Jakie mogą być powikłania w przypadku osteochondrozy szyjnej?

W tym filmie dowiesz się, co jest niebezpiecznym osteochondroza szyjki macicy i jakie mogą być komplikacje.

Podsumowanie wideo tekstowego:

Osteochondroza szyjna jest niebezpieczna z powodu powikłań. W przypadku osteochondrozy szyjnej występują trzy rodzaje powikłań:

  • staw okołortowy
  • zespół korzeniowy
  • zespół tętnic kręgowych

Okostna stawu łopatkowego

Okrężna choroba stawowo-łopatkowa dotyczyła stawów barkowych.

Szyjnego kręgosłupa na korzenie nerwowe, które go bezpośrednio do stawu barkowego, a za ich pośrednictwem do końca ręcznie.

W rezultacie, gdy istnieje naruszenie kręgosłupa szyjnego, zaczynają pojawiać się takie objawy, jak drętwienie rąk, pojawienie się bólu w stawach, etc.

Na syndrom łopatki periarthrosis zaciśniętych korzeni nerwowych, która pochodzi z kręgosłupa szyjnego i idzie do stawu barkowego. W rezultacie, nie jest mniejszy impuls do stawu barkowego i stawu barkowego nie otrzyma właściwego odżywiania i impulsy z układu nerwowego. Rozwijanie zapalenie stawu barkowego i zaczyna niszczenie chrząstki.

osteochondroza szyjki macicy jest bardzo niebezpieczne i barku periartroz rozwija się jako powikłanie: ból zaczyna się w stawie barkowym, nie można przenieść moją rękę,nieustanny ból pojawia się niżej na ramieniu, na przedramieniu i dociera do rąk.

Zespół korzeniowy

Gdy zespół korzenia jest całkowitym zablokowaniem korzeni nerwowych z powodu ich wyjścia z kręgosłupa szyjnego, tj. są całkowicie naruszone, a impulsy nie trafiają do odpowiednich mięśni i narządów itp.

W wyniku zespołu korzeniowego mogą rozwinąć się:

  • zanik mięśni
  • Dystrofia pewnych narządów wewnętrznych i tkanek.

Syndrom tętnicy kręgowej

Tętnicy kręgowej przejazdem odcinka szyjnego kręgosłupa, w pełni odżywiają i przenoszenia tlenu do mózgu, narządów wzroku i słuchu.

Gdy tętnica jest spazmowana lub zakleszczona w odcinku szyjnym kręgosłupa, manifestują się objawy zespołu tętnicy kręgowej:

  • zaburzenia widzenia (muchy przed oczami)
  • Upośledzenie słuchu: może być płatkiem ucha lub "pędem" w uchu
  • bóle głowy.

Jeśli te trzy zespoły się rozwiną, osteochondroza szyjna jest bardzo trudna i czasochłonna, ale nadal konieczna.

Poznaj tajniki leczenia osteochondrozy szyjki macicy

Loading...