Ładowanie do osteochondrozy lędźwiowej

Zniszczenie tkanki kostnej i procesy degeneracyjne w kręgach to niebezpieczna patologia układu mięśniowo-szkieletowego. W złożonej terapii stosuje się wiele specjalnych ćwiczeń. Szczególnie skuteczne jest ładowanie osteochondrozy okolicy lędźwiowej, ponieważ ta część kręgosłupa ma największe obciążenie.

Dlaczego musisz robić ćwiczenia

Osteochondroza lędźwiowa znacznie pogarsza jakość życia. Zaczyna się od drobnego bólu, który z biegiem czasu staje się ostry. W leczeniu osteochondrozy pomaga ładować. Kompleks ćwiczeń wykonuje następujące działanie:

 • rozluźnienie mięśni w miejscu największego stanu zapalnego i obrzęku;
 • uwolnienie zakleszczonych włókien nerwowych poprzez rozciąganie kręgosłupa;
 • wzmacniając mięśnie brzucha i pleców, co przyczynia się do stworzenia silnego gorsetu wspierającego osłabione kręgi;
 • zmniejszenie bolesnych ataków, przywrócenie prawidłowego krążenia krwi w dotkniętych obszarach.

Ponadto ćwiczenia powinny być wykonywane w celu poprawy mobilności kręgów w okolicy lędźwiowej. Podczas rozwoju osteochondrozy kręgosłup silnie puchnie, stagnacja pojawia się w tkankach.Ładowanie w tym przypadku pomaga złagodzić ten stan.

Zwróć uwagę! Za pomocą ruchów medycznych możesz usunąć zmęczenie z mięśni, stawów i więzadeł.

Naładuj od osteochondrozy

Zintegrowane podejście do leczenia zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa powinno obejmować ćwiczenia fizyczne wzmacniające mięśnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ponadto należy wykonać gimnastykę, która ma na celu rozciągnięcie mięśni, a także usunięcie silnego napięcia w nich.

Ćwiczenia fizyczne wzmacniające muskularny gorset

Przebieg osteochondrozy silnie osłabia kręgosłup. W tym czasie grzbiet potrzebuje dobrego wiązania, które powinno być wykonywane przez mięśnie prasy i pleców. Dlatego w kompleksie ćwiczeń do leczenia osteochondrozy lędźwiowej istnieją techniki wzmacniania mięśni jamy brzusznej i dolnej części pleców.

Ćwiczenia dla prasy (wykonywane z tyłu).

 1. Tors naciskający na podłogę, nogi lekko ugięte w kolanach. Podnieś głowę i pasek barkowy, lekko się wysilając. Przytrzymaj przez 3-5 sekund i wróć do poprzedniej pozycji. Rób takie wzrosty co najmniej 5.
 2. Połóż ręce na części potylicznej, nogi są wygięte.W tym ćwiczeniu podnoś, z wyjątkiem obręczy głowy i barków, klatkę piersiową. Pozycja jest ustalana na 5 sekund, następnie leżeć płasko i powtarzać 5 razy.
 3. Ręce na prasie, nogi równomiernie. Powoli unieś nogi, ugnij kolana i podciągnij się do klatki piersiowej. W tej pozycji pozostań ½ minuty, wróć do początkowego etapu. Wykonaj co najmniej 5 powtórzeń.
 4. Wyjściowa sytuacja, jak w trzecim treningu, ale nie podnieść nogi i lekko zginać kolana i skręcał w dolnej tylnej stronie. Ruch wykonano 5 razy z każdej strony.
 5. Ręce sięgają za głowę, a dłonie krzyżują się z tyłu głowy. Kolana są wygięte, stopy przyciśnięte do podłogi. Działa tylko część biodrowa. Część lędźwiowa odrywa się od płaskiej powierzchni, ustalonej na 6 sekund, z powrotem do pozycji wyjściowej. Zwiększ 5-7.

Każdego dnia liczba powtórzeń powinna zostać zwiększona, przynosząc 12-15 razy każde ćwiczenie.

Ważne! Wszystkie sztuczki, aby być wykonywane płynnie i powoli, eliminując szarpnięcia i silna presja, aby nie szkodzić zaatakowanych tkanek.

Dodatkowe ćwiczenia

Ćwiczenia fizyczne wzmacniające muskulaturę kręgosłupa wykonuje się najczęściej na brzuchu.Należy siedzieć płasko na podłodze, ręce układać po bokach, dociskać do ciała. Należy oderwać nogi powoli od podłogi i zginać w powietrzu w stawach kolanowych.

Dobrym ćwiczeniem jest również usuwanie kończyn dolnych naprzemiennie na boki. Aby to zrobić, połóż się twarzą w dół, ręce w szwach. Powoli zmaksymalizuj lewą nogę, napraw ją na 5 sekund, następnie - prawą (5 sek.) I powróć do pozycji wyjściowej.

Poza tym dobrze jest wygiąć plecy. Trzeba położyć nacisk na kłamstwo, tak jak na odpychanie się od podłogi. Następnie powoli zgnij plecy (pozostań przez 10 sekund), a następnie wyrównaj plecy. Wznieś się na rękach i zegnij kręgosłup.

Takie ćwiczenia fizyczne pomagają nie tylko wzmocnić mięśnie, ale także nieco je rozciągnąć. Najważniejsze, aby robić wszystko poprawnie, bez większego napięcia.

Ładuj podczas rozciągania mięśni grzbietowych

Zapalenie i obrzęk w kręgosłupie z powodu naruszenia włókien nerwowych wywołuje silny skurcz mięśni. Stan ten powoduje silny ból i ogranicza ruchomość grzbietu. Aby zapobiec wzrostowi napięcia mięśni, zaleca się rozciąganie mięśni i kręgosłupa za pomocą specjalnej gimnastyki.

 1. Usiądź na krześle, rozstaw stóp na szerokość barków, wyciągnij ręce przed siebie i maksymalnie rozciągnij się do przodu. Pojawienie się łagodnego bólu z rozciągania mięśni jest dowodem prawidłowego wykonania ćwiczenia. Wróć do początkowego etapu i powtórz 7 razy.
 2. Stań się prosty, ramiona na szwach, nogi lekko rozstawione. Wykonuj gładkie zbocza na podłodze, próbując wyciągnąć ręce do stóp. Maksymalne zgięcie, należy wytrzymać 5-10 sekund, a następnie powoli wyprostować plecy. Wykonaj 6 powtórzeń.
 3. Stań na kolanach, a następnie oprzyj się o swoje dłonie. Jednocześnie, płynnie i bez szarpnięć podnieś lewe ramię i prawą nogę, a następnie naprzemiennie swoje kończyny. Powtórz co najmniej 7 razy dla każdej pary. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy pamiętać, że uniesione ramię i noga powinny tworzyć z jednym grzbietem linię prostą.
 4. Weź poziomą pozycję w dół. Nogi są proste, ręce wyciągnięte do przodu. Powoli i jednocześnie oderwij dolne i górne kończyny od podłogi, a także obręczy barkowej. W tej pozycji pozostań przez 5-7 sekund, a następnie płynnie powróć do początkowego etapu. Wykonaj 7 powtórzeń.

Za pomocą ćwiczeń gimnastycznych można dobrze rozciągnąć mięśnie i kręgosłup.Takie działania pomogą zwiększyć odległość między kręgami i zmniejszyć kompresję na przydatkach nerwów.

Zwróć uwagę! Wszystkie ćwiczenia muszą być uzgodnione z lekarzem. Umożliwi to prawidłowe wybranie niezbędnych ruchów dla konkretnego przypadku.

O której powinienem zrobić?

Obciążenie od osteochondrozy, a także kompleks ćwiczeń gimnastycznych zaleca się wykonywać po wyeliminowaniu ostrego stadium choroby. Podczas silnego bólu zabrania się uciekania się do jakiegokolwiek stresu fizycznego, ponieważ może to dodatkowo uszkodzić układ mięśniowo-szkieletowy.

Najlepszy czas na gimnastykę i fizjoterapię to okres po ostrym okresie, kiedy bóle zostają zatrzymane, a stan zapalny nie jest tak wyraźny. W tym czasie kompleks ćwiczeń jest bardzo pomocny w leczeniu osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowego, a także generuje ogólny efekt wzmacniający na ciele. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem treningów.

Szarża w osteochondrozie kręgosłupa lędźwiowego pomaga w połączeniu z leczeniem farmakologicznym, poprawiając wyniki leczenia. Wszystkie ćwiczenia mają na celu wyeliminowanie obrzęku w tkankach, powrót mobilności do kręgów i poprawę krążenia krwi w uszkodzonych obszarach.Wykonując te lub te ćwiczenia, należy pamiętać, że nie powinny powodować nieprzyjemnych wrażeń. Przy każdym dyskomforcie konieczne jest zatrzymanie wykonywania ruchów medycznych.