Zapobieganie osteochondrozy

Do tej pory osteochondroza jest jedną z najczęstszych chorób na naszej planecie. Dlatego obecnie bardzo ważne jest zapobieganie osteochondrozy. Osteochondrosis jest zniszczenie kręgowego więzadeł wieku, krążków międzykręgowych i stawów, co prowadzi do rozwoju przewlekłego bólu pleców mobilność i naruszenie postawy.

Opisane zmiany są nieodwracalne, a ich rozwój ułatwia zaburzenie metaboliczne i siedzący tryb życia. Jednak objawy tej choroby można opóźnić, monitorując stan kręgosłupa, prawidłowy ruch i terminową wizytę u lekarza. Dokładna przyczyna osteochondrozy nie może być nazwana przez lekarzy, ale istnieją specyficzne czynniki ryzyka, które przyczyniają się do wczesnego powstawania złamania rdzenia kręgowego i konsekwencji, które go pogarszają. Te ostatnie obejmują otyłość, siedzący tryb życia, zwiększoną aktywność fizyczną, niewłaściwą dietę i dietę, a nawet obecność złych nawyków.

Zapobieganie osteochondrozy

Profilaktyka ma następujące przeciwwskazania:

 1. Konieczne jest zmniejszenie obciążenia kręgosłupa.
 2. Prawidłowa pozycja, gdy siedzisz przy stole. Konieczne jest, aby plecy były wyprostowane, a ramiona rozluźnione. Ważny jest odpowiedni dobór mebli, ponieważ tylko przy maksymalnym wsparciu mebla całego kręgosłupa zostanie osiągnięty poprzez odciążenie go poprzez zmniejszenie obciążenia na dolnej części pleców.
 3. Regularność przerw u osób pracujących w pozycji siedzącej. Od czasu do czasu należy oderwać się od pracy i wykonać małe rozgrzewkę, która pomaga łatwo złagodzić napięcie mięśni.
 4. Całkowity brak ciężarów podnoszących. Zapobieganie osteochondrozie absolutnie wyklucza noszenie ciężkich przedmiotów, aby zapobiec powikłaniom choroby i pogorszeniu stanu pacjenta.
 5. Wybór odpowiedniego obuwia, który powinien wygładzić nierówną powierzchnię ziemi, powinien być wygodny i zapewniać amortyzację podczas chodzenia.
 6. Brak wilgoci, przeciągów i hipotermii, ocieplenie talii.
 7. Zapobieganie zatruciu, zmniejszanie siły ochronnej organizmu: palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, a także różne przeziębienia i choroby wirusowe.
 8. Musisz kontrolować swoją wagę, nie przejadać się.
 9. Zwiedzanie kąpieli to doskonała metoda oczyszczania ciała.
 10. Przeprowadzić miesięczny kurs masażu pleców (sam lub ze specjalistą).
 11. Wybór twardej i płaskiej powierzchni do spania. Prawidłowo dobrany materac nie może się zginać i mieć pretensjonalnych kształtów.
Powrót do spisu treści

Terapeutyczny trening fizyczny w osteochondrozie

Najważniejszym elementem leczenia osteochondrozy jest kompleks terapeutycznego treningu fizycznego.

Takie ćwiczenia są zestawiane i przypisywane indywidualnie dla każdej osoby, biorąc pod uwagę wszystkie cechy i szczegóły choroby. Nie zaniedbuj tej metody leczenia, sugerując, że jest ona całkowicie nieskuteczna. Wręcz przeciwnie, ze względu na zapobieganie i leczenie choroby zwyrodnieniowej krążka różnych działów są bardzo progresywny i przyczynić się do uzyskania pozytywnych wyników w stosunkowo krótkim okresie.

LFK zawiera zestaw ćwiczeń, utworzony na podstawie danych diagnostycznych choroby. Lepiej jednak wykonywać ćwiczenia, które zapobiegają pojawieniu się osteochondrozy w jakiejkolwiek części kręgosłupa, czyli w celu przeprowadzenia całego kompleksu.Musimy pamiętać, że przed rozpoczęciem każdego ćwiczenia, pacjent powinien wykonywać ćwiczenia rozgrzewki w celu rozgrzanie mięśni konkretnego działu. Składa się z łatwego tarcia i głaskania, i nadal wykonuje nieintensywne ruchy.

Bardzo pozytywny wpływ na osteochondroza pływanie, ale nie zapominaj, że muszą angażować się w specjalnym krytym basenie, w przeciwnym razie staje się możliwe uzyskanie częstym powikłaniem i zaostrzeniu sytuacji.

Również w basenie warto wykonywać pewne ćwiczenia, ponieważ woda pomaga w ich tworzeniu ze względu na znaczną redukcję masy ciała. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad pływania dla osteochondrozy każdego z tylnych obszarów. Na przykład, w profilaktyce choroby zwyrodnieniowej stawów szyjnych założyć tylko pływanie na plecach, jakby pływanie stylem klasycznym indeksowania obejmuje zabicie ruchy szyi i utrzymanie go nad wodą, co prowadzi do znacznego napięcia więzadeł.

Powrót do spisu treści

Urządzenia do zapobiegania osteochondrozy

Do chwili obecnej rynek sprzętu i produktów medycznych ma szeroki zakres różnych rozwiązań z prewencyjnym celem osteochondrozy.Bardzo popularne wśród nich są poduszki samochodowe, dzięki którym można z łatwością wykonywać rozgrzewkę i samodzielnie masować mięśnie szyi, w tym utrzymując ich ton. W tym segmencie prezentowane są również różne bandaże, gorsety i inne środki profilaktyczne.

Korzystanie z takich urządzeń prowadzi do znacznego zmniejszenia ryzyka choroby, ale nadal zapewnia łagodzenie choroby, czy jest już w fazie. Między innymi, dzięki takim środkom, w przypadku powikłań neurologicznych osteochondrozy podejmowane są skuteczne środki zapobiegawcze.

Obejrzyj wideo: Jak zwalczyć starość i choroby!