Funkcje hernioplastyki Bassini

Przepuklina pachwinowa powoduje wiele dolegliwości i towarzyszy jej silny ból. Często, aby uniknąć poważnych konsekwencji tej patologii, należy zastosować leczenie chirurgiczne. Przepuklina jest konieczna nie tylko do normalizacji samopoczucia pacjenta, ale w niektórych przypadkach do zachowania jego życia. Przepuklina naprawy i późniejsze tworzywa sztucznego metodą Bassini, jest bardzo powszechna praktyka.

Istota metodologii

Zatem pacjent zdecydował się na pracy lub okoliczności zmuszeni uciekać się do operacji w nagłych wypadkach. Do obsługi drzwi będzie produkowany szereg działań mających na celu wyleczenie tej choroby.

Początkowo lekarz wykonuje nacięcie w skórze, tkance podskórnej tkanki tłuszczowej i płyty zewnętrznej skośnych mięśni brzusznych i ścięgien. Nacięcie powięzi (tak zwane membrany łącznej pokrycie mięśni). Lekarz, następnie przechodzi się do odzyskiwania worka przepuklinowego przedotrzewnowej z tkanki tłuszczowej. Bardzo ostrożnie należy przeznaczyć zdalny ściany, tak aby nie uszkodzić pęcherz, który znajduje się w pobliżu miejsca manipulacji.

Gdy chirurg operacyjny upewni się, że ścianka worka składa się tylko z otrzewnej, otworzy torbę i sprawdzi jej zawartość. Po zbadaniu nieprawidłowości i usunięciu jej z jamy brzusznej, lekarz przechodzi do plastiku ścian kanału przepuklinowego.

Aby zmniejszyć negatywne konsekwencje dla pacjentów, a także odsetek nawrotów, stosują metodę plastyczno-plastyczną Bacsini. Jest to klasyczna wersja tej techniki, która jest szeroko stosowana, szczególnie przez zachodnich chirurgów. Idealnie, ta technika wygląda następująco:

  • Po operacji przepukliny przez chirurga, przewód nasienny przewodzi i wychodzi.
  • Następnie, używając 2-3 jedwabnych szwów węzłowych, należy uszyć brzegi mięśni - wewnętrzną skośną i poprzeczną - wraz z poprzeczną płytką łączącą do więzadła pachwinowego. W górnym rogu rany chirurgicznej pozostaw szczelinę dostateczną, aby nie uszkodzić nasady powrózka nasiennego.
  • W okolicy guzka lędźwiowego krawędź pochwy prostaty brzucha jest zwykle obnażana, z reguły, dwoma szwami do więzadła pachwinowego i okostnej kości łonowej.
  • Po wszystkim szwy są na przemian związane,powrózka nasiennego jest umieszczona na łóżku mięśni, a na nim lekarz stawia kilka węzłowych szwy, szycie krawędzie płyty podłączenia zewnętrznych skośnych mięśni brzucha.

Jest to najpopularniejszy model plastiku Bassini. Jednak do chwili obecnej istnieją inne modyfikacje tej manipulacji. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta.

Pozytywne aspekty

Przepuklina pachwinowa prowadzi do poszerzenia kanału pachwinowego. Ponadto u pacjentów obserwuje się osłabienie tylnej ściany kanału pachwinowego. Z tego powodu tworzywo sztuczne metodą Bassini odgrywa bardzo ważną rolę pozytywną, ponieważ implikuje wzmocnienie nie tylko przedniej, ale także tylnej ściany.

Jest to ważne, dlatego w poważnych przypadkach, gdy dochodzi do zniszczenia lub osłabienia tylnej ściany, konieczne jest wybranie odpowiedzialnego i wykwalifikowanego lekarza. Gernioplastyka, niezwiązana ze wzmocnieniem tylnej ściany kanału pachwinowego, może powodować nawrót tej patologii.

Naprawa przepukliny, a następnie chirurgia plastyczna zgodnie z techniką Bassini okazała się bardzo niezawodną metodą leczenia przepuklin pachwinowych.W ten sposób, lekarz powinni zdawać sobie sprawę, że skuteczność sposobu jest potwierdzona w przypadkach, w których nie było zniszczenie łącznika poprzecznego obudowy, także sieciowanie nie może nadmiernego napięcia tkanki.

Czynniki ryzyka

Każda procedura medyczna, zwłaszcza związane z operacją, ma zarówno pozytywne, jak i negatywne momenty. naprawy przepukliny nie jest wyjątkiem, chociaż zastosowanie technik Bassini zmniejsza czynniki ryzyka dla pacjenta.

Jednak ta manipulacja jest bardzo trudne. Odbywa się w pobliżu pęcherza moczowego, co może prowadzić do powstania szkody.

Ponadto, nawet jeśli naprawa przepukliny był udany i niezbędne procedury zostały spełnione, istnieje ryzyko nawrotu przepukliny formacji. Jednak w tym przypadku, to nie więcej niż 3%.

Negatywnym zjawiskiem w takiej operacji jest fakt, że konieczne jest ząbkowanie tkanki heterogenicznych. W celu wyeliminowania tego negatywnego cechę, opracowaliśmy specjalny obwód tej operacji. Istota tego sposobu jest to, że szwy są nakładane tak, że wiązadło pachwinowy w kontakt z poprzeczną łączenia powłoki.W tym przypadku mięśnie i więzadło pachwinowe nie stykają się ze sobą.

Ponadto istnieje ograniczenie, które nie zezwala na naprawę przepukliny na plastikach metodą Bassneya. Faktem jest, że jeśli przestrzeń pachwinowa wynosi 4 cm lub więcej, szwy tkanek mięśniowych i więzadła pachwinowego występują ze znacznym napięciem. W takim przypadku nie występuje niezawodna adhezja tkanek. Krawędzie mięśni stopniowo zaczynają się cicatrix i zapadają się, a następnie odchodzą od więzadła pachwinowego.

Innym negatywnym punktem jest to, że w naszym kraju ten rodzaj rekonstrukcji kanału pachwinowego nie jest używany tak często, jak jest to wymagane, w przeciwieństwie do zachodniej praktyki, gdzie technika ta jest szeroko popularna.

Tak więc tworzywo sztuczne metodą Bassini jest ważnym elementem przepuklin pachwinowych. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby ta procedura była przeprowadzana prawidłowo i zgodnie z indywidualnymi wskazaniami każdego pacjenta. Najlepsze wyniki można uzyskać, wykonując takie operacje w specjalistycznych klinikach, w których pracują doświadczeni chirurdzy.

Dowiedz się więcej o hernioplastyce według Mayo.