Olej jodowy: aplikacja do osteochondrozy

Kręgosłup osoby jest tak wrażliwy, że gdy pacjenci skarżą się na zawroty głowy, specjaliści w pierwszej kolejności zakładają osteochondrozę. Na czym tu zawroty głowy i problemy z plecami? Fakt, że zmniejszenie grubości dysku międzykręgowego występuje Ściśnięte kompresji i korzeni nerwowych naczynia krwionośne, w wyniku czego zakłócone przepływu krwi, a w konsekwencji nie zawroty głowy. To już jest w zaniedbanych przypadkach, pacjenci skarżą się na ból pleców. Co robić w tej sytuacji? Skorzystaj z medycyny ludowej, a mianowicie z zastosowania oleju jodłowego.

Wykorzystanie jodły i oleju

Jodła to wyjątkowa roślina, która rośnie tylko w idealnie czystym klimacie. Fakt ten potwierdza czystość części składowych rośliny. Specjaliści botaniki zapewniają, że obecność gałęzi w pokoju jest w stanie całkowicie oczyścić powietrze.

Stosowanie jodły w leczeniu osteochondrozy wygląda następująco:

  1. Olej rośliny ma właściwości drażniące, ukierunkowane na pobudzenie zakończeń nerwowych komórek skóry, co w konsekwencji prowadzi do poprawy krążenia krwi. Ta właściwość może eliminować ból i łagodzić stany zapalne.
  2. To samo wzbudzenie prowadzi do ekspansji naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych, w wyniku czego tkanki i narządy ludzkie są nasycone tlenem.
  3. Substancje z oleju jodłowego szybko przenikają do zranionych korzeni nerwowych, a eliminowanie ich stanu zapalnego przyczynia się do szybkiego usunięcia zespołu bólowego.
  4. Zapach oleju jodowego działa antystresowo, dzięki czemu, wraz z bólem i stanem zapalnym, produkt szybko eliminuje zmęczenie i stres emocjonalny.

Ważne! Olej z jodły, nakładany na grzbiet i ogrzewany w przyszłości, wręcz przeciwnie, stymuluje tylko początek stanu zapalnego. Dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem - poinformuje on o głównych aspektach stosowania w konkretnym przypadku.

Leczenie olejem jodowym

Istnieją podstawowe metody i przepisy z użyciem oleju jodłowego do leczenia osteochondrozy.

Pocieranie

5 kropli podstawowego produktu miesza się z wewnętrznym tłuszczem w ilości 10 g. Mieszaninę dokładnie miesza się i nakłada na obszar problemowy za pomocą ruchów masujących i tarcia. Za zgodą lekarza grzbiet pokryty jest wełnianym kocem lub owinięty w szalik (jeśli konieczne jest ogrzanie pleców w celu leczenia).

Masaż

Lepiej jest, aby skonsultować się ze specjalistą, ponieważ metoda jest uzasadniona przez złożony wpływ na plecach - poprawa przepływu limfy i krwi, rozgrzewki, zmniejszając obrzęk i stan zapalny. Metoda ma na celu przetwarzanie całego grzbietu, dlatego stosuje się mieszaninę 5 kropli jodły i 10 kropli zwykłego oleju do masażu. Sesja doprowadzi do całkowitego relaksu - lepiej spędzić wieczór przed snem.

Kompresuj

Jeśli masz ostry ból w obszarze problemowym, możesz użyć kompresu, w którym musisz wymieszać szklankę roztworu soli morskiej z 5 kroplami oleju jodłowego, aby stworzyć kompozycję. W otrzymanej mieszaninie namoczyć kawałek gazy i nałożyć go bezpośrednio na dotknięty obszar. Gaza powinna być unieruchomiona w dowolny sposób i utrzymywana przez pół godziny.

Olejek jodłowy z zawrotami głowy

Zawroty głowy są często oparte na rozwoju osteochondrozy szyjnej. Co zaskakujące, z pomocą oleju jodłowego można się pozbyć tego problemu. Tak, to zaleca się stosowanie zabiegów wodnych, gdzie łazienka z WC, wpisane z wodą o temperaturze 37-39 stopni, a za zamkniętymi drzwiami, trzeba tylko dodać 5-7 kropel produktu naftowego.Pacjent musi zanurzyć się w wannie, aby woda mogła dotrzeć tylko do poziomu piersi.

W żadnym wypadku podczas reszty nie można wpaść całkowicie do wody. Leczenie polega na aromoterapii, gdy opary jodły, penetrując drogi oddechowe, aktywują naczynia krwionośne, co prowadzi do eliminacji zawrotów głowy i bólów głowy. Ocieplenie okolicy lędźwiowej i klatki piersiowej prowadzi do pobudzenia zakończeń nerwowych, co znacznie poprawia krążenie krwi i łagodzi obrzęk i stan zapalny w osteochondrozie regionu szyjnego.

Ważne! Ponownie w celu zastosowania opisanej metody należy skonsultować się ze specjalistą - czy pacjent może zanurzać się w wodzie.

Pomimo korzyści płynących z oleju jodłowego, ma on istotne zakazy stosowania. Przeciwwskazania obejmują ciążę i laktację, obecność nerek i chorób żołądkowo-jelitowych oraz silny zespół bólowy (nawet jeśli nie jest to osteochondroza). Ponadto na jodłach wiele osób ma alergię, o której ludzie nie wiedzą. Dlatego należy wcześniej przetestować produkt - nałożyć niewielką ilość roztworu stosowanego w zabiegu na skórę.Jeśli nie ma zaczerwienienia i innych nieprzyjemnych momentów, związek ten nadaje się do dalszego leczenia.

Sprawdź wrażliwość i użycie

Aby rozpocząć stosowanie oleju jodłowego po raz pierwszy, lekarze zalecają wstępny test wrażliwości. W tym celu kilka kropli oleju kapie na wnętrze dłoni. Poczekaj pół godziny i sprawdź, czy pojawiły się jakiekolwiek objawy niepożądane (swędzenie, czerwone plamki itp.).

Jakie są przeciwwskazania?

Przed rozpoczęciem aktywnego leczenia opisanym środkiem, należy skonsultować się z lekarzem. Ponadto należy zwrócić uwagę na niektóre przeciwwskazania. W czasie ciąży nie zaleca się stosowania oleju jodłowego. Do przeciwwskazań należą również:

  • choroby zakaźne;
  • urazy stawów;
  • indywidualna nietolerancja (test wrażliwości należy wykonać przed użyciem);
  • problemy z nerkami;
  • niektóre choroby serca.

Loading...