Leczenie przepuklin pachwinowych u mężczyzn bez operacji

przepuklina pachwinowa - wysunięcie miękkich tkanek przez słabe obszary otrzewnej. Miękka tkanka, która jest wypychana na zewnątrz, zwykle składa się z błony wyściełającej jamę brzuszną lub jelito cienkie. Przepuklinę uważa się za jedną z typowych chorób "męskich". Kobiety znacznie rzadziej stykają się z tym problemem, ponieważ ich pachwinowy kanał jest lepiej chroniony przez tkankę łączną.

Jakie objawy towarzyszą przepuklinowi

Na początkowych etapach powstawania przepukliny człowiek nie odczuwa żadnych odchyleń w swoim stanie zdrowia. Jeśli rozmiar wystaje mu miejsce i nie więcej niż centymetr, można go znaleźć tylko w trakcie profesjonalnego terapeuty badania palpacyjnego brzucha. Na tym etapie leczenie przepukliny pachwinowej bez operacji będzie zalecane nawet przez chirurga. Ale trzeba wiedzieć, że oficjalna medycyna oferuje całkowitą eliminację patologii tylko poprzez interwencję chirurgiczną.

Jeśli choroba nie został zdiagnozowany i leczony we wczesnym stadium, przepuklina będzie nadal rosnąć, a człowiek będzie w stanie samodzielnie określić odchylenie. Występ otrzewnej jest najbardziej zauważalne podczas podnoszenie ciężarów ćwiczenia rozwijać elastyczność powrotem. Pojawiają się również dość bolesne objawy.Jeśli na zewnątrz wystające części jelita, człowiek może cierpieć na zaparcia.

Również ponad 80% pacjentów zauważyć:

 • obolałe ból i dyskomfort podczas kaszlu ogólnego, śmiech, defekacji;
 • pieczenie i czułość bezpośredniego wystający obszar;
 • ciągnąc uczucie w pachwinie;
 • obrzęk jąder, moszny.

Objawy przepukliny pachwinowej pogorszyć w ciągu dnia i prawie całkowicie zniknąć w nocy lub podczas pełnej ludzkiej bierności. Szczególnie niebezpieczne jest stan, w którym przepływ krwi całkowicie zablokowana część jelita mówiąc zewnątrz. W tym przypadku leczenie niechirurgiczna jest konieczne i pilne zapomnij skonsultować się z chirurgiem o pomoc.

Nie chirurgiczne usunięcie przepukliny pachwinowej

Przed obejrzeć film z samoleczenia, należy do czynienia z postawą oficjalnej medycynie do tej kwestii. Wszelkie lekarz lub lekarz potwierdzi, że w początkowej fazie (kiedy jeszcze nie pojawiły się nieprzyjemne symptomy przepukliny pachwinowej) można spróbować wyprostować bez operacji przepukliny. Ale jeśli występ widoczna gołym okiem i towarzyszy charakterystyczny ból, leczenie w domu tylko pogorszy sytuację.

Odmowa operacji jest uzasadniona tylko wtedy, gdy:

 • przepuklinę rozpoznaje się u starszych mężczyzn;
 • pacjent cierpi na choroby serca i płuc;
 • Stwierdzono ciężkie reakcje alergiczne na środki znieczulające;
 • pacjent cierpi na zakrzepicę.

Jako alternatywa dla interwencji chirurgicznej terapeuta może zaoferować procedury fizjoterapii. Ponadto, mężczyzna będzie musiał na stałe nosić specjalny bandaż (pas pachwinowy).

Metody leczenia niechirurgicznego

Leczenie przepuklin pachwinowych u mężczyzn bez operacji powinno być wybrane przez doświadczonego terapeutę. We wczesnych stadiach choroby zaleca się poddanie się kuracji treningowej. Pomimo faktu, że intensywna aktywność fizyczna jest jedną z głównych przyczyn patologii, prawidłowo wybrane ćwiczenia z pewnością pomogą skorygować przepuklinę.

Uwaga, proszę! Każde niewłaściwe ćwiczenie może doprowadzić do jeszcze większego wypukłości przepukliny. Dlatego nawet profesjonalni sportowcy powinni uczestniczyć w kilku sesjach, które są prowadzone bezpośrednio przez fizjoterapeutę, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo rozłożyć ładunek.

Najlepszy sposób na wzmocnienie ściany brzucha: normalne pływanie.W porozumieniu z lekarzem można uprawiać sport, spacery, jogging, jazdę na rowerze. W domu wolno wykonywać kilka prostych ćwiczeń.

 1. Nożyczki (nogi krzyżowe z nogami).

Musisz leżeć na plecach, ręce rozciągnąć wzdłuż ciała. Unieś nogi w taki sposób, aby stopy były ustawione równolegle do podłogi. Wykonaj 10 krzyży, a następnie odpocznij przez minutę. Aby uzyskać widoczne rezultaty, powtórz ćwiczenie do 50 razy dziennie.

 1. Rower (pociągając kolana do klatki piersiowej z pozycji leżącej).

Połóż się na plecach, weź ręce za głowę i ugnij kolana. Alternatywnie spróbuj przyciągnąć lewe i prawe kolano do przeciwnego ramienia. Ramiona należy przycisnąć do podłogi. Wykonaj 5 podejść 10 razy.

 1. Podnoszenie pośladków z pozycji leżącej.

Połóż się na podłodze, nogi ugnij w kolana. Łopatki i łopatki powinny być wciśnięte tak bardzo, jak to możliwe. Oprzyj łokcie o podłogę, podnieś pośladki i przytrzymaj przez co najmniej kilka sekund. Wykonaj 20 powtórzeń 3 razy dziennie.

Podczas ćwiczeń nie zdejmuj gorsetu pachwinowego. Urządzenie pomoże uniknąć możliwych komplikacji, a także przyspieszy zarządzanie przepukliną.Ponadto, pomimo kontrowersyjnego podejścia oficjalnej medycyny, pacjentom zaleca się poddanie się kuracji masażu od kręgarz. Praca z pacjentem będzie miała na celu wyeliminowanie

dysfunkcje strukturalne i mięśniowe, eliminacja bólu i przywrócenie prawidłowej pozycji wystających tkanek. Terapia trwa od czterech do sześciu tygodni (w zależności od początkowego stanu przepukliny).

Tradycyjne receptury kompresów dla mężczyzn

Równolegle z tradycyjnymi metodami można spróbować leczenia środkami ludowymi. Aby nie pogorszyć stanu pacjenta, przed rozpoczęciem terapii domowej zaleca się skonsultowanie się z terapeutą, homeopatą. Dobry specjalista z pewnością pomoże połączyć konserwatywne i nietradycyjne metody leczenia przepuklin pachwinowych.

Tradycyjni uzdrowiciele sugerują leczenie choroby za pomocą kompresów z kory dębu. Konieczne jest pobranie proszku z suszonej kory dębu i zalać szklanką wrzącej wody. Pozostaw na dziesięć minut, ochłodzić. Namoczyć czystą gazę w zimnym bulionie i przywiązać do przepukliny przez 3 godziny. Aby kompresować się nie poruszyło, można owinąć skórę plastikową folią lub naprawić bandaże gazowe.

Leczyć przepuklinę u mężczyzn może zwykły kapusta lub liść kiszonej kapusty. Te środki ludowe należą do staroruskiego i są testowane przez wiele stuleci. Możesz nanieść liść kapusty bezpośrednio na odsłoniętą tkankę lub wykonać kompresy z solanki. Kompletna repozycji z przepukliną nie dotrze, ale mężczyźni próbowali tej metody, całkowitą eliminację bólu.

Zwróć uwagę! Kompresy z solanki kapustnej można stosować na gorąco. Ale pod bandażem pachwinowym najlepiej nie zostawiać ich. Wystarczający efekt cieplny będzie zapewniony przez konwencjonalną folię i wełniany szalik.

Przepuklinę można również leczyć za pomocą tak niedrogiego, ale skutecznego środka, jakim jest roztwór octu. Aby uzyskać produkt, należy wlać szklankę czystej wody 2 łyżki octu (4%). Otrzymaną ciecz przemywa się przepukliną 2 razy dziennie. Po zakończeniu zabiegu należy zastosować kompresy medyczne z kory dębu lub kapusty solankowej.

Jeśli chcesz szybko usunąć bolesne objawy, które powodują wzrost przepukliny, to można dokonać szybkiego okłady z miąższu chleba żytniego i czosnku.Warto zauważyć, że tego rodzaju balsam jest zabroniony na ciepło, owinąć folią.

Jak leczyć przepuklinę pachwinową maściami i odwarciami

Prawidłowo wykonane herbatki i maści mogą pomóc spowolnić wzrost przepukliny i zatrzymać swoje bolesne objawy. maść przepis jest dość skomplikowana, ale ścisłe przestrzeganie wszystkich instrukcji pozwalają gotować naprawdę lekarstwo.

Zasady przygotowania maści:

 1. Rozpuść 500 gramów tłuszczu wieprzowego na łaźni wodnej.
 2. Otrzymaną substancję należy wlać do ogrzanego wcześniej słoika.
 3. W osobnym pojemniku zmieszaj 100 g octu i jedno domowe surowe jajko kurze. Otrzymaną substancję należy zmieszać ze stopionym tłuszczem i pozostawić w ciemnym, chłodnym miejscu przez co najmniej tydzień.
 4. Po tygodniu rozgrzej obecną bazę na maść na łaźni wodnej, dodaj 2 jajka przepiórcze, jedną łyżkę tłuszczu z borsuka.
 5. Ubij masę do gładkości za pomocą zanurzonego blendera.

Maść będzie gotowa natychmiast po całkowitym ochłodzeniu. Stosuj go co najmniej 3 razy dziennie lub częściej (ponieważ występują bolesne objawy). Możesz używać maści i jako podstawę do zastosowania terapeutycznego.Aby to zrobić, należy smarować przepuklinę obficie, przykryć gęstą serwetką, następnie kawałkiem wełnianej szmatki i zabezpieczyć bandażem. Ale utrzymywanie takiego kompresu na skórze dłużej niż dwie godziny jest zabronione.

Używany do przepuklin pachwinowych i wywarów. Ten rodzaj homeopatycznego środka jest odpowiedni do zwalczania bolesnych oznak wzrostu przepukliny. Odwar z następujących roślin leczniczych najlepiej poradzi sobie z zadaniem.

 1. Ostrogi.

Wlać 20 g rośliny ze szklanką wody i gotować na małym ogniu przez dziesięć minut. W tym czasie niecałe 30% wody powinno się gotować (jeśli zagotujemy mniej, należy dodać ogień). W powstałym koncentracie dodać 50 gramów czystej wody, wymieszać i użyć łyżeczki przed jedzeniem.

 1. Kwiaty to chaber.

Konieczne jest do parzenia 3 łyżki suszonych kwiatów rośliny w 100 gramach wrzącej wody. Odcedź i podziel na trzy równe części do spożycia przed każdym posiłkiem.

 1. Kora modrzewia.

Wlać pięć łyżek suchej kory modrzewia z litrem wrzącej wody i nalegać na 12 godzin. Uzyskaną ciecz należy przechowywać w chłodnym miejscu. Gotowy do picia bulion 3-5 razy dziennie, najlepiej przed jedzeniem.Aby całkowicie pozbyć się nieprzyjemnych objawów, potrzebujesz dość długiego leczenia (do 6 miesięcy). Po dwutygodniowej recepcji musisz zrobić siedmiodniową przerwę. Dopuszczalne są także kompresy na bazie proszku z kory modrzewia.

Zaletą takich płynów jest fakt, że można je nosić niemal przez cały dzień. Wystarczy namoczyć gazę pociętą w bulionie i przepuścić ją do przepukliny. Trzeba tylko zmienić kompres 2 razy dziennie.

Jak przyspieszyć proces odzyskiwania

Bez względu na to, czy wybrano konserwatywne czy ludowe metody leczenia, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad w życiu codziennym. Tylko zintegrowane podejście poradzi sobie z tym problemem bez uciekania się do chirurga. Po pierwsze, konieczne jest radzenie sobie z przewlekłym zaparciem, kaszlem. Każde intensywne skurczenie mięśni jamy brzusznej prowadzi do nasilenia bolesnych objawów.

Po drugie, konieczne jest poświęcenie maksymalnej uwagi zdrowemu odżywianiu. Nadmierna waga zwiększa obciążenie osłabionej ściany jamy brzusznej. W tym samym czasie codzienna dieta nie powinna zawierać produktów, które wywołują zaparcia.Zaleca się spożywanie błonnika w postaci owoców, warzyw i kiełków.

Aby przyspieszyć przejście stolca przez przewód pokarmowy, można dodać do menu warzywa liściaste, słodkie ziemniaki, karczochy. Trzy standardowe posiłki dziennie, lepiej podzielić na 6 (przy użyciu mniejszych porcji). Jeśli to możliwe, codziennie do picia nie tylko wywary, ale także słaba czarna herbata. Po zjedzeniu zaleca się, aby nie zajmować pozycji poziomej i nie zginać się przez co najmniej kilka godzin.

Należy pamiętać, że jeśli przepuklina pachwinowa jest rozpoznawana u mężczyzn, leczenie bez operacji jest możliwe tylko we wczesnych stadiach. Jeśli wystająca część otrzewnej zaczęła się aktywnie rozrastać i stale zachorować, to bez pomocy chirurga nie można sobie poradzić. Przedłużające się lekceważenie problemu może prowadzić do poważnych komplikacji.

Obejrzyj wideo: Leczenie przepukliny pachwinowej; Inguinal hernia treatment (Wrzesień 2019).