Preparaty poprawiające krążenie mózgowe w osteochondrozie szyjnej

Ze względu na osteochondrozy kręgosłupa szyjnego, ściskane są zakończenia nerwowe i tętnice, co często prowadzi do głodu tlenu i zakłóceń w dopływie krwi do mózgu. W przypadku przedwczesnego rozpoczęcia leczenia choroba może przekształcić się w postać przewlekłą i pociągać za sobą bardzo negatywne konsekwencje. Preparaty poprawiające krążenie mózgowe w osteochondrozie szyjnym mogą wzmocnić lokalny przepływ krwi i wyeliminować przyczynę choroby.

Podstawowe zasady terapii

W osteochondroza szyjnego kręgosłupa pacjenta często doświadcza ogólne osłabienie, nudności, dzwonienia i dzwonienie w uszach, ból oczu, drętwienie kończyn i omdlenia. Medycyna zachowawcza zna dziś odpowiedź na pytanie, jak leczyć tę dolegliwość i uważa, że ​​jest ona nieuleczalna. Jednak kompleksowa terapia za pomocą dobrze dobranych środków farmaceutycznych może zatrzymać rozwój choroby i znacząco poprawić samopoczucie pacjenta. Głównym zadaniem takich leków jest:

  • usuwanie procesów zapalnych i aktywacja regeneracji tkanek kostnych stawów szyi;
  • rozcieńczenie krwi w celu ułatwienia miejscowego przepływu krwi;
  • przywrócenie pełnej funkcjonalności mózgu i jego wzbogacenie w tlen;
  • poszerzenie lumenów i eliminacja stagnacji w układzie krążenia;
  • poprawa samopoczucia pacjenta i zapobieganie skokom ciśnienia krwi.

To ważne! Aby przepisać przebieg leczenia i przepisać niezbędne leki powinien wyłącznie lekarz prowadzący na podstawie wyników badania diagnostycznego i szczegółowej analizy historii medycznej. Terapia samodzielna może prowadzić do najbardziej nieprzewidywalnych konsekwencji.

Jakie leki są przepisywane w leczeniu osteochondrozy szyjnej?

Absolutnie wszystkie odmiany osteochondrozy są bezpośrednio związane z zaburzonym krążeniem krwi w mózgu. Skurcz tętnic kręgowych wraz z systematycznym uciskiem naczyń prowadzą do rozwoju procesów patologicznych i zwyrodnieniowych. W celu poprawy miejscowego zaopatrzenia w krew regionu szyjki macicy i zapobiegania nasileniu się choroby stosuje się głównie następujące grupy leków:

  1. Nootropics. Ta grupa farmaceutyków służy do poprawy metabolizmu, normalizacji funkcji pamięci i mowy oraz stymulowania aktywności umysłowej.Ponadto, w przypadku kursu otrzymującego nootropy, przywraca się oporność komórek mózgowych na niedotlenienie i inne czynniki negatywne. Do najczęściej stosowanych leków należą: piracetam, nootropil, fentropil, fezam i inne leki.
  2. Chondroprotectors. Ta grupa leków przyczynia się do regeneracji dotkniętych powierzchni stawów.
  3. Preparaty związane z korektorami krążenia krwi w mózgu, rozszerzają naczynia krwionośne i przywracają krwiobieg, nasycając komórki mózgowe niezbędnymi pierwiastkami. Tabletki zawierające winpocetynę, oprócz działania rozszerzającego naczynia krwionośne, zapewniają komunikację między neuronami i wzbogacają mózg w dostateczną ilość tlenu.
  4. Hormaminergiczna grupa czynników aktywuje specyficzne receptory ucha wewnętrznego. Takie leki znacznie zmniejszają ryzyko utraty równowagi i zaburzeń koordynacji, a także zapobiegają zaburzeniom aparatu przedsionkowego. Jednym z najjaśniejszych przedstawicieli swojej klasy jest winpocetyna, która ma działanie neuroprotekcyjne i rozszerzające naczynia krwionośne.

Grupa żywieniowa jest dość skutecznaśrodki na ustanowienie krążenia krwi w mózgu i są szeroko stosowane w leczeniu osteochondrozy szyjnej. Ponadto dzięki zastosowaniu takich farmaceutyków można przywrócić mikrokrążenie i poprawić odpływ krwi. Osmodiuretiki i diuretyki są zwykle przypisywane tylko w najcięższych przypadkach, takich jak obrzęk mózgu lub jej powikłań.

W celu przywrócenia przepływu krwi konieczne stosowanie przeciwutleniaczy, które znacznie zmniejszają aktywność utleniania i redukcji stopnia uszkodzenia błon komórkowych. Oprócz witaminy E lekarz prowadzący może przepisać Mexidol lub inne preparaty o podobnym działaniu.

Ważne! Przebiegowi środków farmaceutycznych należy koniecznie towarzyszyć stosowanie wystarczającej liczby niezwykle ważnych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych.

Połączone fundusze

Leczenie zachowawcze medyczne obejmuje podawanie leków do adhezji płytek, rozszerzenie naczyń krwionośnych, regulacji krzepliwości krwi oraz środki mające działanie psychotropowe.Zadaniem tego cyklu leczenia jest neutralizacja wolnych rodników, optymalizacja procesu asymilacji glukozy, intensyfikacja krążenia krwi w mózgu, poprawa funkcji pamięci i koncentracja uwagi. Leki przeciwzakrzepowe i fibrynolityczne są często przepisywane w celu usunięcia skrzeplin i ułatwienia przepływu krwi w mózgu.

Jedną z najczęstszych kombinacji stosowanych w celu przywrócenia dopływu krwi do mózgu jest połączenie Cinnarizine i Pyracetam. Pierwszy jest odpowiedzialny za rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę przepływu tkanek obwodowych. Piracetam przyspiesza proces syntezy nowych białek w komórkach tkanek nerwowych i ma wyraźny wpływ adaptogenny i antydepresyjny.

Oprócz podstawowych produktów farmaceutycznych leczeniu zwykle towarzyszy stosowanie złożonych preparatów zawierających ekstrakty naturalne i ekstrakty z różnych roślin. W Vinpocetine, Cavintone i niektórych innych preparatach ekstrakt z vinca jest stosowany jako jedna z głównych substancji czynnych. Zioło to ma szereg alkaloidów indolowych, które wykazują wyraźny efekt przeciwskurczowy.Barwinek przyczynia się do poprawy krążenia mózgowego i zapobiega skoki ciśnienia krwi.

Często jest oczywiście uzupełniony leków opartych na rośliny Ginkgo biloba z właściwościami naturalnego nootropa z najmniejszymi skutkami ubocznymi. Jednakże, należy rozumieć, że wszelkie leki powodować uszkodzenie ciała, a ich połączenie musi być przygotowane wyłącznie przez kompetentny personel medyczny.

Dla maksymalnej wydajności w dziele przywrócenia krążenia mózgu z osteochondroza powinny być włączone w sesjach terapeutycznych i terapii fizycznej, aby twoje życie bardziej aktywne.

Loading...