Bóle pleców w 6 tygodniu ciąży - co robić?

Ciąży często cierpią z powodu bólu pleców, talii, dna brzucha. Jest to część normalnego procesu fizjologicznego. W tym dyskomfortu nie ma się czym martwić. W tak wczesnym okresie jak w 6. tygodniu objawy takie rzadko się rozwijają. W tym samym czasie nie ma się czym martwić, jeśli się pojawią. Poinformuj o nich lekarza. A jeśli ból nie jest zbyt silny, nie towarzyszy mu wydzielina z pochwy lub wzrost temperatury ciała - wszystko jest w porządku.

6. tydzień ciąży

W szóstym tygodniu kobieta dopiero się dowiedziała, że ​​wkrótce zostanie matką. Macica zaczyna rosnąć, ale tego nie widać. Dziecko jest bardzo małe, znajduje się w embrionalnym stadium rozwoju. Podczas badania USG można go postrzegać jedynie jako mały punkt w przestrzeni macicy.

Pomimo faktu, że zmiany właśnie się rozpoczęły, pewien dyskomfort można odczuć już teraz. Jest to możliwe, już zaczęły dręczyć objawy zatrucia.

Jeśli dolna część ciała nie bolą, ale w przybliżeniu z boku z kopnięciem w plecy, może to być objaw ciąży poza macicą. W tej sytuacji ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać pomoc medyczną.

Co robić

Idealnym lekarstwem jest uspokojenie, wyeliminowanie wszystkich stresorów. Zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jeśli poczujesz bóle mięśni w plecach, idź odpocząć w najbardziej wygodnej pozycji dla siebie. Najczęściej największy komfort osiąga się w pozycji leżącej po lewej stronie. Być może od razu ból nie zniknie, a wygoda będzie trudna do osiągnięcia.

Możesz próbować negocjować z lekarzem na temat możliwości masażu pleców. We wczesnych stadiach ciąży jest to nadal dopuszczalne. Ale trzeba ostrożnie podchodzić do wyboru specjalisty, i zwrócić się do lekarza, co ruch masażysta i jak intensywne techniki są dozwolone w Twoim przypadku. Jeśli procedury masażu są przeprowadzane przez bliskich ludzi, którzy nie mają dużego doświadczenia, powinni ograniczyć się do prostych uderzeń.

  • Być może szukałeś: dlaczego ból lędźwi na wczesnych etapach

Już teraz należy wykluczyć wysokie obcasy. Nie tylko negatywnie wpływają na zdrowie pleców i powodują ból w nim. W takich butach gwałtownie zwiększa się ryzyko upadku lub innych obrażeń. W czasie ciąży jest obarczona poronieniem i innymi problemami związanymi z rozwojem płodu.

Zwróć też uwagę na rozmiar butów.To nie powinno być zbyt zatłoczone, a to nie powinno być wielkie. Aby poprawnie wybrać rozmiar, kieruj się następującymi parametrami. Boczne buty do obuwia w żadnym wypadku nie powinny. Przednie siedzenia powinien pozostać stosunkowo najdłuższy palec stopy, w przybliżeniu równa szerokości dłoni kciukiem.

Do końca ciąży i odpowiednim obszarze miednicy kostnej były w porządku, a poród przebiegł bez kontuzji, jeść więcej pokarmów zawierających wapń.

Zaczął wzmacniać mięśnie grzbietu było warte przed ciążą. Teraz jednak nie jest już za późno. Dbać o specjalnych ćwiczeń dla kobiet w ciąży, ale pod okiem doświadczonego instruktora. Po wysłuchaniu zaleceniem lekarza prowadzącego, uczestniczyć aerobik lub basen. Fit i joga, ale potem znowu, wyeliminować najbardziej intensywny, traumatyczne ruchy i postawy.

Czego nie potrzebujesz

Zalecamy, aby uświadomić sobie, że ból pleców - to zdrowy objaw ciąży. Aresztować mu środki przeciwbólowe i maści do tyłu jest bardzo niepożądane. Wyobraź sobie, co dawka leku dostanie swoje ciało dla pozostałych ośmiu miesięcy, jeśli zaczniesz „leczyć” teraz. Środki zewnętrzne, maści i żele, szkodzą mało prawdopodobne, mniej tabletek - po wszystkich substancji działających dokładnie są również wchłaniane we krwi przez powłokę.

  • Pamiętaj, aby przeczytać: maści na ból pleców w ciąży

I jedno - negatywny wpływ leków na własny organizm. Działające leki przeciwbólowe (zwłaszcza niesteroidowe leki przeciwzapalne) dostają się do krwi i szkodzą nie tylko układowi trawiennemu, ale także rosnącemu dziecku.

Zrozum, że ból pleców podczas ciąży jest normalny. Ciało przyzwyczaja się do nowych obciążeń, zmian, więzadeł i kości. Warto cierpieć z powodu bólu pleców, zatrucia, ciężkich oddechów i rozstępów. Wszystko to jest ofiarą twojej matki ze względu na zdrowie przyszłego dziecka. Zniesienie dyskomfortu podczas ciąży jest najmniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla matki jako dziecko.

Zwróć uwagę

Najprawdopodobniej nie ma nic strasznego, ponieważ masz ciężki ból w dolnej części pleców w 6. miesiącu ciąży. Ale jeśli objawy są naprawdę silne, w towarzystwie gorączki, koniecznie odwiedź lekarza. Być może nastąpiło niebezpieczne zaostrzenie starych problemów z kręgosłupem.Lub gorzej - rozwija proces zapalny narządów wewnętrznych.

Obejrzyj wideo: Jak w 5 minut zrzuciłem 3 cm w pasie i wyleczyłem kręgosłup?