Fizjoterapia z osteochondrozą odcinka lędźwiowego kręgosłupa

„Lumbago”, tępy ból bóle w plecach i surowo ograniczające ruch, najczęstsze objawy choroby zwyrodnieniowej krążka kręgosłupa lędźwiowego. W leczeniu tej choroby ważne jest przyjęcie zintegrowanego podejścia, łącząc odbiór potężnego przeciwzapalne, środki chroniące przed chondropatią, witamin z grupy B Fizjoterapii w osteochondroza kręgosłupa lędźwiowego - metoda lokalnego wpływu, skutecznie usuwa nasilenie i praktycznie żadnego wpływu na pracę innych narządów i układów.

Klasyfikacja

fizykoterapia wymaga użycia natury fizycznej (prąd, wibracje, światło, itp) w celach medycznych. Jego mechanizm działania jest związany z poprawą krążenia krwi i regeneracji tkanek w obszarze zagrożonym.

Ważne! Dodatkowe zastosowanie technik fizjoterapii może zmniejszyć dawkę leków, zmniejszając ich negatywny wpływ na układ pokarmowy i moczu.

Rodzaje zabiegów fizycznych, które są często stosowane w osteochondroza poziomu lędźwiowego:

 • elektroterapia;
 • terapia laserowa;
 • magnetoterapia;
 • Terapia detenzor;
 • terapia wibracyjna;
 • terapia falami uderzeniowymi;
 • balneoterapia.

Elektroterapia

Efekt pola elektrycznego i prądu do 100 mA. Ten rodzaj powoduje powstawanie ciepła w miękkich tkankach w talii. To prowadzi do lepszego krążenia i mniejszego bólu. Istnieje również aktywna dostawa składników leków do uszkodzonych dysków kręgosłupa lędźwiowego.

Uwaga, proszę! Korzystanie z elektroprądu jest surowo zabronione w przypadku osób, które przeszły zabieg chirurgiczny z użyciem rozruszników serca i innych urządzeń metalowych w ciele.

Amplipulse

Amplipulse w osteochondrosis jest skuteczną metodą leczenia związaną z działaniem sinusoidalnych modulowanych prądów (CMT). Są w stanie wniknąć głęboko w tkanki i wpłynąć na poziom korzeni nerwowych i splotów nerwowych. Czas trwania sesji to 15-30 minut. Kurs - 8-15 sesji (zgodnie z zaleceniami lekarza).

Prądy impulsowe (darsonwalizacja)

Metoda jest związana z wpływem na chore części kręgosłupa impulsu o wysokiej częstotliwości.

DiaDinamoterapia

Technika ta jest związana z faktem, że dotknięty obszar jest dotknięty podwójną falą lub ciągłym prądem. Z tego powodu zmniejsza się skurcz mięśni i eliminuje się zespół korzeniowy.Czas trwania sesji to 3-20 minut. Kurs - do 8 sesji.

Elektroforeza

Przy ekspozycji na prąd stały galwaniczne następuje dostarczanie leku (Novocaine, tlenek magnezu, aminofilina i in.), W głąb uszkodzonej tkanki, bez uszkodzenia mechanicznego. Czas trwania sesji to 10-15 minut. Kurs - 10-20 sesji.

Laseroterapia

Pozytywny efekt związany jest z emisją lasera helowo-neonowego. Aktywacja potencjału bioelektrycznego korzeni rdzenia kręgowego prowadzi do zmniejszenia bólu i stanu zapalnego. Wpływ na punkty przykręgowe (z prawej i lewej strony kręgosłupa) powoduje przywrócenie grubości przerzedzonych krążków międzykręgowych. Czas trwania sesji wynosi 5-15 minut. Kurs - 3-15 sesji.

UFO-terapia

Gatunek ten opiera się na ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie ultrafioletowe stymuluje produkcję witaminy D i normalizuje metabolizm wapnia, rozgrzewa i łagodzi ból. Czas trwania sesji wynosi do 20 minut. Kurs - 10-15 sesji.

Magnetoterapia

Technika ta jest związana z tworzeniem aktywnego pola magnetycznego ponad dotkniętym kręgosłupem. W talii działa magnes indukcyjny o mocy 28-35 mT, który przyspiesza procesy regeneracji na poziomie komórkowym. Czas trwania sesji magnetoterapii wynosi 25 minut.Kurs - 7-15 procedury.

Terapia detektorami

Ta metoda rozciągania kręgosłupa odbywa się poprzez specjalne maty funkcji. Pacjent, znajduje się na nim poziomo w specjalnym systemie kątami, aby osiągnąć maksymalne rozciąganie spastyczne mięśni i poprawić troficznych krążków międzykręgowych. Czas trwania sesji - 40-60 minut. Oczywiście - do 20 sesji.

Powinieneś wiedzieć! W terapii wykorzystuje tylko detenzor pacjenta własny ciężar, bez użycia wagi. To zapewnia indywidualne obciążenia i zmniejsza ryzyko kontuzji.

Wibroterapia

Zabieg ten wykonuje się za pomocą taśmy i Vibro jest działanie mechaniczne na obszarze zagrożonym, zmniejsza ból i obrzęk. Czas trwania leczenia - 25 minut. Kurs - 15-20 procedury.

Uwaga, proszę! Podobnie jak każdy inny rodzaj masażu, terapii wibracji zakazane podczas zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów i jest używany tylko w remisji.

Terapia falą uderzeniową

Stosunkowo nowa technika, związany z impulsywnym fali akustycznej. Według badań, przyspiesza rozrost chrząstek i poprawia mikrokrążenie w tkankach.

Balneoterapia

Balneoterapia - metoda leczenia przy pomocy wód mineralnych i błota leczniczego. Zaakceptowane w postaci okładów, aplikacji, kąpieli ogólnych i lokalnych, są w stanie spowodować przepływ krwi do dotkniętego obszaru okolicy lędźwiowej. Substancje mineralne, które przenikają przez skórę, działają stymulująco i regenerująco. Czas trwania sesji to 20-60 minut.

Przeciwwskazania

Mimo że zabiegi z użyciem fizykoprotez są bardzo specyficzne i zlokalizowane na poziomie lokalnym, mają wiele przeciwwskazań:

 • złośliwe formacje;
 • przewlekłe choroby serca, nerek, wątroby, płuc w fazie dekompensacji;
 • ciąża i laktacja;
 • choroby dermatologiczne, uszkodzenie skóry (rany) i wysypki na ciele;
 • dzieci poniżej 3 lat;
 • choroba psychiczna.

Ogólnie rzecz biorąc, fizjoterapia, w połączeniu z leczeniem farmakologicznym, szybko usuwa zespół bólowy, stymuluje odzyskiwanie narządów i tkanek oraz ma ogólny efekt wzmacniający.

Fizjoterapia i ćwiczenia fizjoterapeutyczne mogą zapewnić stabilną remisję osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowego.Ponadto, w połączeniu z tymi środkami, eksperci zalecają takie sporty, jak pływanie i joga.

Obejrzyj wideo: Ola Malinowska - Jak ukoić ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa?