Jak prawidłowo spać z osteochondroza szyjki macicy?

Podczas diagnozowania osteochondrozy szyjnego odcinka kręgosłupa ważne jest, aby nie rozpoczynać choroby. Sen jest ważnym elementem codziennego harmonogramu, ponieważ podczas snu kręgosłup jest najbardziej zagrożony. Jak prawidłowo spać z osteochondrozą szyjki macicy, aby nie pogorszyć sytuacji?

Ta choroba, podobnie jak osteochondroza, jest dość poważna. Choroba może mieć kilka rodzajów i etapów. Gdy występuje osteochondroza, znajduje się chrząstka położona między kręgami. Choroba może mieć charakter zapalny, bo z tego, co dotknięte zakończeń nerwowych znajduje się w obszarze zagrożonym. To z kolei wpływa na pobliskie naczynia, które mogą powodować skurcz.

Sleep Poses

Jeśli masz chorobę, możesz spać na plecach. W tej pozycji pod szyją powinna być poduszka w formie wałka. To ona jest w stanie zapewnić najbardziej fizjologiczne zginanie szyi. Ale zwróć uwagę na lokalizację twojej choroby. Jeśli dotknięte zostaną inne części kręgosłupa, sen w tej pozycji może prowadzić do dyskomfortu w dolnej części pleców. Aby uniknąć takich konsekwencji, można dodatkowo umieścić poduszkę pod tą częścią kręgosłupa.

Nie wolno spać na brzuchu, jeśli występuje choroba.W tej sytuacji ogromny nacisk jest przykładany do kręgów szyi. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do spania na brzuchu od dzieciństwa, coś całkowicie uniknąć tego postawa nie jest konieczne. Wystarczy wziąć małą poduszkę do spania i częściej zmieniać pozycję. Stopniowo zmniejsz czas snu na brzuchu. Szyjki macicy osteochondroza - niebezpieczna choroba, dlatego ważne jest, aby traktować nie tylko pozycja ciała podczas snu, ale także właściwy dobór łóżku.

Wybór poduszek

Sleep in osteochondroza kręgosłupa szyjnego jest zalecany na poduszce ortopedycznej, ponieważ jest w stanie wspierać kark i nie zakłóca przepływu krwi do mózgu. To komplikacje w mózgu przerażają osteochondroza szyi. Jeśli poduszka jest odbierany nieprawidłowo lub osoba śpi i robi bez niej, może kompresować naczynia krwionośne, dla których powodem jest słabe krążenie w mózgu. Również sen bez poduszki może powodować powikłania choroby.

Poduszka ortopedyczna gwarantuje, że szef będzie na odpowiednim poziomie, a także zmniejsza ryzyko powikłań.

Taka poduszka pomaga zmniejszyć obciążenie kręgów, rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi.Jak spać z osteochondroza szyjki macicy zależy bezpośrednio od wybranej poduszki. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na pozycję twojej głowy. Musi być powyżej poziomu całego ciała. Szyja nie powinna leżeć całkowicie na poduszce, ale zwisać.

Wybór materaca

Jak prawidłowo spać z osteochondroza, wpływa na wybór materaca. Wielu wybiera opcję, która wydaje się bardziej wygodna. Lepiej skupić się nie na komforcie, ale na poprawności sytuacji we śnie. W końcu sen na brzuchu jest również wygodny, ale jest całkowicie bezużyteczny w przypadku choroby, takiej jak osteochondroza. Osoba z osteochondrozą powinna spać na twardej powierzchni. Na początku wydaje ci się, że jest to bardzo niewygodne i nieprzyjemne, ale w końcu twój kręgosłup doceni twoje ofiary.

  • Radzimy przeczytać: jak wybrać materac ortopedyczny do osteochondrozy.

Dobrym rozwiązaniem do spania jest materac ortopedyczny. Zapewnia prawidłową anatomiczną pozycję ciała.

Zwłaszcza w połączeniu z odpowiednio dobraną poduszką ortopedyczną. Jeśli wybierzesz odpowiedni materac do spania, pomoże rozluźnić mięśnie, rozładować napięcie i rozciągnąć kręgi.Wskazane jest, przed dokonaniem zakupu, aby skonsultować się z lekarzem, a dopiero potem podnieś materac na jej zalecenia w sklepie z pomocą konsultanta.

  • Przydatne informacje: joga z osteochondrozą szyjki macicy

Dobrze, jeśli materac ma niezależne sprężyny. W takim przypadku cały materac przybrał kształt twojego ciała.

Zwróć też uwagę, że produkt powinien pasować do Twojego projektu (waga, wysokość), a wypełniacz powinien zostać szybko przywrócony po jego odkształceniu pod ciężarem. Również lekarze często zalecają kupowanie bandaży ortopedycznych na szyję. Musi być noszony przez kilka godzin dziennie. Bandaż pomoże usunąć sztywność szyi i ból.

  • Radzimy przeczytać: Czym jest niebezpieczna osteochondroza szyjki macicy?

Jeśli choroba nie została jeszcze zdiagnozowana, możesz podjąć środki zapobiegawcze, aby uniknąć takich problemów w przyszłości. Zgadzam się, lepiej jest zapobiegać chorobie, niż wtedy, aby spróbować ją leczyć. Zwłaszcza, że ​​osteochondroza jest dość poważną chorobą, która w niektórych przypadkach prowadzi do niepełnosprawności.

Loading...