Usunięcie przepukliny pachwinowej u mężczyzn po operacji

W przypadku przepukliny pachwinowej u mężczyzn, operacja pomaga pozbyć się bólu i trudności w poruszaniu się. Jednak, aby uciec się do operacji, konieczne jest prawidłowe rozpoznanie tej choroby i rozpoznanie jej objawów.

Przepuklina pachwinowa jest patologią, w której rozwoju organy części brzusznej wykraczają poza granice własnej jamy. W ten sposób czołgają się przez kanał pachwinowy. Części jamy brzusznej, które mogą przechodzić przepuklinę pachwinową, uważa się jelito, duże sieci, jajniki.

Pojawia się przepuklina w postaci guza, wystającego z okolicy pachwinowej. Towarzyszy mu silny ból, który występuje przy wysiłku fizycznym. Nasilenie tych bólów jest inne. Mogą również powstać w spoczynku, jeśli przepuklina jest wystarczająco rozwinięta.

Terapia tej choroby powinna być prowadzona przez chirurga. Jak tylko poczujesz pierwsze oznaki dyskomfortu, natychmiast skontaktuj się z nim.

Objawy choroby

Przepuklina charakteryzuje się następującymi objawami:

 1. W brzuchu jest ociężałość.
 2. W okolicy pachwiny pojawiają się obrzęki, które zmieniają swój rozmiar i znikają, gdy dana osoba leży na łóżku.
 3. Dochodzi do odczuwania ostrych objawów bólowych przepukliny, które powstają w trakcie podnoszenia jakichkolwiek ciężarów.
 4. Nieprzywykły dyskomfort podczas chodzenia.
Powrót do spisu treści

Metody wykrywania choroby

Chorobę można wykryć na następujące sposoby:

 1. Obserwacje od chirurga.
 2. Irrigoscopy.
 3. Hernografia. Więc to metoda, w której przepuklina w jamie wprowadził specjalną substancję, która wypełnia swoją objętość i jasno świeci się, gdy urządzenie rentgenowskie dla jej badań.
 4. Zastosowanie ultradźwięków do badania moszny i kanałów narządów płciowych.

Istnieje wiele patologii, które mają podobne objawy. Wśród takich chorób:

 1. Zapalenie węzłów chłonnych.
 2. Hydroele.
 3. Przepuklina części udowej.
 4. Varikotsele.
Powrót do spisu treści

Przebieg choroby

Objawy choroby mogą pojawić się na dwa sposoby: nagle lub powoli i stopniowo. Należy jednak wyraźnie zrozumieć, że mała przepuklina przez długi czas nie może powodować żadnych niedogodności, ale nie oznacza to, że się nie rozwija.

W trzech przypadkach przepuklina może stać się stałym źródłem bólu: jeśli istnieje przez bardzo długi czas,gdy przepuklina jest wystarczająco duża, gdy patologia jest nawracająca (to znaczy dyskomfort znika i powraca).

Może się zdarzyć, że ból w pachwinie będzie silnie związany z obszarem talii i kości krzyżowej. Możliwe jest również tworzenie zaparć.

Im większy rozmiar przepukliny, tym bardziej zapobiega chodzeniu i ćwiczeniom. Tak więc, zdolność robocza osoby jest bardzo poważnie zmniejszona.

Jeśli jest to kwestia powtarzającego się charakteru choroby, wówczas natrafisz na bardzo częste popędy do toalety, pochodzące z cewki moczowej. Będą im towarzyszyć cięcia i bóle w tej części, a także w okolicy łonowej. Znikają tylko po przywróceniu przepukliny. Starsi ludzie skarżą się na trudności z oddawaniem moczu, wyrażone w retencji płynów.

Leczenie patologii jest spowodowane interwencją chirurgiczną. Przypadek przepukliny pachwinowej u mężczyzn, a także u kobiet, musi być koniecznie poddany interwencji chirurgicznej, w przeciwnym razie jej forma może się rozwinąć, by stała się nieodwracalna.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie patologii pachwinowej

Poniższe czynności pomogą uniknąć trudności:

 1. Dziewczyny w ciąży powinny nosić bandaż.
 2. Trzeba jeść zdrowo.
 3. Wymagane jest odsłonięcie mięśni brzucha na aktywność fizyczną. Na przykład wymachuj prasą.
 4. Powinieneś zdecydowanie rzucić palenie, ponieważ prowadzi to do kaszlu.

Przestrzeganie wszystkich powyższych metod zapobiegania jest obowiązkowe dla nas wszystkich, ponieważ oszczędzają one od rozwoju patologii.

Usunięcie przepukliny pachwinowej jest możliwe tylko w drodze interwencji chirurgicznej.

A nawet po operacji, będziesz musiał przestrzegać pewnej liczby środków, które pomogą uniknąć nawrotu.

Powrót do spisu treści

Opcje leczenia

Wszystkie zabiegi chirurgiczne w celu usunięcia przepukliny określa się jako hernioplastykę. Tak więc istnieje endoskopowa hernioplastyka. Z nią zrobiona jest mała dziurka, przez którą wkładane są jej mikroskopijne instrumenty. Przy ich pomocy patologia zostaje odcięta, a jama brzuszna obwiedziona specjalną siatką, która pomaga ją wzmocnić. W ten sposób wykonuje się przepuklinę pachwinową.

Istnieje wiele symptomów, które są nieodłączne u każdego pacjenta po operacji.Tak więc, na przykład, po usunięciu operacji przepukliny pachwinowej powoduje łagodny ból. Nie trwają długo.

Aby uniknąć rozwoju nawrotów i powikłań, pacjent musi pozostać w szpitalu przez co najmniej 2-3 dni po operacji.

Mniej niebezpieczna jest operacja wykorzystująca metodę Liechtensteina. Wykonuje się to w ten sposób: przy niewielkim skrawku skóry, który wynosi około 10 cm, tkanka przepukliny zostaje wydalona. Wracam do jamy brzusznej i naprawiam ją specjalną siatką.

Takie usunięcie przepukliny pachwinowej prawie nie towarzyszy ból w okresie pooperacyjnym. Nie wymaga pobytu w szpitalu dłużej niż 1 dzień. Przypadki odnowienia patologii są niezwykle rzadkie.

Tak więc, teraz znasz objawy i niuanse rozwoju patologii pachwinowej. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem i nie odmawiaj interwencji chirurgicznej.

Obejrzyj wideo: Operacja przepukliny pachwinowej metoda lichtensteina (Grudzień 2019).

Loading...