Operacja przepukliny pachwinowej z zainstalowaniem siatki

Aby osiągnąć pełne wyleczenie przepuklina pachwinowa jest możliwe tylko poprzez operację chirurgiczną i zabezpieczyć wynik choroby i zapobiec powtórka wyprzedza uszkodzonej ścianki brzusznej implantu zszywa oczek. Siatka wypełnia naturalnej funkcji pęczków mięśni, co nie jest już zdolny do organów pomocniczych, w dowolnym punkcie na wielokrotne przejścia pachwinowego narządów kanału może wystąpić. Operacja z instalacją kratki to nowoczesne i wysoce skuteczne leczenie przepuklin pachwinowych, które zapewnia gwarancję życia. Siatka jest ustalana podczas operacji laparoskopowej lub standardowej hernioplastyki. Siatka jest szyta lub mocowana bez szwów po usunięciu przepukliny i oddaniu narządów do jamy brzusznej.

Standardowym implantem jest siatka polipropylenowa, która pomimo swojego syntetycznego charakteru jest hipoalergiczna i nietoksyczna.

Materiał nie jest wchłaniana przez organizm i nie wchodzi w wiązanie chemiczne z tkanin, jest całkowicie nieobecny ryzyko stanów zapalnych i podrażnień. Siatka może mieć dowolną wielkość i kształt, być wykonana indywidualnie, w zależności od cech wady.Implant polipropylenowy zachowuje wytrzymałość i elastyczność przez cały okres życia pacjenta, dlatego przypadki powtórnej choroby lub odrzucenia siatki są rzadkim wyjątkiem.

Przepuklina z siatką

Standardową operacją z założeniem implantu siatkowego jest przepuklina. Po wykonaniu nacięcia i usunięciu worka przepuklinowego z otaczającej tkanki, siatka nakłada się na otaczającą tkankę.

Funkcje hernioplastyki:

  1. Ryzyko wznowy wynosi 3% i zmniejsza się, gdy następuje pooperacyjny reżim;
  2. Defekty objętościowe wymagają więcej szwów, co może prowadzić do uszkodzenia nerwów;
  3. Pooperacyjny dyskomfort i ból są nieobecne lub minimalne;
  4. Przywrócenie mija szybko, a instalacja siatki pozwala na angażowanie się w fizyczną pracę bez ograniczeń (biorąc pod uwagę cechy budowy i realne możliwości ciała);
  5. Czas trwania operacji wynosi 30-60 minut.

W przepuklinach pachwinowych można zainstalować implant o gładkich i płaskich powierzchniach. Ale takie podejście ma więcej wad: możliwe jest powtórzenie przepukliny, po usunięciu występuje dyskomfort, zmniejsza się implantacja implantu, co również grozi nawrotem.

Charakterystyka implantu siatkowego z przepukliną pachwinową

Implant siatkowy został zaprojektowany specjalnie do leczenia przepukliny metodą MMDI. Obecnie siatki mogą być stosowane z dodatkiem stopu niklowo-tytanowego, który zachowuje swój kształt i elastyczność materiału syntetycznego. Przy każdym odkształceniu siatka powraca do poprzedniego kształtu i zapewnia stabilne zamocowanie urządzenia. Taka siatka nie jest konieczne, aby uszyć że zwalnia pacjenta bólu i długotrwałej rekonwalescencji po zabiegu, a także eliminuje ryzyko uszkodzenia nerwów podczas szycia. W okresie pooperacyjnym stan sieci może być monitorowany radiologicznie.

Po nałożeniu przepukliny pachwinowej siatki z polipropylenu, który jest kompatybilny z tkanek, a ma własność łatwo gippoalergennym. Implant szybko się korzenia, nie uwalniając toksyn.

Instalacja może być przeprowadzona, albo przez otwarty dostęp, albo laparoskopowo.

Odpowiednia jest każda operacja, ponieważ proteza jest łatwo wyprostowana i szybko zamocowana za pomocą zacisków bez dodatkowych urządzeń.

Laparoskopia

Chirurgia laparoskopowa polega na usunięciu przepukliny i implantacji poprzez małe nakłucia ściany brzucha. Laparoskop umożliwia chirurgowi włożenie i założenie siatki na patologicznym miejscu otrzewnej.

Funkcje laparoskopii:

  1. Przeprowadza się go jedynie w znieczuleniu ogólnym, ponieważ wielu pacjentów ma przeciwwskazania;
  2. Pacjent zostaje wypisany na drugi dzień po operacji;
  3. Operacja trwa do 60 minut;
  4. Przywrócenie jest szybkie, osoba powraca do normalnego życia i wysiłku fizycznego po kilku tygodniach.

Chirurgia laparoskopowa przepukliny pachwinowej jest przeciwwskazana u pacjentów z niepełnosprawnością SSS i płuc, istnieje również ryzyko powikłań pooperacyjnych i powikłań podczas operacji.

Hernioplastyka z siatką trójwymiarowej konfiguracji

Nowoczesną techniką chirurgicznego leczenia przepuklin pachwinowych jest operacja z zastosowaniem implantu trójskładnikowego.

System przepuklin PROLENETM składa się z następujących części:

  1. Klapka do mocowania od wewnątrz otrzewnej;
  2. Korek - element łączący;
  3. Klapka do zewnętrznego mocowania pokrywająca ścianę otrzewnej.

Zalety tego zabiegu to zwiększony komfort, brak ryzyka zwichnięcia implantu, niewielka liczba szwów i możliwość pracy w znieczuleniu miejscowym.

Przygotowanie do operacji

Sieć jest ustalana podczas planowanej operacji, do której przygotowanie jest konieczne.

Przed leczeniem lekarz może podać następującą listę ograniczeń:

 1. Odmowa leków wpływających na krzepliwość krwi;
 2. Zaprzestanie palenia i picie na trzy dni przed operacją;
 3. Kilka godzin przed operacją żywność jest zatrzymywana.

Przy przyjęciu do szpitala pacjentów mierzono ciśnienie krwi, temperaturę impulsu wykluczyć ostre zapalenie i inne względne przeciwwskazań do zabiegu.

Po zabiegu pacjent jest obserwowany podczas gdy specjaliści, po którym lekarz wypisze niezbędne przygotowania i wydaje zalecenia dotyczące okresu rekonwalescencji i osoba wraca do domu.

Obejrzyj wideo: Siatka przepuklinowa Optomesh™ - test na zrywanie (Grudzień 2019).

Loading...