Collar of Shantz z osteochondroza szyjki macicy: prawidłowa aplikacja i recenzje

Obroża Shantza jest produktem ortopedycznym, który pomaga w różnych problemach z kręgosłupem, zwykle wykonanych z miękkiej pianki poliuretanowej, różniących się sztywnością. Urządzenie służy do różnych schorzeń, kołnierz Shantz z osteochondroza szyjki macicy pomoże złagodzić ból i złagodzić inne objawy patologii.

Odpowiednio dobrane szyi klamra jest zawsze bardzo wygodne w noszeniu, szyja jest ustalona na tyle ciasno, ograniczając ruchy głowy i trzymając go tuż pod względem anatomicznym położeniu. W osteochondroza szyjnego kręgosłupa kołnierz Shantz pomoże zrelaksować mięśnie, stres i pozbyć się głównych objawów choroby.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku osteochondrozy szyjnej bandaż jest noszony z następujących powodów:

  1. Eliminacja bolesnych wrażeń. Obroża Shantza zapewnia silne mocowanie szyi i głowy w anatomicznie poprawnej pozycji, co pomaga pozbyć się zespołu bólowego. Ból w mięśniach, głowa przestaje wirować, drętwienie mija.
  2. Wzmocnienie mięśni ramienia. Jeśli nosić kołnierz Schantz, leczenie będzie najbardziej skuteczne budowanie mięśni nie jest natychmiast starają się powrócić w niewłaściwym miejscu w ciężkich postaciach choroby zwyrodnieniowej stawów.Bandaż zapewnia trwały efekt terapii.
  3. Przywrócenie prawidłowego przepływu krwi w naczyniach szyi i krążeniu mózgowym. Gdy osteochondroza, naczynia często ulegają ściśnięciu, mózg nie otrzymuje normalnej ilości tlenu, co powoduje trwałe zmęczenie i zawroty głowy. Kiedy noszę bandaż, stoją na swoim miejscu, przestając ściskać naczynia.
  4. Eliminacja uczucia drętwienia, zmęczenia, normalizacji snu. Wraz z zniknięciem zespołu bólowego ustępują objawy wegetatywne osteochondrozy, które czasami nie zawsze są bezpośrednio związane z chorobą kręgosłupa szyjnego.

Najważniejsze jest, aby wybrać i założyć obrożę prawidłowo, tak aby korzystanie z bandaża było wyjątkowo korzystne. Przy irracjonalnym użyciu stan kręgosłupa może się tylko pogorszyć, także we wszystkich przypadkach osteochondrozy, w rzeczywistości wymagany jest kołnierz.

Pozytywne reakcje lekarzy mówią o wysokiej skuteczności leku na osteochondroza szyjki macicy. W ciężkich postaciach choroby urządzenie pomaga przywrócić normalne funkcjonowanie kręgosłupa szyjnego szybciej.

Ważne! Przed użyciem kołnierza Shantz zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Instrukcje użytkowania

Do noszenia obroży nie wywołać pogorszenie choroby, należy wiedzieć, jak prawidłowo wybrać nosić, jakie są przeciwwskazania, w których można korzystać z bandaża jest niebezpieczne dla zdrowia.

Zastosowanie bandaża można wykazać w większości schorzeń mięśni szyi, kręgosłupa, nerwów i naczyń okolicy szyjnej. Jest nawet używany do zmęczenia, bólu mięśni po ciężkim wysiłku fizycznym. Ze względu na efekt rozgrzewający poprawia krążenie krwi, bóle ustępują.

W niektórych przypadkach użycie kołnierza Shantz jest całkowicie przeciwwskazane. Przede wszystkim nie można go nosić, jeśli kręgosłup szyjny jest całkowicie zdestabilizowany, ponieważ w tym przypadku wymagany jest całkowity bezruch, którego nie można zapewnić za pomocą tego rodzaju bandaża.

Dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem, aby przejść kontrolę. Zwykle wymagane jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego oddziału szyjki macicy, czasami konieczne jest badanie MRI lub CT, jeśli występują trudności z rozpoznaniem.Upewniając się, że noszenie bandaży nie boli i przyniesie korzyści chorobie, wybierają najbardziej odpowiedni rodzaj obroży.

Ważne! Nie zaleca się noszenia kołnierza Shantz w obecności zapalnych chorób skóry w okolicy szyjki macicy.

Jak wybrać

Aby skorzystać z noszenia kołnierza była maksymalna, ważne jest, aby wybrać go poprawnie. Bandaż bez odpowiedniego rozmiaru i innych kryteriów, może spowodować pogorszenie przebiegu choroby, pocierać skórę, ściskać pojemniki i powodować dyskomfort.

Aby poprawnie określić rozmiar osłony, należy zmierzyć następujące parametry. Pomiary należy wykonywać stojąc prosto, powinieneś patrzeć przed siebie, nie powinieneś podnosić głowy:

  • odległość od obojczyka do podbródka - wysokość kołnierza;
  • obwód szyi to jego objętość.

Zgodnie z mierzonymi parametrami należy wybrać pasmo. Przy dopasowywaniu właściwego powinieneś zwrócić uwagę na to, jak on siedzi. Przednia górna część pasma dotykania dolną szczękę dolną - reszta na klatce piersiowej, ciśnienie kołnierz nie powinny powodować dyskomfort. Za górną częścią bandaża podpiera się podstawę czaszki, dolna część musi kończyć się u podstawy szyi.

Należy również zauważyć, czy szyja jest dostatecznie ciasno zamocowana, ruchliwość głowy powinna być prawie całkowicie ograniczona. Robiąc to, musisz upewnić się, że kołnierz nie tarcie się nigdzie, nie naciska zbyt mocno na skórę.

Nie powinieneś kupować obroży bez dopasowania, do zakupu artykułów ortopedycznych jest tylko w zaufanych sklepach. Podczas kontroli rzeczy upewnij się, że nie ma różnych wad.

Ile włożyć

W każdym indywidualnym przypadku zasady noszenia mogą być własne, ale zazwyczaj starają się przestrzegać poniższego schematu. Warto wziąć pod uwagę, że jeśli bandaż jest zużyty więcej niż jest to wymagane, choroba może zacząć się rozwijać.

Ogólnie nie zakładaj obroży dłużej niż 2 - 3 godziny dziennie. Oznacza to, że można nosić bandaż dwa razy dziennie, na przykład rano i wieczorem przez 1,5 godziny, w zależności od potrzeb i wskazań lekarza. Jeśli osteochondroza jest w zaniedbanej formie, czas noszenia może być zwiększony, ale nie za duży. Podczas noszenia obroży nie jest konieczne zaangażowanie w aktywną działalność. Najkorzystniejszy jest wieczór, w domu po pracy lub w szkole, aby rozluźnić zestresowane mięśnie i odzyskać siły po ciężkim dniu.

Jeśli istnieje uczucie, że bandaż jest zbyt ciasny, należy skonsultować się z lekarzem i wybrać bardziej miękki model. Jeśli wydaje się, że przeciwnie, nie trzyma wystarczająco mocno szyi, należy wybrać bardziej sztywny model.

Ogólnie rzecz biorąc, kołnierz Shantza z osteochondrozą w odcinku szyjnym noszony jest przez co najmniej miesiąc, określony termin jest ustalany przez lekarza prowadzącego. Ponieważ ta choroba kręgosłupa jest wystarczająco trudna do leczenia, bandaż może być wymagany przez wystarczająco długi okres czasu.

Cena:

Średni koszt adaptacji ortopedycznej wynosi 300 - 500 rubli, zależy to od sztywności modelu i opcji towarzyszącej. Zaleca się, aby nie oszczędzać przy zakupie tych produktów, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że będziesz musiał nosić kołnierz przez długi czas.

Analogi obroży mogą być wykonane samodzielnie w domu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a samoprzylepny bandaż będzie podobny do właściwości produktu fabrycznego.

Jak sprawić, by kołnierzyk samego Shanta był w domu?

Konstrukcja obroży jest dość prosta, możesz zrobić to sam, jeśli nie możesz uzyskać odpowiedniego produktu.Jeśli istnieje dyskomfort podczas noszenia domowe kołnierz, powinno być zaniechane. Na ogół zrobić bandaż może być następująca:

  1. Trzeba wziąć swoje pomiary z szyjką miękką tkaniną wyciąć dwa prostokąty, szerokość - wysokość szyi, długość - obwód szyi. Dodaj na uprawnieniach do dwóch centymetrów.
  2. Prostokąt z tymi samymi parametrami trzeba wykroić wystarczająco elastyczne, ale gęstą pianę. Coś nie powinien zostać wymieniony.
  3. Prostokątów tkaniny trzeba szyć trzy boki, pozostawiając otwór dla pianki, skręcić w prawo w bok na zewnątrz, włożyć pianę, szyć.
  4. Powinien być gotowy, aby spróbować na kołnierzu, oznaczyć miejsce na rzep, szyć rzep. Kołnierz gotowy.

Należy pamiętać, że roboty kołnierz nie całkiem pasuje do właściwości fabryki. W ogóle, noszenie klamrach i analogi mogą znacznie poprawić sytuację w osteochondroza kręgosłupa szyjnego. Nie zapomnieć o głównym leczenia Schantz kołnierz może pomóc, po prostu się do pełnego zakresu niezbędnych procedur.

Recenzje

Sergei M., 34 lat:

„Ze względu na niewystarczającą toczenia życia w moim młodym wieku zaczął rozwijać osteochondroza szyjki macicy.Aby usunąć napięcie mięśniowe i poprawić kondycję kręgosłupa, lekarz zalecił zakup kołnierza Shantz i noszenia codziennie co najmniej godzinę. Stan zaczął się poprawiać, zacząłem lepiej spać, cierpiałem na bóle głowy. "
Anna Sh., 42 lata:

„Kiedy poszedłem do lekarza z silnym bólem w górnej części pleców, od razu umieścić w zaawansowanym stadium choroby zwyrodnieniowej stawów w celu łagodzenia bólu i ciągłe zawroty głowy, musiał nosić kołnierz SCHANZ codziennie przez 2 -. .. 03:00 W ciągu kilku tygodni stan poprawił”