Wypukłe pachwiny u kobiet

Przepuklina pachwiny u kobiet jest wyjściem z narządów wewnętrznych do jamy brzusznej. Warto powiedzieć, że patologia ta występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. Objawy choroby są często podobne do tych patologii innych kobiet, dlatego często konieczne jest sprawdzenie kilku specjalistów w celu dokładnego określenia obecności choroby w pachwinie u kobiet, i nie należy mylić z chorób ginekologicznych.

Przyczyny i konsekwencje choroby

Przepuklina pachwinowa u kobiet ma dość prostą przyczynę. Na tle wrodzonej łagodnej aktywności mięśniowej w jamie brzusznej, podczas podnoszenia ciężaru, może "wydostać się". Pierwszym znakiem jest występ w dolnej części brzucha. Jest to szczególnie widoczne w pozycji pionowej, podczas kichania, kaszlu i napięcia mięśni brzucha. W późniejszych etapach wysunięcie staje się silniejsze. Miażdży, reaguje bólami, czasami bardzo nieprzyjemnymi doznaniami.

W populacji kobiet występuje grupa ryzyka. Są to kobiety w ciąży, kobiety w podeszłym wieku, a także kobiety z nadwagą. Te kategorie kobiet są najbardziej podatne na pojawienie się przepukliny w pachwinie.

Zdarzają się niezwykle rzadkie przypadki wystąpienia przepukliny u kobiet, gdy w ogóle nie występują oznaki choroby, to znaczy, że nie objawiają się one jako widoczne objawy. W boku może być tylko dotkliwość i mrowienie. Następnie musisz zwrócić się do ginekologa, który po dokładnym badaniu, jeśli podejrzewasz, że istnieje przepuklina pachwinowa u kobiet, wysyła go do gastroenterologa. Dalsze wyznaczanie leczenia.

Nawet jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, nie powinieneś się bać. Operacja nie zawsze jest konieczna. Jeśli formacja jest mała, interwencja często nie jest wymagana, ponieważ guz nie powoduje dyskomfortu. Nie można jednak rozpocząć choroby, ponieważ może występować niedrożność jelitowa, która jest obciążona najcięższymi konsekwencjami.

W przypadku stwierdzenia przepukliny pachwinowej u kobiet, najprawdopodobniej tacy pacjenci będą musieli radzić sobie z ciągłymi środkami ostrożności, w szczególności niemożliwe jest podnoszenie ciężarów, konieczne jest przestrzeganie diety.

Powrót do spisu treści

Tryb online

Współczesna medycyna oferuje kilka sposobów na usunięcie przepukliny pachwinowej. Metoda klasyczna (przepuklina) polega na rozciągnięciu mięśni przylegających do dotkniętego obszaru, co prowadzi do zamknięcia bolesnego obszaru.Jednak ta metoda jest obarczona naruszeniem krążenia krwi w pachwinach, więc nie zawsze pożądane jest uciekanie się do takiej operacji.

Laparoskopowa hernioplastyka polega na leczeniu zamknięcia przepukliny nakłuciem w pachwinie. Głównymi zaletami tego rodzaju operacji są: utrata krwi, mały uraz, minimalny okres pooperacyjny i powikłania. W każdym przypadku operację usunięcia przepukliny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W rzadkich przypadkach, zgodnie z decyzją lekarza, można zastosować znieczulenie rdzeniowe lub miejscowe. Pacjent może wrócić do normalnego normalnego życia po dwóch tygodniach. Ta metoda często leczy przepuklinę pachwinową.

Potem przychodzi okres rehabilitacji, którego głównym celem jest zapobieganie wtórnemu pojawieniu się przepukliny u kobiet. Kobieta musi obserwować ciężar, nie pozwalać na podnoszenie ciężkości. Należy również wyeliminować wszelkiego rodzaju czynników urazowych, na przykład, będzie musiał przestać grać sportowych, które prowadzą do stresu fizycznego na organizm kobiety.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie kobiety nadają się do usunięcia przepukliny. Leczenie przepukliny pachwinowej nie jest wykonywane w żaden inny sposób.Istnieją jednak przeciwwskazania do operacji:

  • Operacje po pachwiny (cesarskie cięcie, usunięcie macicy), nawet jeżeli zakłócenia długa;
  • ciąża;
  • predyspozycje do chorób układu sercowo-naczyniowego lub ich obecności;
  • słaba krzepliwość krwi;
  • nowotwory złośliwe w okolicy miednicy.

Jednak operacja usunięcia przepukliny u kobiety nie gwarantuje, że nieprzyjemna choroba nie powróci. Istnieje duża szansa, że ​​przepuklina pachwinowa może pojawić się ponownie u kobiet.

Loading...