Waporyzacja laserowa

Najbardziej oszczędną opcją w leczeniu przepuklin międzykręgowych jest waporyzacja laserowa, podczas której uszkodzony dysk jest usuwany za pomocą promieniowania laserowego. Po tej operacji skóra nie pozostawia blizn i blizn, nie ma krwawienia, a okres rehabilitacji skraca się do 3-4 dni. Niemniej jednak, jeśli istnieje możliwość leczenia tradycyjnymi metodami, należy unikać waporyzacji laserowej.

Osoby, u których zdiagnozowano tak złożoną i nieprzyjemną chorobę jak przepuklina kręgosłupa, szukają najskuteczniejszych metod leczenia. Lepiej jest, gdy możliwe jest radzenie sobie z chorobą w sposób konserwatywny. Ale czasami nie można obejść się bez interwencji chirurgicznej.

Proces operacyjny i wskazania do działania

Dysk międzykręgowy składa się głównie z wody, około 70%. Istotą operacji chirurgicznej jest umieszczenie igły z diodą LED w chorych tkankach. Promieniowanie laserowe zmniejsza rozmiar tkanki miękkiej, przepuklina jest odparowywana. Płyta pacjenta jest teraz usuwana.

Tkanki chrzęstne regenerują się z czasem, tlen wchodzi do mięśni, przywraca się dopływ krwi do chorego miejsca.Średnio odparowywanie laserowe trwa nie dłużej niż godzinę, ale w niektórych przypadkach działanie trwa do 2-3 godzin.

Przywrócenie funkcji układu mięśniowo-szkieletowego odbywa się dość szybko.

Zło wybierać mniejsze powinno być, i laserowe odparowanie jest przypisany do tych pacjentów, którzy nie są wspierane którykolwiek z zachowawczych metod leczenia.

Lekarz wyznacza procedurę, jeżeli:

  1. Leczenie skutecznymi lekami nie poprawia stanu pacjenta, a ból nadal rośnie.
  2. Występują poważne upośledzenia funkcji wspomagającego aparatu ruchowego.
  3. Wystąpił częściowy lub całkowity paraliż ciała.
  4. Długoterminowa terapia nie przyniosła pozytywnych rezultatów.
  5. Pacjent ma przeciwwskazania do stosowania znieczulenia ogólnego. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest waporyzacja laserowa, ponieważ wykorzystuje znieczulenie miejscowe.

Interwencja chirurgiczna tego rodzaju jest pokazana również osobom, które mają problemy z układem sercowo-naczyniowym.

Powrót do spisu treści

Działania przygotowawcze

Przed przejściem do operacji usunięcia przepuklinowych krążków międzykręgowych,pacjent przechodzi dokładne badania, w tym weryfikacji w neurochirurgu i przekazania wszystkich koniecznych testów.

Należą do nich:

  • badania krwi, testy moczu;
  • test krwi na cukier;
  • kardiogram, koagulogram;
  • tomografia komputerowa kręgosłupa itp.

Jeżeli wyniki badań nie były zadowalające, a czas ciągnąć to niemożliwe, bo sytuacja jest poważna nie ma miejsca, jest to niezbędne do poszukiwania alternatywnych sposobów leczenia lub spróbować poprawić badania (krew, mocz, cukier we krwi) za pomocą diety i zdrowego zabiegów.

Lekarz powinien zawsze zbadać pacjenta i zidentyfikować przeciwwskazań, jeśli w ogóle. Po rozmowie z anestezjologiem pacjenta, który będzie wybrać odpowiedni lek do znieczulenia miejscowego. 10 godziny przed przepuklin laser parowania zostanie przeprowadzony, pacjent do jedzenia i picia zakaz.

Powrót do spisu treści

Zalety i wady operacji

Taki sposób leczenia przepuklina płyty ma swoje zalety i wady. Pozytywną cechą jest brak utraty krwi i krótszy okres rehabilitacji.Wielu ekspertów uważa, że ​​operacja jest bardzo prosta i gwarantuje całkowite wyleczenie.

Możliwe są jednak również nawroty, w trakcie których przepuklina trwa, a stan pacjenta zaczyna się pogarszać.

Możliwe awarie podczas operacji. Ale jeśli dana osoba stoi przed wyborem: skomplikowana operacja chirurgiczna lub wpływ na dysk międzykręgowy za pomocą lasera, zwykle nie trzeba długo myśleć.

Pacjent jest pod nadzorem lekarza w ciągu dnia po operacji. Jeśli stan pacjenta nie budzi strachu, zostaje zwolniony w ciągu 24 godzin.

Zalecane stosowanie kąpieli leczniczych, pływanie w basenie, noszenie specjalnego gorsetu, podtrzymywanie kręgosłupa w stabilnej pozycji.

Aktywne sporty będą musiały zostać zastąpione bardziej oszczędnymi obciążeniami sportowymi, a dopiero miesiąc po użyciu gorsetu. Lekarz w okresie rehabilitacji przepisać leki przeciwzapalne, i powinny one być podejmowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Operacja jest niepożądana dla osób w wieku 60 lat, ponieważ istnieje ryzyko powikłań.Odzyskiwanie funkcji organizmu trwa bardzo długo, ponieważ kręgosłup podlega zmianom wieku i często już nieodwracalnym, a parowanie cieczy z dysku nie poprawia sytuacji. Operacja nie jest pokazana dla osób, których kręgosłup przeszedł silną degeneracyjną zmianę.

Obejrzyj wideo: Laserowa waporyzacja krypt migdałków - leczenie zalegania detrytu