Masaż z osteochondrozą

Biorąc pod uwagę masaż pleców osteochondroza, ważne jest, aby postępować zgodnie z podstawowymi etapami jego zachowania, konsekwencją działań, tak aby nie zaszkodzić pacjentowi. Aby pomóc pacjentowi w wyzdrowieniu, wprowadzają nowe technologie w życie. W medycynie masaż leczniczy stosowany jest w osteochondrozy jako główna metoda leczenia, jako profilaktyka choroby, od wielu lat wspiera rehabilitację pacjentów cierpiących na osteochondrozy.

Techniki masażu

Sekwencja procedury jest następująca. Masaż zaostrzenie osteochondrozy odbywa się za pomocą podstawowych technik: tarcie, rozciąganie, ugniatanie. Przed masażem osteochondrozy kręgosłupa należy poddać się kompleksowemu badaniu, uzyskać rekomendacje neurologa.

 1. Najpierw pacjent leży na płaskiej powierzchni, ręce leżą wzdłuż tułowia, głowa na boki. Aby procedura była wykonywana, konieczne jest rozluźnienie, tak aby efekt maksymalizował powrót do zdrowia;
 2. Masażysta o delikatnych ruchach ściera skórę od góry do dołu, wykonując okrągłe ruchy. Należy to zrobić, aby zrelaksować się i ogrzać mięśnie dolnej części pleców;
 3. Następnie skóra jest zagniatana, aby głębiej rozluźnić mięśnie pleców krzyżowymi ruchami. Procedura trwa kilka minut;
 4. Następnie mięśnie pośladków wcierają się w koliste ruchy dłoni;
 5. Zabieg kończy się lekkimi ruchami okrężnymi, z dłońmi rąk na skórze pacjenta.

Masaż karku

Wykonuje się w pozycji siedzącej w fotelu do masażu. Pokój powinien być ciepły, dzięki czemu można się zrelaksować. Możesz zrobić w domu. Nie szarpać ani nie naciskać na obszar szyjki macicy. Czas realizacji wynosi dziesięć minut każdego dnia dziesięć razy z rzędu.

 1. Występuje w pozycji siedzącej na krześle z płynnymi ruchami w kierunku od łopatek do szyi i przedramion;
 2. Obowiązuje specjalna zasada lekkiego tarcia opuszkami palców wzdłuż szyi na przedramionach, tworzenie strefy kołnierza i szyi bezpośrednio po obu stronach od góry do dołu, z płynnymi ruchami iz powrotem;
 3. Mięśnie są rozgrzewane przez 5 minut z rozgrzaną dłonią za pomocą linii prostych. Przy złej technice osteochondroza może się nasilić. Dlatego lepiej unikać presji i nagłych ruchów;
 4. Następnie stosuje się technikę pocierania mięśni szyi z płynnymi ruchami poprzecznymi;
 5. Mięśnie górnej części pleców są rozciągnięte;
 6. Zabieg kończy się lekkimi okrężnymi ruchami rąk od szyi do przedramion, od głowy do pleców.

Do działu piersiowego

Jest to konieczne zarówno w celu zapobiegania osteochondrozy, jak i w celu przywrócenia i wzmocnienia struktury mięśniowej. Wykonywany w pozycji siedzącej na krześle plecami do masażysty. Procedura trwa piętnaście minut:

 • Po pierwsze, skóra na piersiach jest lekko rozczesana;
 • Następnie stosuje się technikę szlifowania w ruchach okrężnych;
 • Sesja kończy się w pozycji siedzącej.

Kompleks ćwiczeń obejmuje kontynuację sesji w pozycji leżącej. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo masować. Sesji nie powinny towarzyszyć bolesne wrażenia.

 • Następny etap zaczyna się od zmiany pozycji ciała. Pacjent znajduje się w pozycji leżącej na plecach. Pod klatką piersiową umieszczona jest niewielka poduszka;
 • Tylną skórę ogrzewa się, ogrzewając okrężne ruchy;
 • Mięśnie górnej części pleców są pocierane podłużnymi palpacjami rąk;
 • Pod koniec sesji stosuje się technikę ugniatania.

Koniecznie przeczytaj: joga dla osteochondrozy szyjnej

Rodzaje masażu

Istnieje klasyczny, punktowy, segmentalny, kanoniczny kompleks. Najczęstszym typem jest wersja klasyczna, stosowana w sposobie tarcia skóry na klatce piersiowej od góry do dołu. Następnie masażysta wykonuje ugniatanie i okrężne tarcie przez pół godziny. Przebieg leczenia wynosi dziesięć dni.

Akupresura z osteochondrozą jest wykonywana pod naciskiem specjalnych punktów bólowych. Potrzeba tego rodzaju masażu w jego bezpiecznym stosowaniu w praktyce. Każdy punkt jest odpowiedzialny za pewne bolesne odczucia. Ruchy muszą być intensywne. Istnieje segmentalna wersja masażu osteochondrozy klatki piersiowej, wykonywana w celu wzbogacenia komórek tkanek, mięśni tlenem. Procedurę powtarza się przez piętnaście minut ze wzrostem siły i kierunku działania.

Masaż bananowy ma korzystny wpływ na układ krwionośny, przyczyniając się do jego wzmocnienia, co wpływa na odżywianie komórek. Jest on wykonywany przez specjalnie zaprojektowane banki w okrężnym ruchu zgodnie z ruchem wskazówek zegara.Właściwie wykonywany specjalista masażu w domu jest wykonywany zgodnie z wszelkimi zasadami. Przebieg leczenia wynosi co najmniej dziesięć dni.

Również interesujące:leczenie osteochondrozy przez banki.

W jakim celu mają one zastosowanie

Do wykonania zabiegu stosuje się masaż osteochondrozy kręgosłupa:

 • Zmniejszenie bólu przepuklin międzykręgowych;
 • Poprawić krążenie krwi;
 • Dostarczanie tlenu do komórek w obrębie kręgosłupa;
 • Relaks mięśni grzbietu;
 • Zwiększony metabolizm;
 • Zapewnienie dobrego ogólnego stanu zdrowia;
 • Zwiększona aktywność fizyczna;
 • Wzmocnienie gorsetu mięśniowego;
 • Poprawienie kręgosłupa.

Aby ułatwić pacjentowi kondycję, odbywają się specjalne sesje, które wpływają na poprawę zdrowia całego ciała ludzkiego, przyczyniają się do przywrócenia witalności, napływu uczuć radości i aktywności. Masaż wykonywany przez profesjonalistów jest szczególnie istotny w ogólnym stanie zdrowia.

Obejrzyj wideo: Projekt Masaż - Masaż klasyczny KRĘGOSŁUP (Sierpień 2019).