Czy potrzebuję diety na osteochondrozy?

Często do mnie na mailach przychodzą takie pytania od moich subskrybentów:

"Czy muszę stosować dietę dla osteochondrozy?"
"Co powinno być pokarmem dla zdrowia kręgosłupa?"
"Jak odżywianie wpływa na kręgosłup?"
"Co wykluczyć z jedzenia, być zdrowym i leczyć osteochondrozy szybciej?"

Bardzo się cieszę, że pojawiają się takie pytania. Wielu rozumie, że zdrowie kręgosłupa i zdrowie w ogólności zależy nie tylko od bezpośredniego wpływu na samo kręgosłupa masażu, ćwiczeń, aktywności motorycznej, ale także od tego, co dostaje się do ciała z zewnątrz - z pożywieniem.

Zobacz krótką odpowiedź wideo na te pytania:

Krótkie streszczenie filmu:

Tak, w przypadku osteochondrozy należy przestrzegać diety, ale nie oznacza to, że należy zrezygnować z niektórych produktów, ale przeciwnie, codziennie od rana do wieczora. To niewłaściwe podejście.

Potrzebne jest tu systematyczne podejście. Odżywianie dla osteochondrozy i, ogólnie rzecz biorąc, dla zdrowia kręgosłupa powinno być zrównoważone w głównych składnikach odżywczych i witaminach.

Ponadto pokarm powinien być najbardziej dostępny dla trawienia i wchłaniania przez jelita.Następnie większa liczba składników odżywczych i witamin we krwi dostanie się do wszystkich tkanek, w tym do wszystkich struktur kręgosłupa.

Nie zapominaj o jeszcze jednym ważnym punkcie - jest to regulacja wagi i wspieranie jej w optymalnej wartości. Dlaczego jest to ważne dla osteochondrozy?

Wyobraź sobie - nadwaga dodatkowo obciąża kręgosłup, który jest jeszcze bardziej pochylony do przodu i do dołu pod ciężarem ciężaru. Jest to jedno z zagrożeń osteochondrozy.

Jest to bardzo krótkie wyjaśnienie związku żywienia i rozwoju osteochondrozy. Wszystkie materiały na ten temat nie pasują do jednego artykułu, a nawet kilku.

Dlatego dla tych z moich subskrybentów, którzy są zainteresowani tym tematem, postanowiłem zorganizować internetowe seminarium, w którym podejdę do tego zagadnienia z kilku stron i poruszę takie tematy jak:

  1. Połączenie jelit i kręgosłupa
  2. Jak zdobyć maksimum użytecznych substancji z pożywienia
  3. Detoksykacja organizmu
  4. Zasady zrównoważonego odżywiania dla zdrowia kręgosłupa
  5. Naturalne źródła witamin i suplementów witaminowych
  6. Estetyka jedzenia i połączenie z trawieniem
  7. Kaloryczna zawartość pożywienia i aktywności fizycznej
  8. Praktyczna jednostka z moimi osobistymi wskazówkami dotyczącymi gotowania, wyboru właściwego jedzenia, diety i tak dalej

Napisałem tylko niewielką część przedmiotów, które omówię na seminarium.Mam wystarczająco dużo materiału, aby się z tobą podzielić.

Aby seminarium było ciekawsze i bardziej pouczające, odpowiedz na kilka pytań w mini-kwestionariuszu na ten temat. Cenię twoją opinię w tej sprawie. Kliknij poniższy link! Czekam na twoje odpowiedzi.

Kliknij tutaj, aby przejść przez mini ankietę

Obejrzyj wideo: Prof Nieumywakin Naturalne uzdrawianie