Leczenie przepukliny dysku za pomocą aplikatora Kuznetsova

Kuzniecow Aplikator przepuklina kręgosłupa lędźwiowego - specjalne urządzenie medyczne, które działa na punkty akupresury, eliminując objawy patologii przepukliny. Zasada działania takiego urządzenia jest prosta mały wkład, składający ceratowy materiału, ma z jednej strony szereg małych tępych kolców, które są stosowane w odniesieniu do koniecznych punktów.

Te kolce, z reguły, są wykonane z takiej tkaniny, jak polistyren medyczny. Rzadziej aplikator jest wykonany ze specjalnych stopów metali. Podobnym lekarstwem jest aplikator Lyapko z przepukliną.

Historia wyglądu aplikatora

Twórcą aplikatora jest najpierw zwykły nauczyciel muzyki II Kuznetsov, a następnie ludowy uzdrowiciel. Przez długi czas Ivan pozostawał w cieniu współczesnych wydarzeń, był zupełnie nieznany. Z biegiem czasu, zaczął studiować chińskie zasady medycyny, w których ważną rolę odgrywają doktryny akupunktury, która jest w sercu swoim urządzeniu.

W każdy możliwy sposób stara się pokazać swój wynalazek do luminarzy medycyny, Kuzniecow padł pod ciosami śmieszność. Jednak nie powstrzymało go to od ciągłego i uporczywego działania nad jego dziełem.Kiedyś wśród jego pacjentów był ważnym urzędnikiem miejskim - beznadziejnie chory.

Iwanowi Iwanowiczowi udało się uratować pacjenta, a dopiero po tym Kuzniecow został przyjęty do szeregów medycznych. W swojej dalszej karierze narodowy uzdrowiciel pracował z rowerzystami, pływakami i, oczywiście, z pacjentami w szpitalu. Interesujące jest to, że początkowo lekarstwo na poważne dolegliwości rozwinęło się jako narzędzie walki z lunatyzmem.

Działając na skórę, urządzenie medyczne działa na wiele aktywnych punktów, co przyczynia się do rozluźnienia mięśni i usunięcia bólu. Ból jest wiodącym objawem przepukliny międzykręgowej. Eliminując zespół bólowy, aplikator znacznie poprawia standard życia i uwalnia pacjenta od cierpienia.

Metoda działa według rodzaju refleksoterapii - jednej z najstarszych metod oddziaływania na organizm człowieka.

Ważne jest, aby wiedzieć, że niezależne stosowanie tej metody leczenia nie jest zalecane. Przed testowaniem metody należy skonsultować się z neurologiem leczącym.

Jak działa maszyna

Aplikator odnosi się do nieinwazyjnych metod leczenia, tzn. Żadna chirurgiczna interwencja nie jest wymagana w organizmie ludzkim.Głównym celem leczenia zachowawczego jest eliminacja szeregu objawów i procesów patologicznych, a mianowicie: silne napięcie mięśniowe, uśmierzenie bólu. Przepuklinowa patologia, wpływająca na szereg zakończeń nerwowych, powoduje, że mięśnie pozostają w stanie skurczowym, dlatego ważne jest ich rozluźnienie.

Nowoczesne aplikatory wyglądają jak mały dywanik, po jednej stronie którego znajdują się kolce z rzędu różniące się stopniem otępienia.

Istnieje kilka modyfikacji aplikatora:

 1. Pas z igłami jako taki. Jest używany najczęściej i jest najbardziej popularny wśród wszystkich. Najlepiej łagodzi ból w okolicy lędźwiowej.
 2. Mata, której igły mają podwójnie spiczastą strukturę. Ta modyfikacja najlepiej nadaje się do usuwania skurczy mięśni. Jako pozytywny efekt pojawia się poprawa miejscowego krążenia krwi i częściowego złagodzenia bólu.
 3. Koralik szyjki macicy. Metoda jest zmodyfikowana w celu leczenia patologii przepukliny w odcinku szyjnym kręgosłupa. Dobrze usuwa objawy związane z przepukliną szyi, a mianowicie: ból, zawroty głowy, nudności, szumy uszne, zaburzenia widzenia.
 4. Dywan, który w swojej strukturze jest powłoką magnetyczną. Ten rodzaj aplikatora ma na celu poprawę lokalnego zaopatrzenia w krew i poprawę metabolizmu różnych składników odżywczych i minerałów.

Zastosuj dowolne z tych opcji, w zależności od rzeczywistej potrzeby pacjenta. Skuteczność nie zależy tylko od chwili złożenia wniosku, ale także siłę, z którą poprawka została naniesiona na przepuklinę miejscu rany.

Również aparat Kuznetsova:

 • przyspiesza regenerację, co oznacza przywrócenie pacjenta;
 • aktywuje mechanizmy obronne organizmu;
 • pomaga wzmocnić układ odpornościowy;
 • poprawia przepływ tlenu do obszaru uszkodzenia;
 • poprawia jakość snu;
 • przywraca mięśnie, reguluje ich napięcie i siłę.

Poza bezpośrednio bolesnej okresu, urządzenie służy również do zapobiegania przepukliny patologii schorzeń układu ruchowego (osteochondroza, zapalenie kości i stawów).

Metoda aplikacji

Aby uzyskać maksymalny efekt, należy pracować z narzędziem tak dokładnie, jak to możliwe. Do wykonania zabiegu potrzebne są dwie osoby: pierwsza to pacjent, druga - asystent pierwszej.Pierwsze urządzenie do masażu znajduje się w obszarze lędźwiowym, gdzie podejrzewa się przepukliny. Wspomaganie naciska matę w tej dziedzinie jako ciężar jego ciała, aw tym stanie pacjent ma mniej niż 30 minut. Następnie narzędzie jest usuwane.

Taką manipulację należy wykonywać do trzech razy dziennie przez dwa tygodnie. Istnieje również odmiana codziennych zastosowań: aplikator może być stosowany 6 razy dziennie przez 10-15 minut. Aplikator powinien być użyty 30 minut przed rozpoczęciem posiłku lub 2 godziny po posiłku.

W jakich pozach jest konieczne przeprowadzenie operacji

Istnieje kilka odmian zastosowania tej metody:

 1. Pacjent, gdyby nie pomoc, może odnosić się do siebie poprzez przyjęcie postawy leżącej, popychając aplikatora własny ciężar ciała. W tej pozycji powinieneś pozostać przez 30 minut, okresowo, co 10 minut, nieznacznie zmieniając pozę.
 2. W pasie pacjent może aplikować aplikator własnymi rękami. Jeśli ból nie jest zlokalizowana w okolicy lędźwiowej, a na dłonie lub stopy - aplikator należy nacisnąć w tym obszarze.
 3. Wykorzystanie środków Kuznetsova przy pomocy bandaży lub gorsetu.

Zalety tego narzędzia:

 • prostota i łatwość użycia;
 • niewielkie koszty materiałowe i czasowe;
 • mały rozmiar urządzenia, łatwość użytkowania; można go nosić w torbie i nosić w wygodnym dla człowieka przypadku;
 • Po użyciu cierni nie ma ryzyka zakażenia bakteriami.

Przeciw:

 • być może jedną z najbardziej znaczących wad stosowania aplikatora jest wątpliwa skuteczność i niski poziom dowodów opartych na oficjalnej medycynie; we współczesnym świecie nauki odruch i akupunktura są alternatywnymi metodami leczenia, które nie są poważnie postrzegane przez społeczność naukową;
 • produkt nie powinien być nakładany w obszarze bezpośredniego uszkodzenia skóry; Nie nakładaj na ranę lub obszar zapalenia;
 • częściowa bolesność manipulacji.

Przeciwwskazania

Powinieneś wiedzieć, że to narzędzie jest indywidualną własnością w sensie higienicznym. Nie można go przekazywać krewnym, przyjaciołom ani nawet ich dzieciom.

Również stosowanie aplikatora staje się niemożliwe, jeśli występują takie choroby lub stany:

 • prawie wszystkie dolegliwości onkologiczne;
 • ciąża;
 • obecność plam, znamion, brodawek na skórze;
 • choroby sercowo-naczyniowe: stenokardia, niewydolność serca;
 • choroby zakaźne: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli;
 • cukrzyca;
 • epilepsja lub jakiekolwiek inne zaburzenia w sferze padaczkowej.