Przepuklina pachwinowa u noworodków

Przepuklina pachwinowa u noworodków pojawia się w momencie powstania układu rozrodczego. Pod przepukliną pachwinową oznacza wybrzuszenie w jamie brzusznej okrągłych obszarów anatomicznych. Choroba dotyka mężczyzn i kobiety.

Przyczyny pojawienia się tej choroby są wrodzone lub nabyte:

  • urazy lub guzy;
  • nadwaga;
  • nadmierne obciążenie jamy brzusznej;
  • szwy po operacji;
  • utrudnione oddawanie moczu.

Objawy choroby

Przepuklina pachwinowa u niemowląt manifestuje się w postaci wypukłości w podbrzuszu. Gdy dziecko zaczyna płakać, rośnie nieco w rozmiarach i nabywa asymetryczne formy. Pomimo tego, że taki wybrzuszony błąd nie przynosi dziecku cierpienia fizycznego, choroba ta powinna być kontrolowana przez lekarza. Objawy te wymagają szczególnej uwagi.

Faktem jest, że przebieg tej choroby może stać się nieco bardziej skomplikowany: powiększony woreczek sprzyja wrastaniu (u chłopców) i fuzji z jajnikami (u dziewcząt). W wyniku ustania dopływu krwi do tych tkanek pojawiają się w nich ogniska zapalne.Ten przepływ jest skomplikowany przez fakt, że w jelitach znajdują się ekskrementy, a ściśnięta przepuklina może być z czasem zaniknięta. Niemowlęta mają wzrost brzucha na górze i, z reguły, zaparcia.

Typowe objawy takiej choroby to ból w pachwinach, nudności i wymioty. Tak więc u dziewcząt choroba ta prowadzi do martwicy jajników. Przepuklina pachwinowa u noworodków prowadzi do jej uwięzienia, czego skutkiem jest niewystarczająca cyrkulacja, która powoduje niedrożność jelit i śmierć worka znajdującego się wewnątrz jamy.

Powrót do spisu treści

Środki uzdrawiające

Uraz przepukliny u dziecka wymaga leczenia chirurgicznego. Ta procedura odbywa się dość szybko, komplikacje praktycznie nie powodują. Mówiąc o zewnętrznych środkach leczenia takich chorób, warto zauważyć, że te środki są praktycznie bez znaczenia i nie przynoszą rezultatów.

Aby wzmocnić mięśnie należy kilka razy dziennie, aby rozprowadzić dziecko do brzucha. W ten sposób trawienie jest jeszcze lepsze. Tę procedurę można łączyć z masażem. Ważne jest przestrzeganie specjalnej diety, mającej na celu zwalczanie zaparć i tworzenia się gazów.

Leczenie powinno mieć na celu ratowanie zdrowia chłopca.Nie można dotknąć przewodu nasiennego, co może prowadzić do późniejszej bezpłodności. Operacje mające na celu pozbycie się tej choroby są przeciwwskazane dla dzieci po chorobach zakaźnych, przedwczesnych i cierpiących na krzywicę. Jak tylko dziecko skończy 6 miesięcy, takie ograniczenia są zwykle usuwane. Takie środki ochronne tłumaczy się słabością zdrowia dzieci.

Aby zapobiec niechcianym nawrotom, lekarze często przepisują dzieciom oszczędzające menu, ostrzegając przed problemami z trawieniem pokarmu. Działanie takich diet ma na celu zapobieganie nieprzyjemnym odczuciom w jamie brzusznej. Neuropatolodzy wyznaczają środki uspokajające, które pomagają dziecku nieco się zrelaksować, zapobiegając w ten sposób płaczowi i napięciom jamy brzusznej.

Operacja usunięcia przepukliny pachwinowej u dzieci jest pod znieczuleniem i zajmuje tylko 10 minut.

Aby to zrobić, lekarz będzie musiał tylko wyciąć zdeformowany obszar i usunąć z niego zawartość. Następnie miejsce to jest bezpiecznie zszyte.

Prostota operacji i szybki powrót do zdrowia przyczyniają się do szybkiego wypisu ze szpitala. Następnie należy udać się do lekarza w celu leczenia rany.Nie można dotknąć nacięcia, takie środki zapobiegną zakażeniu rany. Przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarskich promuje całkowite bliznowacenie tkanki. Nastąpi to za około 3 miesiące.

Czy alternatywne traktowanie jest dopuszczalne? Niektórzy rodzice, chcąc uratować swoje dziecko od cierpienia, stosują metody medycyny alternatywnej. Ale czy pomoże w tym przypadku? Nie, wpływa tylko na przepuklinę pępkową. Ponadto takie metody znacznie komplikują sytuację. W takim przypadku pomiary nie pomogą. Nie warto marnować czasu na tak pozornie nieistotną chorobę. Konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Obejrzyj wideo: Jak powstaje PRZEPUKLINA u NIEMOWLĄT? Objawy i leczenie przepukliny u niemowląt (Styczeń 2020).

Loading...