Złożone ćwiczenia do rozciągania kręgosłupa

Istnieje kilka ćwiczeń rozciągania kręgosłupa. W zapobieganiu chorobom kręgosłupa takie ćwiczenia są bardzo przydatne.

Co jest potrzebne, aby rozciągnąć kręgosłup?

Ból pleców może wynikać z siedzącego trybu życia, z nadmiernego wysiłku fizycznego, urazów kręgosłupa lub problemów z kręgosłupem. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to uwolnić napięcie od mięśni talii. Rzadko zdarzają się ludzie, których codzienne czynności dają kręgosłupowi niezbędne rozciąganie. Często osoba ładuje plecy, nie pozwalając jej odpocząć, odzyskać, odnowić, więc proces starzenia się ciała przyspiesza.

Ćwiczenie trakcji nie tylko rozszerza kręgosłup, ale może przedłużać życie człowieka. Przecież rdzeń kręgowy znajduje się we wnęce kanału kręgowego, który jest częścią ludzkiego ośrodkowego układu nerwowego.

Zwierzęta, na przykład, nigdy nie cierpią na choroby kręgosłupa. Koty i psy zawsze instynktownie ciągną swoje łapy, tym samym rozciągając plecy. A zwierzęta nie mają tak dużego obciążenia kręgosłupa, ponieważ nie chodzą prosto jak ludzie.

To całkiem realne, aby przywrócić młodość kręgosłupa i elastyczność, będąc w każdym wieku. Ważne jest, aby wykonywać specjalne ćwiczenia fizyczne, kręgosłup szybko reaguje na uwagę.

Zaleca się, aby nie siedzieć na bardzo miękkim stołku, więc kręgi stają się ogromne. Lepiej jest wybrać siedzisko dla właściwej postawy.

Regularna gimnastyka na rozciąganiu kręgosłupa pomoże poprawić całe ciało, poprawia się postawa.

Jednym z efektywnych prostych ćwiczeń jest rozciąganie. Po przebudzeniu wczesnym rankiem konieczne jest rozciągnięcie, jest to bardzo przydatne.

Ćwiczenia rozciągające kręgosłup lub, innymi słowy, trakcja, są omówione dalej.

Powrót do spisu treści

Podstawowe elementy gimnastyki

  1. Oprzyj się na kolanach, aby ręce spoczywały na podłodze. Zrób wdech, spójrz w dół, spróbuj zgiąć plecy tak mocno, jak to możliwe, dotknij klatki piersiowej podbródkiem. Powoli wydychaj, trzymaj pozycję przez 5 sekund. Aby zginać jeszcze mocniej, patrzeć w górę, wydychać całkowicie. Przytrzymaj pozy przez 5 sekund. Następnie powtórz to ćwiczenie jeszcze 8 razy, za każdym razem staraj się mocniej zgiąć plecy.
  2. Połóż się na brzuchu na płaskiej powierzchni, zegnij łokcie w ramionach, trzymaj na wysokości ramion. Aby zgiąć plecy, powoli podnosząc głowę i ramiona, a następnie wyprostuj ręce podczas wydechu. Przytrzymaj pozę przez 5 sekund. Wróć, wydech, zrelaksuj się, a następnie powtórz ćwiczenie 5 razy.
  3. Skuteczny z bólem. Usiądź na podłodze, zginając kolana, dotykając obcasów pośladków. Wdychaj powoli. Podczas wydechu pochyl się do przodu, dotknij klatki piersiowej uda, w tej pozycji wyciągnij ręce do przodu. Przytrzymaj pozę przez 5 sekund. Wróć, wdychaj, odpocznij kilka sekund i powtórz ćwiczenie jeszcze 4 razy.
  4. Połóż się na podłodze, postaw przed sobą krzesło, postaw stopę pod kątem 90 stopni. Kolana lekko rozcieńczone, trzymaj stopy razem, dłonie wzdłuż ciała. Odpręż się. Oddychaj brzuchem, aby napełnić je i zdmuchnąć. Wykonaj ćwiczenie przez około 20 minut.
  5. Pozycja, jak w ćwiczeniu nr 4. Odpręż się. Połóż dłonie na podłodze, powoli sięgając ramionami po nogi.
  6. Znowu sytuacja jest taka sama. Odpręż się. Podnieś jedną nogę, pociągnij do przodu. Przytrzymaj przez 3 sekundy, w dolnej części pleców, powtórz to samo z drugą nogą.
  7. Połóż się na plecach, nogi wyprostowane, ręce za głową.Kołysz się prawą i lewą stopą, a na odwrót. Oddychaj, próbując zmierzyć, nie spiesz się.
  8. Połóż się na brzuchu, nogi wyprostuj, ramiona wyprostuj. Rozciągnij lewą ręką i prawą stopę w tym samym czasie, a następnie powtórz odwrotnie.
  9. Ćwiczenie jest odpowiednie, jeśli lędźwie boli stale. Połóż się na podłodze, nogi ugnij kolana, ręce po bokach. Kolana obniżono w lewo, bliżej podłogi, obracając głowę w prawo. Przytrzymaj pozy przez 5 sekund. Wróć, powtórz w innym kierunku to samo. Jeśli coś zaskoczy w kręgosłupie, wszystko ułożyło się i ból ustąpi.
  10. Usiądź na podłodze, nogi ugnij kolana, podeszwy są przyciśnięte do podłogi, ręce za głową. Powoli obracaj całym ciałem, najpierw w jedną stronę, potem w drugą. Następnie stoki są w obu kierunkach.

Regularnie wykonując ćwiczenia rozciągające kręgosłup i przestrzegając prawidłowej techniki oddychania, wzmocnią się mięśnie i więzadła, poprawi się krążenie krwi, zwiększy się ruchliwość stawów, ból pleców zniknie.

Obejrzyj wideo: Żelazny trening - zdrowy, mocny kręgosłup bez bólu