Czy osteochondrozy można podawać do gruczołu mlekowego?

Czy w osteochondrozie może wystąpić ból w gruczole sutkowym? Z tym pytaniem kobiety często przychodzą do lekarza prowadzącego. Może się wydawać, że ból jest zlokalizowany w gruczole mlecznym, ale tak naprawdę nie bolą, ale pobliskie nerwowe korzenie kręgosłupa.

Osteochondroza i gruczoł mleczny

Kobieta może doświadczać nagłych, sztywnych doznań w pobliżu piersi. Ze względu na fakt, że rak piersi u współczesnych kobiet jest słyszalny, często zaczyna się martwić, że złośliwy guz pojawił się w jej piersi. W obawie przed zachorowaniem na raka pacjent przechodzi całą drogę do lekarza. Po otrzymaniu lekarza, okazuje się, że problem był w „normalnym” osteochondroza piersiowego kręgosłupa. Sztywność była odczuwalna w okolicy klatki piersiowej, lumbago napromieniana do obszaru serca i była związana z pacjentem z bólem w gruczole sutkowym. To wspaniałe, że nie znaleziono onkologii - ale osteochondroza jest również problemem prowadzącym do niebezpiecznych komplikacji.

Dlatego po usłyszeniu tej diagnozy nie musisz się uspokajać i żyć tak jak poprzednio, bez zmiany niczego. Lepiej zadbać o zdrowie kręgosłupa, podczas gdy nadal jest to łatwe.

Ale ze względu na charakter szkolenia zawodowego pacjenta i ból pleców może rozprzestrzeniać się z klatki piersiowej. Niektórzy psychologowie twierdzą, że problemy z okolicy klatki piersiowej kręgosłupa występuje głównie u ludzi, którzy boją się wyróżniać i czuje stresu między innymi. Strefa klatki piersiowej kręgosłupa jest wygięta instynktownie, jak mały garb.

Ból w osteochondrozie klatki piersiowej jest chroniczny i napadowy.

W stanie chronicznym bolą, a kobieta wydaje się cierpieć z powodu jej piersi. W rzeczywistości jest to tylko iluzja stworzona przez unerwienie tego obszaru. Według tych samych zasad można zaatakować zawał serca, jeśli zaatakuje on przeszywającymi atakami.

Objawy

Obraz kliniczny, według którego lekarz diagnozuje osteochondrozy klatki piersiowej, przedstawia się następująco:

  • Ból dotyka mostka i obszaru między łopatkami, Pierce najtrudniejsze podczas wdechu, związany z rytmem oddychania;
  • W oparzeniach mostka;
  • Obserwowany parestezje rąk - są zdrętwiałe, czujesz się poczucie „Running mrówki”;
  • Ból wnika do żołądka i jelit, gruczołów sutkowych;
  • Bóle są rozdzierane w momentach, gdy pacjent obraca się lub pochyla się nad całym ciałem;
  • Staje się znacznie gorszy po ekspozycji na niskie temperatury i przeciągi, mokrą pogodę;
  • Wieczorem ból staje się silniejszy, a po przebudzeniu, uczucie udręki sztywności, chcę "wyprostować";
  • W momencie ataku, klatki piersiowej istnieje ostry, przeszywający uczucie, które mogą być łatwo mylone z bólem w obszarze mięśnia sercowego.

W ostrej fazie osteochondrozy bóle mogą być napromieniane przez całe godziny i dni w klatce piersiowej. Może to pogorszyć krążenie krwi w gruczole sutkowym. Ta przyczyna niekiedy prowadzi do rozwoju mastopatii, zwłaszcza jeśli towarzyszą temu hipotermia, obcisłe ubranie, zaburzenia hormonalne.

Lumbago w klatce piersiowej

Dorsago i dorsalgia to dwa objawy osteochondrozy w odcinku piersiowym. Dorsalgia charakteryzuje się łagodnym przewlekłym bólem. Może to być lekkie uczucie mrowienia lub ból. Kobiety zwykle martwią się i kojarzą taki ból ze złośliwymi formacjami piersi. W rzeczywistości nie ma takiego połączenia, przyczyną bólu jest deformacja nerwów w pobliżu piersi.

Dorsago - ostra komora klatki piersiowej, która często jest brana na atak serca.

W tych momentach odczuwa się nagły nieznośny ból, a jednocześnie powstaje skurcz mięśni, który nie pozwala na ruch. Wynika to z faktu, że ciało z mięśniami spazmatycznymi chroni uszkodzone korzenie nerwowe. Kiedy dorsago nie jest konieczne, aby siłą poruszać, rozwijaj mięśnie. To nie doprowadzi do niczego dobrego. Lepiej się zrelaksuj, uspokój, pij znieczulenia. Unbend to tylko wtedy, gdy wydaje się prawie bezbolesne.

Leczenie

W momencie ataku bólu na gruczoł mleczny, wyeliminuj wszystkie stresory, weź poziomą pozycję. Weź znieczulający lub niesteroidowy lek przeciwzapalny. Najprawdopodobniej problemem jest stan zapalny.

Mądrość ludowa mówi, że wszelkie stany zapalne powinny być rozgrzane - idź do wanny, nałóż ocieplający kompres, przyklej plaster pieprzu. Lub użyj maści opartej na wężu, jad pszczeli. To jest wielkie nieporozumienie.

Możliwe jest ogrzanie obszaru procesu zapalnego zaledwie dwa dni po tym, jak zaczął aktywnie powodować ból.

Na początku lepiej jest używać zimna zamiast ciepła - szybko odwróci uwagę zakończenia nerwów od bólu. Zastosuj zimne okłady z improwizowanych środków: po prostu owinąć coś z zamrażarki kawałkiem gęstej tkaniny i położyć na dotkniętym obszarze. Albo nałóż maść, która zawiera mentol.

Loading...