Gimnastyka Butrimova z osteochondroza szyjki macicy

Proces powrotu do zdrowia po patologii kręgosłupa zajmuje dużo czasu. Ćwiczenia mające na celu normalizację kręgów i mięśni wymagają starannego, poprawnego wykonania - zabronione są ostre i nierozważne ruchy. Dlatego doskonałym wyborem będzie gimnastyka Butrimovej z szyjnym osteochondroza - nie tylko poprowadzi ciało do porządku, ale stanie się środkiem zapobiegawczym.

Czy masz osteochondroza: test na elastyczność

Butrimov znany specjalista akupunktury, nie stworzył tylko zestaw ćwiczeń, zawiera test elastyczności, w celu określenia, czy jesteś ofiarą choroby zwyrodnieniowej krążka. Jeśli z łatwością wykonasz proponowane działania, nie będziesz miał patologii. W przeciwnym razie natychmiast skonsultuj się z lekarzem - procesy niszczące mogą już się rozpocząć.

 1. Wygładź głowę do przodu, wykonaj pochylenie. Podbródek delikatnie dotyka klatki piersiowej.
 2. Podobnie delikatnie odchyl się do tyłu, nie ruszając ciała (jest w pozycji pionowej, plecy są płaskie).
 3. Zegnij głowę w lewo lub w prawo. Krawędź ucha strony, którą wybrałeś, powinna znajdować się na tej samej linii z dolną krawędzią drugiej.

Ważne! Trudności w teście elastyczności nie mówią w ogóle o rozwoju patologii kręgosłupa. Możliwe, że po prostu masz problemy z poruszaniem się. W takim przypadku specjalista poleci również ćwiczenia Butrimova.

Ćwiczenia Benefit Butrimova

Gimnastyka lecznicza skutecznie eliminuje większość objawów osteochondrozy, których nie można było pokonać metodami medycznymi i chirurgicznymi. Korzyści z ćwiczeń są następujące:

 • praca mózgu poprawia się, normalny poziom aktywności umysłowej powraca, ból głowy znika;
 • krążenie krwi zostaje przywrócone, problemy dróg oddechowych znikają;
 • pacjent zapomina o apatii, załamaniach nerwowych. Nie martwi go już depresja, zły nastrój i drażliwość;
 • mięśnie są wzmocnione.

Ostatni punkt jest szczególnie ważny. Od osteochondrozy szyjnej, po pierwsze, cierpi osoba z słabo rozwiniętym mięśnio- wym gorsetem. Szyja również musi być wzmocniona, trwalsza, aby później uniknąć problemów.

Funkcje gimnastyki

Sam Butrimov tworzył zasadniczą różnicę między swoim sprzętem a innymi - pacjent musi całkowicie się zrelaksować.Ćwiczenia wykonywane są w stanie spoczynku i głębokiej wewnętrznej relaksacji. Dzięki temu osiągany jest najlepszy wynik.

Zauważono również następujące cechy:

 • ruchy są płynne, z szeroką amplitudą. Przeprowadzane są nierozerwalnie, powoli przepływające z jednego do drugiego. Koniec każdego ćwiczenia jest początkiem następnego;
 • pacjent musi przestać, jeśli odczuwa ból. Nieprzyjemne odczucia nie powinny wystąpić - zwłaszcza działanie występuje dokładnie do momentu, gdy występują trudności nie skonsolidować tę odpowiedź;
 • szyja porusza się jednocześnie w kilku kierunkach - w trójwymiarowy sposób.

Te ważne rzeczy do gimnastyki Butrimova cenne narzędzie dla uzdrowienia, popularne w wielu pacjentów na całym świecie.

Przeciwwskazania

Ćwiczenia terapeutyczne mają swoje przeciwwskazania. Pacjent powinien zapoznać się z ich listą przed rozpoczęciem gimnastyki. W takich przypadkach jest zabronione:

 • z zaostrzeniem patologii kręgosłupa (osteochondroza, wysunięcie, przepuklina);
 • kiedy jest guz na szyi;
 • samoleczenie. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, omówienie z nim możliwości powrotu do zdrowia przy pomocy gimnastyki Butrimov.

Ćwiczenia są wykonywane tylko po uzgodnieniu ze specjalistą.Pamiętaj, że jednorazowe wykonanie nie oznacza gwarancji całkowitego wyzdrowienia. Konieczne jest utrzymanie zdrowego stylu życia, ale nie należy zbytnio obciążać kręgosłupa.

Ważne! Gimnastyka Butrimova odbywa się tylko po wyeliminowaniu głównych objawów bólowych. Ignorowanie tej zasady, jednej z najważniejszych, pociąga za sobą możliwość nawrotu i interwencji chirurgicznej, po których często dochodzi do utraty ruchomości kręgosłupa.

Ćwiczenia na osteochondrozy szyjnej

Ruchy są wykonywane w dokładny, dokładny i dokładny sposób. Na początku nie ścigaj po wyniku - po prostu wykonaj ćwiczenia niezwykle poprawnie. Może to wymagać pomocy lekarza, pod nadzorem którego odbędzie się pierwsze szkolenie.

 1. Przechyl głowę do lewego ramienia, pozostań trochę w tej pozycji. Następnie płynnie powtórz czynność dla prawego ramienia.
 2. Przechylanie w przód iw tył odbywa się ostrożnie, aby nie uszkodzić kruchego kręgu. Podbródek powinien dotykać klatki piersiowej.
 3. Obroty z prawej i lewej strony są wykonywane starannie, delikatnie rozciągając mięśnie. Uważaj na nagłe ruchy.
 4. Przechyl głowę do przodu, a następnie powoli wykonuj okrągłe skręty w prawo. Po kilku powtórzeniach zmień kierunek.
 5. Mentalnie wyobraź sobie punkt na ścianie, tak zwany znak. Musi być na poziomie ust lub nosa. Jeśli trudno to sobie wyobrazić - narysuj na kawałku papieru, a następnie wklej go za pomocą taśmy samoprzylepnej. Istota ćwiczenia jest następująca: musisz odwrócić się do ściany, a następnie - płynnie obrócić głowę w kierunku punktu.
 6. Zwróć uwagę na sufit, wykonując okrągłe skręty w prawo (w lewo). Pożądane jest, aby nie zerwać widoku z powyższego urojonego punktu.

Kompleks ćwiczeń medycznych kończy się tym działaniem: wyprostuj plecy, połóż na ramionach dłoni. Mocno podciągnij szyję, a ręce opuść ramiona. Nie zginaj kręgosłupa! Po raz pierwszy unikaj silnego napięcia, ponieważ mięśnie jeszcze się nie zestaliły.

Akcja gimnastyki Butrimova jest niesamowicie skuteczna, ale to nie magia - rezultat nie pojawia się od razu. Przed nami długa praca, polegająca nie tylko na wykonywaniu ćwiczeń, ale także na wewnętrznej motywacji, wyznaczaniu właściwych celów, rewizji diety.Staraj się wykonywać właściwe ruchy, nie spiesz się, aby nie zaszkodzić kręgom i sobie.