W jaki sposób przeprowadza się elektroforezę z nowokainą do osteochondrozy?

Leczenie chorób kręgosłupa obejmuje wiele różnych metod. Jedną z nich jest elektroforeza z nowokainą w osteochondrozie. Obecnie elektroforeza jest dość aktywnie wykorzystywana do wprowadzania leku w zaatakowany obszar ciała za pomocą nie mocnych ładunków punktowych prądu elektrycznego.

W osteochondrozy tę metodę leczenia można przepisać dla każdego stopnia rozwoju choroby. Jest więc stosowany w leczeniu osteochondrozy piersiowej, lędźwiowej i szyjnej. Dzięki wprowadzeniu noworodiny, skurcz mięśni zostaje wyeliminowany, ból zmniejsza się, a przepływ krwi w tkankach zostaje zwiększony.

Funkcje elektroforezy

Elektroforeza jako procedura terapeutyczna była stosowana od ponad 200 lat. Po raz pierwszy została zastosowana na początku XIX wieku i od tego czasu stała się coraz doskonalsza i popularna. Wysoka efektywność metody wynika z jej funkcji. Pod wpływem ładunków punktowych prądu elektrycznego cząstki roztworu leku przesuwają się z naładowanego ujemnie do elektrody dodatnio naładowanej i na odwrót.

W tym przypadku cząsteczki przechodzą przez tkanki chorego narządu i pozostają w nich, tworząc w razie potrzeby wysoki stopień stężenia leku. Ten stopień koncentracji pozostaje prawie pół dni, co sprawia, że ​​na obszarze zagrożonym dobry efekt terapeutyczny.

Cechy choroby zwyrodnieniowej stawów jest to, że choroba ta jest często znakiem słabego krążenia i mikrokrążenia tkanek w okolicy pacjenta. Poprzez galwanicznych leków obecnych mogą być dostarczane do których nie przenikają w sposób naturalny.

Ponadto, ważnym czynnikiem pozytywnym jest taką cechą elektroforezy, wpływ na danym obszarze ciała. Przyjmowany leki nie przechodzą przez wątrobę i inne narządy wewnętrzne, bez ich uszkodzenia, ale stężenie substancji jest wystarczająco duża. Żadne wstrzyknięcie ani pigułka nie mogą wywołać tego efektu.

Trzecim istotnym elementem należy uznać elektroforetycznego dostarczania leków w organizmie w postaci jonów. Jeśli mówimy o osteochondroza, są one dość łatwo wnikają w uszkodzonej tkance krążków międzykręgowych i kręgów, gdzie narkotyki twarde dostarczane są z jakiejś formy podawania. Zjonizowana forma leków jest najbardziej aktywna terapeutycznie.

Powrót do spisu treści

Regulamin wewnętrzny

Technika elektroforezy w osteochondrozie jest dość prosta. Zazwyczaj wymaga to: specjalnego aparatu fizjoterapeutycznego, 2 elektrod i 2 wkładek z miękkiej tkanki w postaci kieszeni. Podczas zabiegu kieszenie są noszone na elektrodach, uniemożliwiając ich bezpośredni kontakt z ciałem pacjenta.

Przed rozpoczęciem procedury tkanka jest przygotowywana w specjalny sposób: jest gotowana, wyciskana i chłodzona. Następnie roztwór leku nanosi się na wilgotną powierzchnię uszczelki, która będzie noszona na jednej z elektrod - dodatniej lub ujemnej.

Następnie, elektrody są nakładane na skórę kręgosłupa w odcinku piersiowym, szyjnym lub lędźwiowym i są zamocowane za pomocą folii. Można zastosować metodę, w której ciało pacjenta impregnuje się gazą zaimpregnowaną lekiem, a elektrody umieszcza się na nim.

Pacjent jest przykryty kocem lub kocem, a aparat jest włączony. Wzrost prądu musi być przeprowadzony płynnie, aby osoba nie odczuwała bolesnych wrażeń. Jednocześnie wybór poziomu elektroprądowego zależy całkowicie od odczuć pacjenta: tylko nieznaczne mrowienie i nic więcej nie powinno być odczuwalne.

Palenie w obszarze zabiegu może prowadzić do poparzenia skóry.

Każdą sesję elektroforezy można prowadzić przez 10 do 15 minut. Zwykle w leczeniu osteochondrozy fizjoterapeuta może przepisać 10 do 20 zabiegów, które należy wykonywać codziennie lub co drugi dzień. Podobnie jak wiele metod terapeutycznych, leczenie elektroforetyczne ma pewne przeciwwskazania. Ale należy zauważyć, że większość ludzi może z niego korzystać i skutecznie pozbyć się tak nieprzyjemnej patologii jak osteochondroza.

Loading...