Przywrócenie i ograniczenia po operacji przepukliny pachwinowej

Przepuklina pachwinowa wymaga interwencji chirurgicznej tylko wtedy, gdy jest nieodwracalna, co jest obarczone naruszeniem zawartości worka przepuklinowego. Podczas operacji chirurg tnie, ustawia zawartość w naturalnym miejscu lub całkowicie usuwa torebkę pachwinową, a następnie wzmacnia osłabioną tkankę i zaszywa ranę. Przepuklina pachwinowa może się skomplikować po operacji, jeśli zalecenia podane przez specjalistę nie są przestrzegane.

Okres pooperacyjny po usunięciu wynosi około roku, przy braku powikłań nie rozwija się wielokrotnie. Czas potrzebny na odzyskanie zależy od indywidualności organizmu każdej osoby.

Ze względu na to, że występ w okolicy pachwiny występuje częściej ze względu na słabość ściany mięśniowej, po operacji pacjentowi zaleca się skierowanie wszystkich sił na jego wzmocnienie.

Cele rehabilitacji rehabilitacyjnej:

 • Wzmocnienie prasy brzusznej.
 • Rozkład aktywności fizycznej jest jednolity.
 • Zapobieganie i leczenie patologii (jeśli to konieczne).
 • Normalizacja masy ciała.
 • Odmowa palenia, powodująca przedwczesne starzenie się mięśni i kaszel, zwiększając obciążenie w okolicy brzucha.

Czynniki wpływające na czas trwania okresu naprawczego

Czas poświęcony na odbudowę po operacji przepukliny pachwinowej proporcjonalnie zależy od techniki naprawy przepukliny i rodzaju zastosowanego znieczulenia. Jeżeli w operacji zastosowano znieczulenie miejscowe, czas powrotu do zdrowia po zabiegach chirurgicznych będzie znacznie krótszy. Opuścić szpital w tym przypadku jest dozwolone po kilku godzinach po naprawie przepukliny. Wizyta u lekarza jest obowiązkowym kryterium zapobiegania rozwojowi powikłań.

Dzięki znieczuleniu ogólnemu odzyskiwanie może być opóźnione. Jeśli operacja zakończyła się powodzeniem, a komplikacje nie pojawiły się, pacjent może wrócić do domu po kilku dniach.

Okres ambulatoryjny często nie przekracza 8-10 dni, podczas których pacjent powinien przylgnąć do leżenia w łóżku, oszczędzając siłę i unikając aktywności fizycznej. Obowiązkowa surowa dieta jest przepisywana, co oznacza użycie tylko pożytecznej żywności.

W całym okresie ambulatoryjnym należy bezzwłocznie odwiedzić lekarza, który w razie potrzeby zmieni sposób leczenia i podejmie działania w celu kontrolowania stopnia bólu po operacji.

Po zakończeniu okresu zaleca się rozpocząć ambulatoryjne fizycznej w celu zwiększenia masy mięśniowej, dzięki czemu unika się w przyszły rozwój nawrotu choroby i poprawić ogólny stan obsługiwane.

Przebieg okresu rehabilitacji

Odzysk po usunięciu przepukliny zajmuje dużo czasu, a po 4 godzinach po procedurach chirurgicznych pacjent może poruszać się niezależnie. W takim przypadku może występować ból w jamie brzusznej, który ma charakter rozcinający lub obolały. Takie uczucia zwykle mijają w ciągu kilku dni lub godzin.

Herniosalgia przepukliny pachwinowej jest wykonywana głównie rano. Pierwsza zmiana opatrunków i badanie szwów jest zaplanowana na wieczór tego samego dnia. Obecność odchodów z rany w tym okresie jest normą. Następnie codziennie opatrunki są przeprowadzane przez cały okres ambulatoryjny. Jeśli obszar szew nie są ropiejące, towarzyszył wzrost w bólu, opatrunki są trochę dłużej, a przypisanie odpowiedniej terapii medycznej.

Limity wagowe wynoszą 5 kg, tzn. Pacjent nie powinien podnosić ciężarów powyżej zalecanej wagi przez około 3 tygodnie.Słabi pacjenci powinni nosić specjalny bandaż, który przy aktywności fizycznej może pomóc w zapobieganiu rozwojowi powikłań. Ta metoda również nie zepsuje zespołu bólowego, ponieważ cały ładunek z okolicy brzucha jest przenoszony do tego urządzenia. Użyj bandaż nie powinien być dłuższy niż zalecany okres eksperta.

Zalecenia żywieniowe

Odżywianie po operacji odgrywa znaczącą rolę podczas całego okresu zdrowienia. Dieta zalecana przez lekarzy ma na celu zapobieganie pojawieniu się zaparć i luźnego stolca, tak aby jelito funkcjonowało naturalnie.

Takie podejście może znacznie złagodzić stan pacjenta. Zrównoważona dieta pomaga zapobiegać komplikacjom, dzięki czemu można zmniejszyć rehabilitację.

Dieta po operacji przepukliny pachwinowej opiera się na następujących kryteriach:

 • Jedzenie tylko w małych porcjach.
 • Zapewniaj regularne posiłki, najlepiej przynajmniej 4 razy dziennie.
 • Zastosowanie dużej ilości produktów bogatych białka (ryby, kurczak, gryki, low fat cottage cheese i produkty mleczne).

Żywność powinna być oddzielna, to znaczy, szczególną uwagę należy zwrócić na zgodność produktów spożywanych razem. Zapobiega to gromadzeniu się gazów i zaburzeniom jelitowym, co powoduje zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej.

Dlaczego pojawia się ból?

Nawet jeśli wszystkie zalecenia były przestrzegane, niektórzy pacjenci nadal cierpią na syndrom bólu. Jego występowanie może wskazywać na proces zaciskania ran, stapiania i odbudowy tkanek miękkich. Zwiększenie obrzęków w obszarze szwu pooperacyjnego może również spowodować pojawienie się charakterystycznego bólu.

Niekompetentny wykonywanie procedur chirurgicznych znacznie zwiększa niewygodę ryzyka w obszarze szwu po zabiegu, to jest ze względu na nadmierne urazów tkanek miękkich włókien nerwowych. Rozwój silnego bólu wskazuje na nawrót patologii i wymaga ponownej operacji. Podobne symptomatologie występują często podczas podnoszenia ciężarów w okresie rehabilitacji.

Rozbieżność zewnętrznego lub wewnętrznego szwu pooperacyjnego może towarzyszyć silnym objawom bólowym.

Edukacja z krwiakami może również prowadzić do pojawienia się bólu. Podobne formacje pojawiają się z powodu uszkodzenia naczyń podczas operacji lub podczas okresu ambulatoryjnego.

Małe krwiaki są eliminowane przez bandaże ściskające i stosowanie zimnych okładów. Aby usunąć duże formacje, stosuje się przebicie.

Potrzeba leczenia po operacji przepukliny

Pooperacyjna przepuklina pachwinowa wymaga szczególnej uwagi lekarzy, a także samego pacjenta. To od jego nastawienia do zdrowia zależy wynik zabiegu chirurgicznego. Gdy pojawiają się komplikacje, specjaliści często uciekają się do wyboru terapii lekowej. Potrzeba takiego leczenia zależy od obecności objawów predysponujących.

Wraz z rozwojem wyraźnego zespołu bólowego w okresie rehabilitacji zaleca się następujące leczenie:

 • Terapia antybiotykowa.
 • Wykorzystanie funduszy poprawiających tkankę troficzną.
 • Spożycie minerałów i witamin wzmacniających ściany naczyń krwionośnych.
 • Przeprowadzanie immunoterapii.

Przestrzeganie zalecanego sposobu leczenia po operacji jest bardzo ważne, aby zatrzymać lub zapobiec pojawieniu się niepożądanych powikłań.Tylko kompleksowe podejście i dbałość o ich zdrowie pomoże pacjentowi odzyskać szybciej po chirurgii (naprawa przepukliny), oraz w celu uniknięcia nawrotu choroby.

Loading...