Pływanie i ćwiczenia w basenie kręgosłupa

Najczęściej zadawane pytania na temat, jak prawidłowo pływać w osteochondroza, jaki styl, jakie ćwiczenia robić w wodzie i czy konieczne jest, aby to zrobić i tak dalej. Od razu powiem, że każde pływanie jest użyteczne i skuteczne dla kręgosłupa. Nie ma nawet znaczenia, czy pływasz z stylem klasycznym, czy szydełkiem, na plecach lub na brzuchu.

Samo środowisko wodne jest doskonałym warunkiem do rozładowania kręgosłupa. Nie ma potrzeby, aby subtilize i wybrać, który styl pływania jest bardziej skuteczny. Kiedy chodzisz każdego dnia, nie myślisz, jak chodzić właściwie. Chociaż istnieje taki czynnik, jak pionowe obciążenie kręgosłupa.

A w basenie jest przyjemność - woda w wodzie zmniejsza obciążenie kręgosłupa i narządów wewnętrznych kilkadziesiąt razy i nie ma znaczenia, jak płyniesz. W każdym razie, jeśli są pływające na brzuch, plecy, żabka, „żaby”, „Dog” czy nawet raz, będzie nadal działać cztery następujące skutki.

Rozładunek kręgosłupa

Jak już powiedziałem, rozładunek następuje dziesiątki razy ze względu na położenie w poziomie i zmniejszenie masy ciała (obciążenie kręgosłupa) w wodzie. Tak dobry łagodzi napięcie mięśni pleców, poprawia krążenie krwi kręgosłupa i jego otaczających tkanek, zwiększenie otworu międzykręgowego i zmniejsza ryzyko uwięzienia.

Zwiększone spożycie tlenu w organizmie

Podczas pływania układ oddechowy jest aktywny, zwiększając objętość płuc i przepływ tlenu do krwi. Dzięki pracy mięśni całego ciała wszystkie naczynia włosowate są otwarte, a tlen jest aktywnie dostarczany do wszystkich komórek i tkanek. Jest to ważny warunek normalnej pracy każdego układu, w tym układu nerwowego i mięśniowo-szkieletowego.

Rozładunek psycho-emocjonalny

Podczas pływania i przebywania w środowisku wodnym bardzo dobrze działa system nerwowy i psychika. Wszelkie stresy i chroniczne zmęczenie są dobrze usuwane. Odwróciłeś się od wszystkich problemów i problemów domowych, jesteś rozproszony przez pływanie i koncentrujesz się na swoim ciele.

Kiedy jesteś zrelaksowany, twoje ciało relaksuje. Co jest szczególnie ważne dla mięśni kręgosłupa, codziennie przeżywa ogromne obciążenia (o ile oczywiście śledzić wszystkie moje rady i robić przerwy co godzinę, podczas pracy przy komputerze, gimnastyki codziennie iść od czasu do czasu na masaż, czy samo-masażu - wtedy koledzy i nie dostaję takiego przeciążenia jak wszyscy inni).

Cóż, digress ... Kontynuujmy ...

Trening i wzmocnienie mięśni ciała

Tutaj konieczne jest bardziej szczegółowo - najważniejsze i interesujące. Dlatego nagłówek jest większy ...

Trening i wzmocnienie mięśni ciała

Oczywiście podczas podróży wszystkie mięśnie pleców, prasy, nóg, dłoni itd. Działają aktywnie. Tonus mięśniowy gorsetu zostaje aktywnie przywrócony, a stabilizatory mięśni kręgosłupa zostają wzmocnione.

Ale będzie zapewnione, jeśli płyniesz AKTYWNIE - z dobrą prędkością, czasem trwania i stałym tempem. To jest trening mięśni grzbietu.

A jeśli płyniesz z przyjemnością, to powoli, z częstymi przerwami, rozglądając się, to będzie również dobre i użyteczne, ALE będzie to już prostsze rozładowanie kręgosłupa bez treningu mięśni.

W tych dwóch wersjach otrzymuje się:

Jeśli aktywnie pływasz, rozładowujesz kręgosłup i trenujesz mięśnie pleców. Jeśli po prostu płyniesz (prawie biernie), to rozładowujesz kręgosłup i ... punkt.

Kto pływa aktywnie, dobrze zrobione. Kto pływa prawie biernie, zbyt dobrzy bracia, ale musisz dodać ćwiczenia, aby wzmocnić mięśnie pleców w basenie.

A specjalnie specjalnie dla ciebie napisałem gotowy zestaw ćwiczeń, które będziesz używał podczas dalszej wizyty w basenie. Zrób wideo:

Jak prawidłowo trenować w basenie?

Jak zauważyłeś na filmie, przede wszystkim potrzebujesz rozgrzewki na lądzie, aby przygotować ciało do zanurzenia w wodzie. Wykonujemy proste ćwiczenia wspólne od obwodu do centrum (jak zwykle).

Następnie, jako rozgrzewka, musisz najpierw pływać przez 3-5 minut (najlepiej bez odpoczynku), aby ogrzać wszystkie mięśnie i zwiększyć krążenie krwi. Dopiero wtedy zacznij wykonywać zestaw ćwiczeń.

Na koniec zawsze pływaj na plecach, aby trochę odpocząć i dodatkowo złagodzić kręgosłup. Po, jeśli chcesz, możesz bezpiecznie pozostać w basenie, a następnie pływać dla własnej przyjemności.

Jeśli jesteś aktywnym pływakiem, ćwiczenia te również będą dla Ciebie przydatne. Życzę miłej podróży i dobrego zdrowia!

Przy okazji, jak często odwiedzasz basen? Ogólnie rzecz biorąc, idziesz na basen? Porozmawiajmy. Czekam w komentarzach.

P.S. Ale od razu powiem, że oprócz basenu dla zdrowia kręgosłupa i stawów, konieczne jest również zaangażowanie się w ćwiczenia naziemne :)

Programy z zestawami takich ćwiczeń można znaleźć na tej stronie

Obejrzyj wideo: Świetne ćwiczenia w wodzie i pływanie dla osób, które spędzają dużą ilość czasu w pozycji siedzącej (Styczeń 2020).

Loading...