jest objawem osteochondrozy, a także innych patologii, które zakłócają mechanizm ruchu kręgosłupa, mięśni lub więzadeł. Nawet niewielkie zmiany w małych stawach kręgosłupa w okolicy lędźwiowej mogą prowadzić do bólu. Trzeba o tym pamiętać.

Zwróć uwagę! Jeśli ból w okolicy lędźwiowej jest spowodowany chorobami kręgosłupa, dostanie się on do otrzewnej, a nawet do jamy brzusznej.

Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie przejawów osteochondrozy regionu lędźwiowego we wczesnych stadiach jest dość trudne.Oprócz bólu pleców należy zwrócić uwagę na następujące warunki:

  • uczucie ciągłego zmęczenia;
  • dyskomfort przy pochyleniu się do przodu;
  • rankiem boli;
  • odczucia bólu stopniowo rosną;
  • ból wkrótce zaczyna się pojawiać, gdy kichanie lub kaszel;

Niewłaściwe pozycje podczas snu

Jednym z częstych powodów, dla których boli rano, jest kobiecy brzuch - to sen na plecach w niewłaściwej pozycji. Ból w dolnej części pleców zwiększa się wraz ze snem na plecach, rozciągając nogi.

Również do przyczyn można przypisać i urazy kręgosłupa. Najczęściej spotykane są dwie opcje: przeciążenie pleców lub obecność obrzęku.

Choroby współistniejące

W okolicy lędźwiowej znajdują się narządy żeńskiego układu rozrodczego. Pierwszym warunkiem, z powodu tego, co dolny grzbiet może zranić rano, są kobiety - to ciąża. Z powodu przyrostu masy wzrasta obciążenie okolicy lędźwiowej. W tej sytuacji ważne jest noszenie specjalnego bandaża podtrzymującego plecy.

Często schorzenie boli podczas krytycznych dni. Co więcej, nie obserwuje się tego u wszystkich kobiet. Taki ból dotyka tych, którzy mają zatrzymanie płynów w ciele.Generalnie podczas menstruacji występuje ogólne opóźnienie, co prowadzi również do zwiększenia masy ciała. Ale jeśli kobieta spożywa dużo słodyczy i słoności, ma chorobę nerek, to płyn utrzymuje się dłużej.

Co zrobić, aby pozbyć się porannego bólu

Ważne! Najlepiej nie angażować się w samoleczenie, ale skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć konkretny powód, dla którego rankiem u kobiet lub mężczyzn boli brzuch. Aby poradzić sobie w takiej sytuacji, konieczna jest traumatolog lub neurolog.

Najczęściej leczenie jest przewidziane kompleks, w tym refleksologii, terapii manualnej, wizyty w procedurach fizjoterapii. Wszystkie te ekspozycje są wymagane do rozluźnienia mięśni. Kiedy ból można usunąć, wówczas określone ćwiczenia do ćwiczeń fizjoterapeutycznych są zdecydowanie zalecane.

Zwróć uwagę! Wykonuj ćwiczenia wzmacniające więzadła i mięśnie kręgosłupa dopiero po całkowitym przejściu bólu.

Często lekarz wyznacza, w przypadku stałego bólu krzyża, noszenie specjalnego gorsetu. Ważne jest, aby cały czas utrzymywać kręgosłup w prawidłowej pozycji.

Krótko. Dlaczego ból lędźwiowy pojawia się rano?

  1. Siedzący tryb życia.
  2. Śpij na jego plecach, wyciągając nogi.
  3. Naruszenie postawy.
  4. Nadmiar masy ciała.
  5. Choroby kręgosłupa.

Ból pleców, niezależnie od przyczyny, mówi, że niektóre grupy mięśni odczuwają dyskomfort. Ból jest silny w godzinach porannych, ponieważ mięśnie zostały ustalone na długi czas w jednej pozycji. Do połowy dnia, gdy zwiększa się ruchliwość, ból stopniowo mija.

Nawiasem mówiąc, niewłaściwa postawa prowadzi do asymetrycznego skurczu mięśni. Może to być również przyczyną bólu pleców rano. Ponadto, z tego powodu ból występuje nie tylko w dolnej części pleców, ale w okolicy szyjki macicy (obserwowane częściej).

Jeśli nie jesteś po raz pierwszy rano, aby zwrócić uwagę na ból w okolicy lędźwiowej, zawsze powinieneś umówić się na wizytę u lekarza. Możliwe, że w kręgosłupie występują pewne zmiany zwyrodnieniowe. Jeśli zauważysz je na wczesnym etapie, możesz wpłynąć na sytuację.

Obejrzyj wideo: Cesur ve Güzel (Meandry Uczuć) Napisy PL Epizod 6 HD (Wrzesień 2019).

Loading...