Bandaż w przepuklinach pachwinowych u kobiet

Pachwinowa występuje u kobiet w wylocie jelita dławik, pęcherza, macicy, jajników lub pod skórą w obszarze genitaliów. Taką chorobę definiuje się zewnętrznie jako zaokrągloną formację, którą można korygować niewielkim naciskiem.

Przepuklina jest leczona przez chirurga, główną metodą jest hernioplastyka. Oprócz chirurgii stosuje się konserwatywne metody zapobiegania komplikacjom, wśród których jest bandaż pachwiny.

Specjalny pas podtrzymujący jest zamocowany w obszarze defektów, tak że peloty (gęste płyty) naciskają na defekt, zapobiegając "wypadnięciu" na zewnątrz. Takie urządzenie wybiera lekarz po wykryciu przepukliny przed operacją i po operacji przepukliny.

Kobiecy bandaż na przepuklinę pachwinową polecany jest wszystkim bez wyjątku przy braku powikłań choroby. Pas jest noszony podczas każdej pracy fizycznej, z pojawieniem się bolesności i podczas ciąży, aby zapobiec wystawaniu.

Bandaż jest niezwykle ważny po operacji przepukliny pachwinowej we wczesnym okresie rehabilitacji, kiedy kobiety mają gojenie się tkanek i konieczne jest wykluczenie obciążenia z operowanego regionu.

Dlaczego bandaż pachwinowy z przepukliną

U kobiet, przepuklina pachwinowa jest rzadziej diagnozowana, co wynika z cech anatomicznych, w szczególności wąskiego otwarcia kanału pachwinowego. Ponadto, u mężczyzn, rozcięgno mięśnia skośnego jest słabsze, a włókna kolagenowe pierścienia pachwinowego są mniej gęste. Ale mimo to kobiety mogą cierpieć z powodu przepukliny pachwinowej na tle negatywnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych: wysokie ciśnienie w jamie brzusznej, ciężkie obciążenia, szkody, różnicę mięśni podczas ciąży.

Głównym przedmiotem Całunu przepukliny kobiety będą miały występy mocujące w położeniu, w którym worka przepuklinowego i vpravlen narządy wewnętrzne kompresja zalogowany.

Pas nie tylko zapobiega szczypaniu, ale także zmniejsza nasilenie objawów, usuwa ból podczas chodzenia, przechyla się, kaszle i inne stany, gdy występuje napięcie mięśni.

Bandaż ma sens, gdy stosuje się inne warunki zapobiegania:

 • dieta - zadaniem prawidłowego odżywiania z przepukliną będzie zapobieganie zaparciom i obrzękom, które mogą stać się czynnikiem naruszenia, ale rygorystyczna dieta jest zalecana przez lekarza po operacji;
 • wykonywanie ćwiczeń medycznych - terapia Ćwiczenia w chorobach u kobiet zaszkodzi, zwłaszcza w biegu stadium choroby, gdy miejsce pozostawił szereg ciał, ale w niektórych przypadkach, lekarz zaleci ćwiczenia wzmacniające mięśnie przedniej ściany brzucha przed operacją i po to stał się już ważnym warunkiem rehabilitacji;
 • Leczenie schorzeń przewodu pokarmowego, miednicy i organów układu oddechowego - jest to ważne z powodu wykluczenia chorób prowadzących do wysokiego ciśnienia w jamie brzusznej.

Wygodny i dyskretny bandaż pachwinowa jest optymalnym sposobem zwiększenia stadium choroby, w którym zostało rozpoznane. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że czasy nie są lekarstwem, nie mogą wpływać na sam występ, powracając do miejsca ciała.

Długi wykorzystanie pasma tylko zranić kobietę, ponieważ ważne jest, aby wzmocnić mięśnie, aby zapobiec nawrotom, a stałe noszenie pasa przyczyni się jedynie do zaniku i utraty napięcia mięśniowego, do tego stopnia, że ​​bez tego dodatkowego urządzenia będzie niemożliwe do wykonywania codziennych czynności.

Przed operacją

Leczenie nieprawidłowych ciał wypustów muszą być prowadzone, ale nie jest to stan, w którym operacja musi być przesunięty w czasie.W tym okresie zalecana jest terapia zachowawcza. Dotyczy to okresu ciąży, ponieważ dla kobiet w ciąży interwencja chirurgiczna jest niepożądana, chyba że istnieje nagłe zeznanie.

Przed operacją specjalny pasek nie zawsze jest przepisywany, istnieją ograniczenia dotyczące jego stosowania, w tym poważny stan pacjenta. W przypadku braku powikłań ryzyko ich wystąpienia jest zawsze, a następnie użycie pasa przez kilka godzin dziennie podczas wykonywania pracy fizycznej będzie uzasadnione zmniejszeniem obciążenia na obszarze występu. Noszenie pasa przez cały dzień i pozostawienie go na noc nie jest zalecane.

Pas bandażowy jest przydatny dla kobiet z przepukliną w pachwinie ze względu na następujące efekty:

 • zmniejszenie nacisku na obszar występu podczas ruchu i napięcia mięśni;
 • zmniejszenie rozciągania uszkodzonych mięśni (w tym w czasie ciąży);
 • zapewnienie odpoczynku w miejscu pacjenta w celu szybkiej naprawy tkanki po operacji;
 • Redukcja bolesnych wrażeń spowodowanych rozłożeniem obciążenia na oddzielne mięśnie.

Konieczne jest noszenie takiego pasa przez kilka godzin dziennie i tylko podczas aktywności.W nocy i w spoczynku bandaż powinien zostać usunięty, aby mięśnie się rozluźniały, nie było ucisku i krążenie krwi nie zostało zakłócone.

Występ w pachwinie u kobiet może być obustronny, dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego bandażu za pomocą dwóch elastycznych wstawek.

Po operacji

Bandaż pooperacyjny jest zawsze konieczny i jest wybierany szczególnie skrupulatnie, ponieważ ważne jest nie tylko ustalenie chorego obszaru, ale także zabezpieczenie go przed otarciami, przypadkowymi urazami i infekcjami. Taki pas powinien być miękki, hipoalergiczny, nie mocno ściskać, ale jednocześnie ściśle przylegać do obszaru rany. Opaska jest noszona dopiero po zamknięciu pooperacyjnej blizny opatrunkiem antyseptycznym, który należy wymieniać kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie, w zależności od leczniczej charakterystyki rany.

Optymalną opcją po zabiegu będzie bandaż w postaci wytapiania na rzep, który można łatwo założyć i zdjąć bez ryzyka uszkodzenia skóry. Taki produkt prawie nie jest zauważalny pod ubraniem, ponieważ można go używać do wykonywania zwykłych czynności bez odczuwania dyskomfortu psychicznego i fizycznego.

Noś opatrunek pooperacyjny w pozycji na brzuchu, gdy mięśnie są rozluźnione, a bandaż dobrze zamocowany.Model bandażowy nie będzie miał fundamentalnego znaczenia, ale należy zwrócić uwagę na metodę mocowania. Mniej wygodnymi opcjami będą produkty z klamrami, klamrami, różnymi przyciskami i zaczepami.

Wskazania i przeciwwskazania

Bandaż jest wskazany na ryzyko naruszenia przepukliny przed operacją i zapobiegania powikłaniom pooperacyjnym po usunięciu wady.

Ale taki pas ma również przeciwwskazania:

 • nieopłacona i uduszona przepuklina;
 • nowotwór w pachwinie;
 • uczulenie na materiał produktu;
 • choroby dermatologiczne w ostrym okresie;
 • krwawienie z rany pooperacyjnej;
 • okres ciąży (istnieją wyjątki, decyzję podejmuje lekarz prowadzący).

Jak wybrać bandaż

Standardowe bandaże pachwinowe wykonane są z elastycznych, hipoalergicznych materiałów, które dobrze wchłaniają wilgoć i nie podrażniają skóry. Mają jedną lub dwie wkładki do stosowania z przepukliną jednostronną i dwustronną. Pellety w postaci cienkich płytek są wykończone miękkim materiałem, ale same w sobie są gęste, co zapewnia niezawodne mocowanie obszaru defektu.

Istnieją osobne modele dla dzieci i dorosłych, ale wszystkie odnoszą się do rodzaju uniseksów, który jest odpowiedni dla mężczyzn i kobiet.Ważnym kryterium wyboru będzie strona wypukłości, ponieważ pasy są prawe i leworęczne, ale istnieją uniwersalne modele z wyjmowanymi wkładkami.

Materiał produktu nie jest mniej ważny, lepiej wybrać naturalne tkaniny, które zapewnią dobrą wentylację, wykluczą gromadzenie się wilgoci i podrażnienie. W żadnym przypadku nie musisz kupować klamry bez dopasowania. Jeśli pas nie wystarczy, aby go dopasować, sprawi, że będzie on bezużyteczny, a ciasny bandaż będzie jedynie przybliżał moment naruszenia występu.

Powikłania przepukliny bez leczenia

Jak pokazuje praktyka chirurga, wielu pacjentów nie bierze pod uwagę znaczenia noszenia bandaży, przestrzegania diety i trybu spoczynku. Takie podejście do własnej choroby prowadzi do rozwoju poważnych powikłań.

Zapobieganie jest niezwykle ważne w przepuklinie ze względu na następujące warunki:

 1. Ropienie i rozbieżność szwu.
 2. Nawrót choroby (często można powtórzyć i za każdym razem potrzebujesz operacji).
 3. Pojawienie się krwiaków.
 4. Uraz naczyń i nerwów (zmniejszenie lub całkowita utrata wrażliwości w okolicy uda).
 5. Zakrzepica żył głębokich.

 

Co może prowadzić do komplikacji:

 • odmowa bandażowi, a także jego ciągłe noszenie;
 • nieprzestrzeganie diety;
 • Choroby układu oddechowego (zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej podczas kaszlu);
 • ciężka praca fizyczna;
 • nagłe ruchy, przypadkowe obrażenia.

Po operacji występuje mniej zagrożeń, ale zawsze istnieje ryzyko przepukliny pachwinowej, o czym świadczy pojawienie się wysunięcia i powtarzanie się objawów.

Bandaż pomaga uniknąć nawrotów, jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń w okresie pooperacyjnym. Natychmiast po operacji należy go nosić codziennie, zdejmując przez kilka godzin i podczas snu, a następnie zakładając go, gdy jest to konieczne, wykonując prace domowe, spacery, ćwiczenia.

Obejrzyj wideo: pachwina