Prawa strona rani od tyłu

Ból w prawym boku od tyłu, który powstał z jakiegoś nieznanego powodu - objaw wielu chorób i stanów patologicznych, charakteryzujących niektórych poważnych konsekwencji (do śmiertelna). Każdy sygnał ból - sposób sprzężenie zwrotne organizmu do mózgu, agresywnie wymagających zwrócić uwagę na określonym obszarze ciała.

Prawa strona grzbietu ukrywa ważne punkty węzłowe i wrażliwe narządy. Nawet cień wątpliwości co do źródła bólu po prawej stronie pleców wymaga natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Terminowe wykrycie problemu oszczędza zdrowie pacjenta, stając się pierwszym krokiem do odzyskania.

Jak to boli?

Bóle świetlne, sztywność mięśni, osłabienie ran po snu - naturalna konsekwencja nieprawidłowej postawy i warunków: brak optymalnych mebli ortopedycznych, wybór nieodpowiedniego ciała do spania. Jeśli intensywność bólu stopniowo rośnie - najprawdopodobniej rozwój stanu zapalnego.

Ostry ból w prawej części pleców, stopniowo przekształcający się w ból, służy jako jedno z kryteriów określania zacisków mięśni, kręgów i bloków.

Gdzie to boli?

Aby rozpoznać lub przynajmniej określić ból z tyłu po prawej stronie,Kierować się podstawowymi zasadami typowe (ale nie jest to wymagane, musi wziąć pod uwagę niuanse setek) W przypadku niektórych chorób.

między łopatkami

W obszarze łopatki - ból jest typowy dla choroby płuc i zaburzenia neurologiczne. Różnica jest wykrywana przez obecność dodatkowych czynników: temperatura, wymioty, obrzęki, kaszel, trudności w oddychaniu.

pod żebrami

Z tyłu, pod żebrem - obszar znajduje się z tyłu po prawej stronie tylko cztery ważne organy: wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka, śledziona (nie bezpośrednio, ale można zamiatać). Choroba każdy z nich jest bardzo niebezpieczne i wymaga natychmiastowego leczenia szpitalnego.

Ostre kłucia koncentruje się na problemach z pęcherzyka żółciowego (zapalenie pęcherzyka żółciowego, integralny z gorączką ciepła 39 i powyżej), jeśli ból po prawej stronie boleśnie i ciągle odsyła - Problem w wątrobie.

Po prawej stronie

Obszar w centrum z tyłu - ostry przenikliwy ból, a oznacza problem z nerki (szczególnie jeśli ból po prawej stronie od tyłu prostrelivaya do pęcherza i przewodów moczowych). Rzadko - ostre postaci wyrostka (ze względu na cechy genetyczne strukturze spełnia regularnie anomalii położenie dodatku, w których jedna znajduje się bliżej tyłu).

W dolnej części pleców

Jeśli talia jest nie do zniesienia, raniąc dolną część pleców po prawej lub dolnej stronie - jest to oznaką zarówno patologii w kręgosłupie (przepuklina kości ogonowej), jak i układu moczowego. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku ból zależy od postawy tułowia i podnosi się od dołu, w drugim - jest stały i daje się do krocza.

Możliwe przyczyny

Koncentracja narządów i układów w okolicy lędźwiowej utrudnia dokładną diagnozę - skupia się tu zbyt wiele istotnych węzłów. Ból z tyłu w prawo, jako przejaw wielu różnych problemów:

 • Układ oddechowy;
 • Przewód żołądkowo-jelitowy;
 • Układ moczowo-płciowy;
 • Kręgosłup;
 • Układ nerwowy.

Kiedy boli plecy, ważne jest, aby zdefiniować jasny opis cech, intensywności i lokalizacji bólów - to uprości diagnozę i przyspieszy odpowiednią odporność na przyczyny.

Układ oddechowy

 • Suchy zapalenie opłucnej, zapalenie płuc, rozedma płuc - skutkom różnych stanów zapalnych tkanki płuc towarzyszy czasem ostry ból po prawej stronie grzbietu;
 • Odma opłucnowa (trudności w oddychaniu z powodu gromadzenia się płynu lub gazów we wnęce w opłucnej płucnej) - silne, paraliżujące oddychanie, przejęcie całego ciała;
 • Formacje rakowe, mięsaki - często ukryta jest główna symptomatologia, a progresja tworzenia przerzutów determinuje ostry ból po prawej stronie od pleców typu międzyżebrowego.

Przeczytaj również: przyczyny ostrego bólu pleców

Przewód pokarmowy

 • Kolka w różnych obszarach jelita. Podobne do fal pulsujące walki, w pewnej lokalizacji wybuchu rozprzestrzeniły się z tego miejsca;
 • Zapalenie pęcherzyka żółciowego jest rozległym zapaleniem pęcherzyka żółciowego, przyczyną jest zablokowanie kamieni żółciowych przez ekskrementy. Przeszywający palący ból z prawej strony pleców tuż poniżej żeber;
 • Zapalenie wyrostka robaczkowego jest procesem zapalnym o mniejszej zawartości tłuszczu w jelitach. Charakterystyczną cechą - uczucie obejmuje cały brzuch, a następnie migruje i rani trochę w prawo od tyłu. Ciągle jęczy z ostrymi błyskami podczas ruchów.

System pisuarowy

 • Kolka nerkowa - niedopuszczalne bóle w falach po prawej stronie talii, trafia w pachwinę;
 • Wodonercze - przypomina poprzednią wersję, z większym naciskiem na faliste odczucia;
 • Odmiedniczkowe zapalenie nerek i zapalenie nerek typu ogólnego - silnemu bólowi od prawej strony od tyłu w ostrej postaci towarzyszą podobne objawy kolki z gorączką i dodatkowymi bólami stawów i mięśni;
 • Torbiel - bolesne okresowe ataki bólowe, narastające, obrzęki, problemy z oddawaniem moczu.

Kręgosłup

Są podzielone na rzeczywistą chorobę (osteochondroza, spondyloza) i konsekwencje urazów (przepuklina międzykręgowa). Ten ostatni powoduje dokuczliwy ból z ogniskami w prawej części pleców, i jest w stanie się złamanej kości miednicy żebro lub w odpowiednich miejscach. Kryteria zwiększonego ryzyka bólu kręgosłupa w plecach i dole pleców to:

 • Stała pozycja siedząca, prowadząca do gromadzenia się dystroficznych procesów w kręgosłupie (jazda, praca w biurze, przy komputerze);
 • Wysokie obciążenia fizyczne na ciele (praca jako ładowacz, budowniczy, wygórowany trening siłowy);
 • Ciąża i poród znacząco zmieniają zarówno postawę poniżej, jak i metabolizm, przez co ciało młodej matki jest bardziej podatne na patologie pleców;
 • Nadwaga (podwójnie istotna dla bardzo cienkiej).

Układ nerwowy

 • Uderzeniowego nerwów kręgowych i dorsalgia (ból nerwu), znamienny tym bóle tępego manifestacji zaostrzenia w zajęciu ciała jest szczególnie niefortunne sytuacji;
 • Neuralgia żeber w ciężkiej postaci jest podawana łopatce i talii.

Kiedy zadzwonić po karetkę?

Wiele chorób, które powodują ból pleców z prawej strony wymaga pilnej opieki medycznej, czasami (zapalenie wyrostka robaczkowego) - interwencji chirurgicznej.

Jeśli nagle z tyłu z prawej strony wystąpiły ostre bóle, powikłane ciężką słabością, zawrotami głowy, utratą przytomności - konieczne jest wezwanie karetki.

 • Warto przeczytać: co zrobić, jeśli boki są obolałe z obu stron grzbietu

Środki przeciwbólowe mogą szybko wyeliminować ból z powrotem na prawo, ale nie jego przyczynę - wewnętrzna patologia, która będzie postępować z każdym dniem. Ból może cofać się krótko i niezależnie, bez zewnętrznych konsekwencji. W każdym razie tylko kompleksowe profesjonalne badanie będzie w stanie zidentyfikować i wyeliminować przyczynę nieprzyjemnych wrażeń.

Obejrzyj wideo: ? Pani Fazilet i jej córki, odcinek 3, napisy PL ? (Wrzesień 2019).

Loading...