Mexidol z szyjną osteochondrosis szyi

Podczas procesu zwyrodnieniowego kręgosłup często cierpi na naczynia krwionośne, a krążenie mózgu jest upośledzone. Meksidol osteochondroza kręgosłupa szyjnego niesie membranoprotektornym (odzysku lipidów), przeciwutleniacz i przeciwdrgawkowe działanie. Lek pomaga ciału radzić sobie z brakiem tlenu w mózgu i stabilizować pracę ważnych komórek.

Wpływ leku

Intensywne ściśnięcie naczyń w trakcie rozwoju choroby zwyrodnieniowej dysku szyjki macicy prowadzi do utraty elastyczności ściany naczynia, zamknięcie tętnic, zmniejszenia sygnału. Mexidol pomaga przywrócić normalny stan uszkodzonych tkanek.

Środek ma następujący wpływ na ciało:

  • redukuje utlenianie w dotkniętych komórkach (efekt antyoksydacyjny);
  • zwiększa odporność organizmu na brak tlenu;
  • stymuluje pamięć, aktywność mózgu, a także zwiększa zdolność uczenia się;
  • Łagodzi ataki paniki, strachu i niepokoju, które powstały na tle wysokiej czułości włókien nerwowych;
  • kontroluje ilość cholesterolu we krwi;
  • eliminuje skurcze.

Warto zauważyć, że lek Mexidol wspomaga odbudowę lipidów w uszkodzonych błonach komórkowych. Jest stosowany w chorobach takich jak: niedokrwienie, wstrząs, niedotlenienie, ostre zatrucie alkoholowe.

Zwróć uwagę! Produkt pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem, negatywnymi procesami w krążeniu krwi w mózgu.

Jeśli chodzi o działanie Mexidolu w osteochondrozy, polega on na wiązaniu wolnych rodników. Oznacza to, że lek ma działanie przeciwutleniające, co pozwala wyeliminować ból i złagodzić stan pacjenta w ostrym okresie choroby. Lek usuwa szkodliwe substancje z uszkodzonych tkanek, prowokując procesy regeneracji.

Instrukcje

Mexidol jest najczęściej przepisywany z powodu poważnych zaburzeń krążenia w komórkach mózgowych. Ten stan występuje podczas zaostrzenia zaawansowanego stadium osteochondrozy szyjnej.

Ponadto lek stosuje się w odchyleniach roślinno-naczyniowych, gdy ton naczyń zmniejsza się z powodu naruszenia włókien w uszkodzonych tkankach kręgosłupa.

Jak wziąć z osteochondrozy szyjnej Mexidol, lekarz decyduje. Lek podaje się domięśniowo lub przez żyłę.Lek jest stosowany w złożonej terapii, jako przeciwutleniacz. Wraz z lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi Mexidol pomaga poprawić krążenie krwi w miejscach stagnacji i obrzęku. Ponadto lek pomaga naprawić uszkodzoną tkankę, usuwając z nich wolne rodniki.

Ważne! W procesie używania Mexidolu ciśnienie powraca, bóle głowy ustępują, wzrasta zdolność organizmu do pracy.

Metody aplikacji

Dawkowanie Mexidolu w osteochondrozy kręgosłupa szyjnego zależy od zaniedbania choroby, a także od indywidualnych cech rozwoju patologii. Najczęściej lek jest przepisywany 3 razy dziennie po 125 mg domięśniowo przez 1 miesiąc.

Należy zauważyć, że w zaawansowanym stadium osteochondrozy szyjnej dawka może być różna. W takich przypadkach Mexidol podaje się dożylnie w dawce 150-350 mg. Ponadto czas leczenia takimi dawkami nie powinien przekraczać 2 tygodni. Specjaliści obserwują stan pacjenta w tym czasie i, jeśli to konieczne, mogą zwiększyć przyjmowanie leku do 400 mg. Ponadto, dawka jest zmniejszona, a lek podaje się domięśniowo.

Ważne! Ilość leku podawanego dziennie dobierana jest indywidualnie. Maksymalna dawka przez 24 godziny nie powinna przekraczać 0,8 g.

Warto zwrócić uwagę na sposób podawania leku. Jeśli lek stosuje się dożylnie, może to być strumień (przez 5-7 minut) lub zakraplacz. W tym drugim przypadku Mexidol jest wstrzykiwany do organizmu przez co najmniej 1 godzinę.

Z czasem wykryty rozwój patologii kręgosłupa w szyi może nie wymagać użycia Mexidolu jako wstrzyknięcia. W takim przypadku będzie wystarczająco dużo tabletek. Dawkowanie jest ustalane przez lekarza. Najczęściej przepisywany do przyjmowania leku 3 razy dziennie na 0,125 lub 0,250 gg, czyli 1-2 tabletki na odbiór.

Lek jest dobrze tolerowany. Nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Czasami jest senność. Dlatego po przyjęciu nie zaleca się od jakiegoś czasu zasiadania za kierownicą.

Cena preparatu i forma wydania

Mexidol z osteochondrozy szyjnego odcinka kręgosłupa jest zwykle przepisywany w postaci zastrzyków. Na ogół lek jest dostępny w ampułkach i tabletkach. Cena Mexidolu do wstrzykiwań, dożylnie lub domięśniowo, zależy od liczby ampułek, a także ich objętości (5% roztwór po 2 ml i 5 ml każdy):

  • Mexidol w ampułkach po 2 ml 10 szt. - do 550 rubli;
  • Mexidol w ampułkach po 5 ml 5 szt. - około 430 rubli.
  • preparat na 50 ampułek po 2 ml - koszt w regionie 2110 rubli.

Cena Mexidolu w postaci tabletek waha się od 260 r. do 430 rubli. Wszystko zależy od liczby sztuk w paczce (30 i 50 sztuk).

Przeciwwskazania

Mexidol jest bardzo skutecznym lekiem dobrze tolerowanym przez organizm. W porównaniu ze środkami zwiotczającymi mięśnie i preparatami z grupy niesteroidowej, środek przeciwutleniający prawie nie wykazuje skutków ubocznych.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, lek nie jest zalecany w okresie ciąży i laktacji, a także dla dzieci. Ponadto nie stosuje się go, gdy pacjent nie toleruje żadnego ze składników składających się na lek. Przeciwwskazania do niektórych patologii narządów wewnętrznych (niewydolność wątroby i nerek).

Ważne! Mexidol jest wydawany w aptekach tylko na receptę. Wynika to z jego przeciwwskazań i silnego wpływu na aktywność mózgu.

Osteochondroza kręgosłupa w okolicy szyjnej może powodować poważne zaburzenia krążenia. Naruszenie włókien i tylny kanał prowadzi do poważnych patologii naczyń, w związku z tym mózg przestaje otrzymywać niezbędną ilość tlenu.W tym przypadku złożona terapia obejmuje stosowanie Mexidolu. Przywraca mózgowy krążenie, znacznie poprawia stan pacjenta.