Dlaczego moje plecy bolą w nocy?

W nocy zranienia z różnych powodów. Podczas snu, osoba wywiera kręgosłup i całe plecy na cały efekt swojego ciała. Oczywiście, obciążenie jest mniejsze niż w ciągu dnia, stojąc, ale jest w nocy, że wiele chorób układu mięśniowo-szkieletowego znajduje się. Jedną z najczęstszych przyczyn bólu jest osteochondroza. Jest patologicznym procesem w tkankach otaczających kręgi. Często towarzyszy temu ból w okolicy lędźwiowej, ponieważ nacisk na tkankę prowadzi do zaciśnięcia naczyń krwionośnych i zatrzymania krążenia krwi. Często podczas snu, naciskanie korzeni zaczyna się, co również powoduje silny ból.

Ważne jest, aby wezwać lekarza na czas, ponieważ ból może mówić o rozwoju procesów dystroficznych lub dysplastycznych w kościach. Ważne jest, aby odróżnić ból pleców - czasami może to być banalne zacięcie, które nie wymaga natychmiastowego leczenia. Główną cechą patologii jest czas trwania i stała częstotliwość.

Zwróć uwagę na miejsce, w którym śpisz. Osoba śpi do 10 godzin dziennie, spędzając prawie jedną trzecią życia. Aby zasnąć należy na wygodnym łóżku, pożądana jest obecność materaca ortopedycznego - zapobiega to zachorowaniu osoby na różne patologie, na przykład osteochondrozy i skoliozy.

Przyczyny bólu podczas snu

Z powodu osteochondrozy grzbiet osoby często boli w nocy. Możesz zachorować w dowolnym momencie, na przykład w czasie, gdy dana osoba usiłuje zasnąć. Najtrudniejsza jest osteochondroza lędźwiowa, ponieważ ból często promieniuje do poziomu kończyn dolnych, co powoduje drętwienie nóg podczas przebudzenia i drgawek.

Jeśli rozwija się klatka piersiowa lub osteochondroza szyjna, pacjent może narzekać, że jego plecy bolą w okolicy łopatek. Taki ból jest typowy dla rozległych form chondrotycznych, które są niezwykle niebezpieczne dla pracy kończyn górnych, płuc, serca i górnej części przewodu pokarmowego.

Przepuklina międzykręgowa

Dysk międzykręgowy jest amortyzatorem ludzkiego kręgosłupa. Jak sprężyna w samochodzie, gasi wibracje z dolnych kończyn, tym samym zachowując strukturę kręgów. Ponadto dysk pozwala kręgowi pozostać elastycznym. Składa się z rdzenia i włóknistej błony, która zatrzymuje jądro.

Przepuklina międzykręgowa jest wyjątkowo groźną chorobą dla ludzi. Zaburzenia rdzenia kręgowego spowodowane przepukliną mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji z powodu dysfunkcji narządów wewnętrznych i mięśni szkieletowych.Przepuklina powstaje z powodu uszkodzenia włóknistej błony.

Spanie z przepukliną międzykręgową jest często niemożliwe. Z reguły może boleśnie boleśnie, z jednej strony blisko samego kręgosłupa. Jest to konsekwencją zaciśnięcia korzeni nerwowych opuszczających rdzeń kręgowy. Konieczne jest natychmiastowe leczenie, aby zapobiec rozwojowi dysfunkcji narządów.

  • Pamiętaj, aby przeczytać:jak wybrać materac ortopedyczny z przepukliną kręgosłupa.

Zarządzanie bólem

Przede wszystkim lekarze ustalają, dlaczego plecy bolą i uniemożliwiają spanie. W tym celu wykonuje się prześwietlenie, w niektórych przypadkach USG i badanie krwi. Odzyskiwanie znacznie spowalnia ze względu na prawa do zmęczenia. W przypadku braku przeciwwskazań, bezpośrednia blokada lidokainy znajduje się w obszarze uszkodzonego nerwu.

Ponadto, zgodnie ze wskazaniami lekarza prowadzącego, leki mogą być przepisywane. Przy dostatecznym nasileniu choroby dana osoba zostaje poddana leczeniu w szpitalu, w rzadkich przypadkach wykonywana jest interwencja chirurgiczna. W większości przypadków ludzie są wysyłani do domu, przez kilka dni wyznaczają listę chorych.

Często wyznaczają specjalne materace, które pozwalają wygodniej pozycjonować plecy podczas snu. Nie zawsze są dostępne za pomocą środków, dlatego dobry gorset jest dobrym zaleceniem. Nawet odpowiednio dobrana poduszka może znacznie poprawić kondycję.

Obejrzyj wideo: Bóle stóp zło przychodzi nocą