Występ kręgów kołowych

Okrągłe wysunięcie dysku jest dolegliwością, w której dysk międzykręgowy jest skierowany do przodu. Rezultatem jest zagłuszanie korzeni nerwowych, co prowadzi do rozwoju chorób układu nerwowego. Zwykle po wypukłości występuje przepuklina międzykręgowa. Występ (występ tarczy l5 s1 lub innych kręgów) jest konsekwencją wpływu różnych czynników.

Może prowadzić do procesów zapalnych, które występują w ciele, podnoszenia ciężarów, chorób kręgosłupa, na przykład skoliozy. Jeśli narządy wewnętrzne cierpią przez długi czas bez leczenia, może również powodować koliste występowanie krążków międzykręgowych.

Dzieci muszą być dokładnie monitorowane, obserwując, jak siedzą i chodzą. Jeśli dziecko garbi się i pochyla się nad biurkiem, grozi mu naruszenie postawy, które później może przekształcić się w występ. Złe odżywianie, naruszenie reżimu żywieniowego - kolejny czynnik, który stwarza zagrożenie dla zdrowia kręgosłupa. I oczywiście wiek musi być brany pod uwagę: im starsza osoba, tym większe ryzyko zarobienia okrężnej przepukliny.

Etapy rozwoju choroby dysku

Podczas pierwszego stadium choroby włóknisty pierścień pęka, co pociąga za sobą nieregularności struktury krążka. U pacjenta wyrażają go bolesne odczucia i wystarczająco silne (w strefie dysku). Przejście do drugiego etapu charakteryzuje się tym, że dysk jest wydawany o około kilka milimetrów. W obszarze, w którym kość zaczęła się zmieniać pod wpływem choroby, pacjent odczuwa ból stopniowo rozprzestrzeniający się dalej.

W trzecim etapie kość jest jeszcze bardziej wystająca, więc istnieje niebezpieczeństwo, że włóknisty pierścień pęknie. Potem może łatwo powstać przepuklina międzykręgowa. Na stan pacjenta odzwierciedla to znaczny ból. Ręce i stopy zaczynają się głupie.

Powrót do spisu treści

Objawy wysunięcia

Nie zawsze pojawia się okrągły występ dysku z tymi samymi objawami. Objawy są różne i zależą od tego, gdzie nastąpił wysunięcie dysku, na przykład występu dysku l5 s1. Ale tam, gdzie zlokalizowana choroba, choroba początkowo koncentrować się „cichy”: tak długo, jak nie zranić nerwów, osoba nic nie czuć. Kiedy tak się dzieje, pojawiają się pierwsze objawy.

Tak więc, w przypadku wystąpienia kolistych wypukłości w okolicy szyjki, któremu towarzyszy ucisk korzeni gałęzi nerwowych, pacjent może doświadczyć szeregu najbardziej nieprzyjemnych objawów. Ból szyi i ramion, dłonie odrętwiałe, palce tracą zdolność odczuwania. Ciśnienie może gwałtownie wzrosnąć i natychmiast spaść. Wydaje się pacjentowi, że skóra jest przerażająca. Czuję zawroty głowy i zawroty głowy, moje serce zaczyna działać nieprawidłowo. Sprawdzenie ostatniego w szpitalu nie daje żadnych negatywnych wyników, kardiolodzy rozłożą ręce, nie widząc przyczyn bólu.

Jeśli wyjście krążka międzykręgowego wystąpił w odcinku piersiowym, zaczyna boleć środkowej części pleców, w prasie odczuwalne osłabienie, ból w klatce piersiowej, nie dyskomfort w jamie brzusznej, że zdrętwiały. Między żebrami też są bóle. Jeśli dysk L3 L4 choroby lub innych kręgów lędźwiowych uderzył, co dzieje się w większości przypadków rodzą dyskomfort w dolnej części pleców, mięśnie nóg osłabienia, szczególnie w łydkach, nogi już nie czuć pełnego wpływu z zewnątrz. W stopach kłucia. Z czasem nieutwardzona choroba doprowadzi do nieprawidłowego działania układu moczowo-płciowego.

Powrót do spisu treści

Metody leczenia pacjenta

Występowanie dysku kręgów l4 l5, podobnie jak inne, pozwala na bezpieczne wyleczenie pacjenta za pomocą leków. Tylko w niektórych przypadkach, gdy to nie wystarczy z powodu wystąpienia jednego z ostatnich stadiów choroby, należy odwołać się do interwencji chirurga. Wraz z występem dysków międzykręgowych, zalecany jest zestaw specjalnych środków, których celem jest przywrócenie utraconej wrażliwości i ponowne rozpoczęcie aktywnego ruchu bez odczuwania bólu.

Oczywiście lekarz sprawdza dietę pacjenta i często całkowicie ją zmienia. Tak więc ze standardowego menu pacjenta odchodzą szkodliwe tłuszcze, które zastępowane są przez użyteczne. Są to ryby i produkty mleczne, kurze jaja. Są również bogate w białko, które jest niezbędne dla kręgosłupa i kości. Jeśli jakikolwiek występ zostanie zdiagnozowany, na przykład, wystawa dysku z kręgów L4 l5, wymagane jest nasycenie ciała wapniem, magnezem, fosforem i manganem. Te chemikalia są zawarte w różnych produktach. Tak więc wapń obfituje w jajka, kapustę, twarożek i ser, a magnez znajduje się w ogórkach i ziarnach słonecznika.

Konieczne jest, aby stracić dodatkowe funty, dzięki czemu pacjent czuje się swobodniej w ruchu.

Okrągłe wysunięcie dysku obejmuje tak tradycyjne leczenie, jak rozciąganie kręgosłupa, wzmacnianie go utrwalaczami, przyjmowanie leków, które pomagają usunąć obrzęki. Po zakończeniu tych procedur pacjentowi zostaje przepisany kurs specjalnych ćwiczeń.

Terapeuta manualny może również pomóc w pozbyciu się pacjenta z dolegliwością. Powinien jednak wiedzieć, skąd wzięła się choroba, ponieważ w zależności od tego, czy występuje wysunięcie dysku kręgów l5 s1, czy też nie, zalecany jest inny cykl leczenia. Leczenie może być prowadzone przez prądy. To pozwala pozbyć się bólu.

Narkotyków, zwykle przepisywany lek przeciwbólowy diklofenak, ketoprofen i leki, które eliminują obrzęk usuwając płyn. W toku są leki, które zmniejszają przewodzenie nerwów, w tym baklofen. Wszystkie te i inne środki można podjąć dopiero po wyznaczeniu specjalisty.

Obejrzyj wideo: Życie i śmierć Himmlera wykład Irvinga (Wrzesień 2019).

Loading...