Środki ludowe w leczeniu przepuklin pachwinowych

Przepuklina pachwinowa pojawia się na wyjściu brzucha ustnej poprzez kanału pachwinowego u samców i samic. Choroba ta występuje u dzieci jako choroba wrodzona, ale podstawowa częstość występowania wśród mężczyzn, którzy mają pracę fizyczną lub moc ćwiczeń. Cechy anatomiczne męskiego korpusu już czyni go podatnym na przepuklinę jako wiązka mięśni pomiędzy pachwinowego i jamy brzusznej jest słabszy niż w przypadku kobiet. Występ narządów do kanału pachwinowego został pokazany łagodne objawy, jednak postępująca choroba prowadzi do poważnych powikłań, ponieważ potrzeba czasu, aby przeprowadzić operację lub leczenie w domu środków ludowych. Pierwsza opcja jest skuteczna, ale wielu pacjentów jest przeciwwskazane, ponieważ nie szczędząc skutecznych metod zwalczania przepuklinowych tradycyjnych metod, wśród których fabuła o przepukliny pachwinowej, maści, okładów i medycynie.

Podczas leczenia wady pachwinowej kobiety powinny odczuwać takie objawy, jak trudności z oddawaniem moczu, zwiększony dyskomfort podczas miesiączki, bolesność. U mężczyzn często występują zaburzenia trawienia, ból podczas chodzenia i bolesne oddawanie moczu.

Leczenie ludowe: fitoterapia

Wlewy i wywary pachwinowa może być wykonane w dowolnym czasie choroby, bez szkodliwego wpływu na schorzenie, gdyż Fitoterapia działa na cały organizm, jej krzepnięcia, polepszenie odporności, zapobiegając procesów zapalnych, bólu i usuwania. Dla dziecka, buliony są przygotowywane na wodzie, dla dorosłych bardziej skuteczne jest picie naparów na alkohol.

Napary z ziół w celu wyeliminowania przepuklin pachwinowych ludowych:

 1. Nalewka z koniczyny: koniczyny trawy wypełnione wrzącą wodą i zaparzać przez około godzinę, po czym gotowy nalewka podjętej przez ¼ kubka przed obiadem;
 2. Agrest wywar można pić do pięciu razy, kruszone liście rośliny i zatokę szklanką czystej wody. Brzeczkę podaje się przez 2 godziny, po czym lek ten przyjmuje się przed posiłkami;
 3. Rosół kupiony w mleku: dwie łyżki suszonych ziół wylały 500 ml zimnego mleka i gotowano przez pięć minut. Gotowany rosół przykrywany jest pokrywą przed schłodzeniem, a 5 łyżek przyjmuje się 3 razy dziennie;
 4. Napar z chabra: kwiaty roślinne (trzy łyżki) wlewa się 500 ml wrzącej wody i podaje przez 24 godziny. Po ugotowaniu weź infuzję ¼ szklanki przed jedzeniem;
 5. Rosół zwierzęcia: szklanka rośliny jest napełniona szklanką wody i gotowana przez 20 minut. Po bulionie rozcieńczyć przegotowaną wodą i przefiltrować.Jest przyjmowany na łyżeczkę przed lunchem.

Leczenie przepukliny pachwinowej środkami ludowej odbywa się przez około 21 dni, z przerwami przez 10 dni. W tym samym czasie możesz połączyć kilka przepisów, aby wybrać najlepszą opcję leczenia domowego.

Co mogę uzyskać dzięki przepisom ludowym na leczenie przepuklin?

 1. Poprawić trawienie, które często cierpi na przepuklinę pachwinową;
 2. Znieczulenie i zapobieganie procesom zapalnym;
 3. Normalizacja stanu emocjonalnego, ponieważ wiadomo, że stres towarzyszy prawie każdej chorobie;
 4. Zwiększenie mechanizmu ochronnego, eliminacja współistniejących chorób.

Po leczeniu przepukliny u dzieci lub dorosłych metod ludowych, wysunięcie powinno zmniejszyć się, a objawy ustąpić. Jeśli tak się nie stanie, musisz udać się do lekarza, aby uzyskać skuteczne leczenie.

Kompresy i maści

Kompresy terapeutyczne i maści działają bezpośrednio na miejsce patologiczne, co sprawia, że ​​takie metody leczenia są bardzo skuteczne. Leczenie przepukliny u dziecka może być prowadzone przez kompresy z paproci i popularną maścią opartą na tłuszczu wieprzowym i occie.

Domowe maści i okłady na przepuklinę pachwinową:

 1. Kompresji krem, pokrzywka i kapusty: pokrzywy kilka arkuszy do mielenia zawiesiny, rozcieńczono tłuszczu śmietaną i zastosować przepukliny pachwinowej, mocowanie liści kapusty. Zostaw potrzebę kompresji na noc, ponieważ leczenie dziecka powinien być napięty, ale nie mocno, przymocować go za pomocą szmatki. Powtórz tę procedurę w ciągu tygodnia;
 2. Kompres z octu dębowego i jabłkowego: są to oddzielne metody medyczne, które można łatwo przygotować w domu. 4% Ocet jabłkowy 2 łyżek rozcieńczonego szkła ciepłej wody i tłuszczu przepukliny bez pocierania roztwór. Po blotowaniu z octem, należy zastosować kompres z kory dębu. Kora dębu i liście szlifować i wlać trzy litrowym słoiku, a następnie wypełnić go z czerwonego wina, aby w pełni pokryć surowców. Bank zamyka się i nalega do 21 dni. Gotowy napar jest używany jako kompres;
 3. Maść do stosowania tłuszczu wieprzowym i kurze jaja: topiony smalec i wlano do słoika zawierającej wstępnie surowy jajka i octu. Mieszaninę w doniczce umieszcza się w ciemnym miejscu na tydzień. Gotowy produkt miesza się do uzyskania jednorodnej konsystencji i nakłada w postaci maści przez około miesiąc.

Smalec mogą być rozcieńczone z liści Indian cebuli, złoto włos, które miesza się i bitą za pomocą miksera, a następnie gotowana. Po ochłodzeniu maść nakłada się na przepuklinę pachwinową dziecka lub dorosłego, leczenie trwa do 14 dni.

Dieta terapeutyczna

Dieta przepuklin pachwinowych jest przepisywana nie tylko w okresie pooperacyjnym, zdrowe odżywianie zaczyna się na długo przed operacją. Korzystając z domowych środków zaradczych, nie zapominaj o właściwościach leczniczych niektórych produktów, a także o ich szkodliwości. Prawidłowe odżywianie jest konieczne, aby uniknąć powikłań, normalizować trawienie. Pełni ludzie są narażeni na ryzyko przepukliny przedniej ściany brzucha, ponieważ dieta okaże się skuteczną metodą profilaktyczną.

Jest to konieczne, aby wykluczyć produkty, które wywołują wzrost wzdęcia i zaparcia, ponieważ występ jelita może to spowodować kruszenie ciała i rozwój niedrożności jelit. Ograniczone spożycie cukru, mąki, żywności w puszkach, napojów gazowanych, fast food.

Konspiracja przepukliny

Spisek konspiracyjny na przepuklinę pachwinową ma na celu leczenie dziecka.Metoda ta jest praktykowana przez ludzi, którzy trzymają się teorii nierównowagi energetycznej w ciele, przeciwko której następuje upadek narządu. Zgodnie z tą teorią, jeśli bilans energetyczny zostanie przywrócony, a ochronna powłoka dziecka zostanie wzmocniona, choroba ustąpi sama. Nie ma naukowego potwierdzenia, ale spisek ma miejsce, jeśli choroba nie zagraża życiu dziecka.

Prowadzenie rytuału polega na czytaniu modlitwy o dziecko przez bliskiego krewnego lub uzdrowiciela.

Lekarze odnoszą się do tej metody "leczenia" ostro negatywnie, ponieważ przypadki umieszczenia dziecka na stole operacyjnym stają się częstsze po licznych próbach samoleczenia się przepukliny przez konspiracje i modlitwy.

Środki stosowane w medycynie ludowej mogą być niebezpieczne w leczeniu przepuklin pachwinowych, dlatego wszystkie metody i recepty muszą być skoordynowane z lekarzem prowadzącym, bez rezygnacji z tradycyjnej medycyny.

Obejrzyj wideo: Prostata Po leczeniu.avi