Pas biodrowy do osteochondrozy

Jeśli nie ma wskazań do zabiegu chirurgicznego, lekarz zaleca noszenie pasa taliowego na osteochondroza oprócz terapii lekowej. Pasy lub gorsety na ból pleców w celu prawidłowego rozkładu obciążenia kręgosłupa w medycynie są od dawna stosowane i są uważane za skuteczną formę leczenia i zapobiegania negatywnemu rozwojowi osteochondrozy kręgosłupa lędźwiowego.

Jak wybrać

Aby wybrać pas w każdym przypadku powinien specjalista, który stale obserwuje pacjenta i jest zorientowany w szczegółach leczenia za pomocą talii w pasie w talii. Osobie niedoświadczonej trudno jest zrozumieć wiele wariantów pasów dla działu lędźwiowego i modeli prezentowanych w aptekach. Wymaga to profesjonalnego podejścia.

 • Z przepukliną kręgosłupa.
 • Przeciwwskazania do noszenia talii w talii z osteochondrozą mogą być tylko chorobami dermatologicznymi, gdy stają się pogarszane. Konsultacja i pomoc dermatologa przed zakupem pasa powinna pomóc poradzić sobie z tym problemem. W przeciwnym razie niewłaściwe nałożenie paska może czasami zwiększyć deformację dotkniętej części kręgosłupa.

  Rodzaje pasów

  Pas do talii z osteochondrozami oferowany jest przez apteki w kilku wersjach:

  • Do ocieplenia pasków medycznych nosić neopreonovye gorsety. Wykonane są z materiału, którego tkanina zapewnia swobodny dostęp powietrza do dotkniętego obszaru. Co pomaga poprawić metabolizm komórek, wyraźnie rozgrzewa grzbiet, zmniejsza ból, zapewnia dostęp krwi do chorego miejsca. W takich warunkach czas na przywrócenie kręgosłupa jest zwykle ograniczony.
  • Wełniana, rozgrzewająca wełna owiec, wielbłądów, a nawet psów. Pasy z sierści psa są uważane za najbardziej skuteczne. Pasy dla psów są bardzo poszukiwane. Wszystkie one przyczyniają się do złagodzenia napadów bólu i nie mają przeciwwskazań. Z łatwością wchłaniają wilgoć. Mijają powietrze. Pobudzają krążenie krwi i łagodzą skurcze mięśni grzbietu.
  • Pasy ortopedyczne są szczególnie przydatne dla pacjentów z długą historią osteochondrozy i innych dolegliwości pleców. Łagodzą ból, utrzymują postawę i są niezbędne dla osób ciężko pracujących fizycznie.
  • Pasy powietrzne powstały nie tak dawno temu wraz z pojawieniem się nowych wysokich technologii specjalnie do terapii osteochondrozy.Są one tworzone w każdym przypadku, biorąc pod uwagę indywidualne cechy pacjenta za pomocą skóry naturalnej. Stopień nadmuchania tego pasa jest zawsze indywidualny, w zależności od rodzaju i ciężkości uszkodzenia kręgosłupa.

  • Radzimy przeczytać:gorset z osteochondrozą.

  Jak nosić gorset

  Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek postaci kompleksowej terapii, osiągając rezultat końcowy stosowaniu pasa w osteochondroza kręgosłupa lędźwiowego jest ściśle związane z ścisłym spełnienia warunków zabiegu:

  • Gorsety powinny być używane wyłącznie po uzyskaniu zgody lekarza prowadzącego w ustalonym przez niego terminie. W przypadku, w przeciwieństwie do jego zaleceń i nosić gorset cały czas, może to prowadzić do osłabienia mięśni pleców, prawie atrofii i nie będzie wspierać kręgosłup, co prowadzi do deformacji.
  • W nocy przed snem należy zdjąć gorset w celu utrzymania reszty skóry i ciała.
  • Ponieważ gorset pasowy stymuluje krążenie krwi i ogrzewa grzbiet, po jej usunięciu niemożliwe jest wystawienie na przeciągi i chłód.
  • Czas noszenia w ciągu dnia nie powinien przekraczać sześciu godzin.
  • Przebieg leczenia ustala lekarz prowadzący w zależności od ciężkości i czasu trwania choroby. Nie powinien być krótszy niż miesiąc i nie dłuższy niż trzy miesiące.