Dlaczego moje plecy bolą po cięciu cesarskim?

Kobiety często cierpią na bóle pleców po cięciu cesarskim. Procedura ta jest z natury ciężka, pomimo długotrwałej metodologii pracy. Często zdarza się, że po zabiegu operacyjnym występują komplikacje, jeśli płód nie jest prawidłowo umiejscowiony lub jeśli masz późny kontakt z lekarzem.

Wskazaniem do operacji jest często długotrwała ciąża lub problemy z aparatem seksualnym kobiety. Operacja wykonywana jest przez chirurgów-ginekologów w znieczuleniu ogólnym. Wymagana do przeprowadzania sterylnej sali operacyjnej, jak również brak istotnych przeciwwskazań do zabiegu.

Przyczyny bólu

W niektórych przypadkach, po szybkim cięciem cesarskim można zaobserwować gwałtowny rozwój procesów choroby zwyrodnieniowej stawów i przepuklina dysku. Jest to konsekwencją zmniejszenia obciążenia pleców. Elementy z tyłu, przyzwyczajony do dużego obciążenia, może prowadzić do przeciwnego zjawiska. Czasami podczas ciąży może rozwinąć się skolioza, że ​​po cięciu cesarskim daje o sobie znać.

Często przejawem bólu może być odzwierciedleniem bolesnej blizny na brzuchu lub macicy. Interwencja chirurgiczna na ciało nigdy nie mija bez konsekwencji. Jajnik otrzewnowy, macica, jajowody i jajniki otrzymują unerwienie od rdzenia kręgowego. W zależności od wielkości płodu i od tego, jak szybko operacja ustąpiła, ból może być różny pod względem czasu trwania i siły.

Komplikacje podczas cesarskiego cięcia obejmują ułożenia, jego niedotlenienie, zaburzenia struktury macicy i szyjki macicy, nieprawidłowe położenie łożyska i pępowinie. Im więcej cięć jest potrzebnych, aby uwolnić płód, tym dłużej ból będzie się utrzymywał, a proces odbudowy będzie kontynuowany.

Leczenie

Po porodzie, nawet w nienaturalny sposób, z niemowlęciem karmiącym tę formułę, lekarze otrzymują pełen zakres leków i zabiegów chirurgicznych. Leczenie bólu po cięciu cesarskim rozpoczyna się w zależności od przyczyny. Obowiązkową cechą każdej terapii pooperacyjnej jest leczenie podtrzymujące.

Ponieważ często dolny kręgosłup będzie chory, zalecany jest kurs blokujący. W celu szybkiego wygojenia blizny przeprowadza się opatrunki i maści, które przyspieszają gojenie. Po operacji powinieneś zostać w szpitalu i nie spiesz się, aby się wymeldować, ponieważ może to prowadzić do niepożądanych konsekwencji.

Obejrzyj wideo: Ból pleców po ciąży. Jak sobie pomóc? (Luty 2020).

Loading...