Niż w leczeniu osteochondrozy?

Kompleksowe podejście stosuje się w leczeniu osteochondrozy. Najbardziej delikatne środki walki - leków. Różne środki przeciwbólowe, zwiotczające mięśnie, chondroprotektory, witaminy. W przypadku braku leczenia choroba dotyka chrząstki kręgów, różne tkanki, narządy.

Leki przeciwzapalne

 • Amelotex, Melbek, Melox, Movalis - to leki zabrać ze osteochondroza jest również bezpieczne, prawdopodobieństwo krwawienia i powikłań z przewodu pokarmowego jest niska. Dopuszczone do 0,0075-0,015 g w ciągu 24 godzin, czasami w ciągu 14-21 dni.
 • Leki o działaniu przeciwbólowym

  Leki na wyleczenie choroby zwyrodnieniowej krążka zawsze, jeszcze nie wynaleziono, ale istnieją leki, które zatrzymać procesy patologiczne, że powrót jest nadal aktywny, radość z ruchu, aby pozbyć się bólu. Stan zdrowia pacjenta będzie szybko poprawić, jeśli leki są dobrane prawidłowo. Tabletki z choroby zwyrodnieniowej dysku, jest bardzo skuteczny, co jest dobre pomaga neutralizować skurcze i rozluźnienie mięśni.

  leczenie wspomagające wykorzystuje przeciwskurczowe i zwiotczające mięśnie do. Jakie tabletki do picia z osteochondroza, specjalista pisze po badaniu. Preparaty do leczenia osteochondrozy są dostępne w kilku formatach, ten, który jest wygodniejszy w użyciu, wybiera się: przez wstrzyknięcie, maść, tabletki.

  • Pamiętaj, aby przeczytać: środki przeciwbólowe dla osteochondrozy

  Midokalm - lek, którego działanie zmniejsza skurcze mięśni części kręgosłupa i kręgosłupa, ma działanie przeciwbólowe. Wyprodukowane w formie iniekcji i tabletek. Lekarstwo na osteochondroza nie powoduje osłabienia mięśni, nie ma działania uspokajającego. Jest przyjmowany w dawce 0,05 g trzy razy dziennie, z czasem wzrasta dawka. Czas trwania zależy od siły skurczów mięśni i bólu;

  Sirdalud - dawkowana w ilości 0,006 g na dzień, gdy używana objętość wzrasta do 0,01 g na dzień. Czas przyjęcia jest obliczany na podstawie bólu i skurczów mięśni;

  Baklofen jest rzadko przepisywanym lekiem. Dawka odbioru wynosi 0,005 g trzy razy dziennie. Ilość leku jest analizowana w czasie, zwiększając się do 0,03-0,075 g dla osoby dorosłej. Czas stosowania jest określony przez lekarza, w oparciu o wyrażone objawy. Odmowa leku jest produkowana stopniowo.

  Katadolon - lek, który należy odróżnić. Te tabletki osteochondrosis mieć konkretny przeciwbólowe działanie narkotyczne. Lek wpływa aktywuje neuronalne kanały K +, działa na ośrodkowy układ nerwowy, łagodzi bóle mięśni rdzenia karty, ponieważ Odnosi się do grupy środków zwiotczających mięśnie. jest stosowany w celu zmniejszenia lub wyeliminowania bólu, ale nie jest skuteczny w przewlekłej choroby.

  • Radzimy przeczytać: jak leczyć osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowego?

  Jest on stosowany w monoterapii, jak i jako lekarstwo na choroby zwyrodnieniowej krążka w przypadku przeciwwskazań NLPZ. Zakazany lek dla kierowców, kobiet w ciąży i karmiących. Kapsułki w ilości około 0,1 g ma trzy lub cztery razy dziennie, w dawce nie przekraczającej 0,6, zastosowanie według instrukcji przez ekstraktu lekarza.

  Środki do leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku szyjki

  Farmakoterapia choroby zwyrodnieniowej stawów szyi zaczyna pozbycie głównych objawów. Ból - to zadanie obsłużyć leków podawanych w żyłach: meloksykam, ketorolak, analgin.Lidokainę stosuje się z miejscowych leków przeciwbólowych.

  W osteochondrozy szyi, uciskana jest tętnica kręgosłupa, pogarsza się pojemność układu krwionośnego. Aby przywrócić, należy użyć leków neotropowych, z których jednym jest Penoksyfilina. Kompleksy witaminowe, glukozamina, chondroprotektory są ważną częścią kompleksu medycznego. Lekarz wyznacza procedury w sali fizjoterapii, poprawiając dostawy leków do dotkniętego obszaru.

  Kiedy stosuje się zawroty głowy, skuteczne narzędzie - Cinnarizine, środek, który poprawia krążenie krwi w sercu. Zajmuje się ekspansją naczyń krwionośnych, rozcieńczeniem krwi. kompleks witaminy B znajduje się w Neyromultivit i Mydocalm regenerowany materiał włókien nerwowych, pokrytą ochronną nerwu folii. Trental poprawia dopływ tlenu i komórek krwi do mózgu.

  Bóle Diakarb użytkowania, lek, który redukuje wytwarzanie płynu mózgowo-rdzeniowego, że Stojąca powodu zatrzymującej kręgami. Posiada działanie moczopędne, usuwa nadmiar alkoholu, płynu, z organizmu w jak najkrótszym czasie.

  Środki do osteochondrozy regionu klatki piersiowej

  Tutaj sytuacja nie różni się od tej związanej z kręgosłupem szyjnym. Leki przeciwbólowe i leki przeciwbólowe NSAID, które łagodzą objawy bólu, podaje się domięśniowo. Później pacjent zostaje przeniesiony na tabletkę (metoda doustna) lub rozładowuje leki doodbytnicze (czopki). Lekarz prowadzący zaleca, co należy zrobić, aby normalizować krążenie krwi w przypadku choroby.

  • Być może zainteresuje Cię: jak leczyć osteochondrozy w oddziale klatki piersiowej?

  Leczenie osteochondrozy jest akceptowane przez Eufillinom, Trentalom, inne preparaty. Aby pozbyć się spazmów w mięśniach odcinka piersiowego kręgosłupa, użyj Midokalm lub Sirdalud. Środki relaksujące zapewniają rozluźnienie tkanek mięśniowych, odżywianie narządów krwią. Środki są akceptowane przez dwa lub trzy tygodnie. Procedury fizjoterapeutyczne, przyjmowanie witamin, chondroprotektorów i glukozaminy poprawią proces odbudowy tkanki chrzęstnej.

  Eliminacja osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowego

  Ten typ choroby występuje częściej. Leczenie niską tylną leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, środki znieczulające, takie jak Nimesil, diklofenak i ibuprofen może znacznie zmniejszyć ból i wyeliminować stan zapalny.Aby przywrócić krążenie krwi w kręgosłupie, przepisane są: Trental, Euphyllin, Actovegin i inne. Użyj środków zwiotczających, aby pozbyć się spazmów, hondoprotektorów, środków uspokajających i uspokajających.

  • Zaleca się, aby przeczytać: Co robić zastrzyki na osteochondroza?

  Aby poradzić sobie z patologią, pić małe pigułki i robić zastrzyki, trzeba zmienić własne menu, styl życia, wykonywać ćwiczenia, które są wykonywane tylko po remisji. Procedura w gabinecie fizjoterapii zostanie wyznaczona przez lekarza prowadzącego w celu poprawy działania leków wszystkich odmian.

  Dodatkowe leki

  Leczący neurolog, w zależności od postępu patologii i stanu pacjenta, przepisuje leki na receptę, które są surowo zabronione do użycia bez przepisywania lekarza. Trzy grupy, składające się z leków przeciwdrgawkowych, opioidowych leków przeciwbólowych, antydepresantów.

  Współczesna praktyka medyczna pokazuje, że w niektórych przypadkach silnego bólu dodawany jest krótki cykl opioidowych środków przeciwbólowych. "Wyrażony" ból, jest to stan, w którym istnieją ograniczenia w życiu: osoba nie znajduje miejsca, jest w stałym lęku, nie rozprasza się z bólu, ma problemy ze snem. Przepisać tramadol leku przy 50 mg raz lub dwa razy dziennie, przy nieskuteczności lekarza zwiększa dawkę, okres w ciągu czterech do siedmiu dni.

  • Będzie to również interesujące: kwas nikotynowy w osteochondrozie.

  Kiedy zespół lekarzy korzeniowych są leki przeciwdrgawkowe, pregabaliny i gabapentyny. Wyeliminuj bolesne uczucia, popraw kondycję pacjenta, normalizuj jego sen.

  • Pregabalina przyjmuje się w dawce 0,15 g na dobę w dwóch podzielonych dawkach. Dawka wzrasta do 0,3-0,6 g na tydzień. Używać wyłącznie pod kontrolą lekarza, wykazują działania uboczne;
  • Gabapentyna jest stosowana w następujący sposób: najpierw dzień do 0,3 g, na drugi dzień 0,3 g dwa razy dziennie przez trzeci 0,3 g trzy razy, czwarty dzień - 0,3 g cztery razy. Dawkę zwiększa się do 1,8 g na dobę, stosowaną zgodnie z zaleceniami lekarza. Efekty uboczne są prawdopodobnie.

  • Pamiętaj, aby przeczytać: ćwiczenia na osteochondroza

  Wtórne objawy osteochondrozy przejawiają się w depresji. Przejawia się w przewlekłym zespole bólowym trwającym ponad trzy miesiące. Pacjenci odczuwają obawy związane z powikłaniami, lękiem i znacznie obniżonym nastrojem.Leki są przepisywane na receptę, ale ich skuteczność jest monitorowana przez lekarza prowadzącego. Imipramina, Clomipramine, Amitriptyline lepiej eliminować ból, ale mają efekty uboczne. Sertralina, paroksetyna, fluoksetyna zmniejszyć lęk, normalizuje sen, wyeliminować strach, ale skutki uboczne są mniej wyraźne. Jedynie leczący neurolog określi przeciwwskazania tych leków.

  Obejrzyj wideo: Uzdrowienie z chorób «nieuleczalnych», odmładzanie organizmu. (Styczeń 2020).

  Loading...