Bóle krzyża - 3 główne powody: co robić?


Ból jest pierwszym sygnałem, że coś jest nie w porządku w ciele. Ale ten znak ma wiele wariantów manifestacji i wiele powodów, które mogą go powodować. Ważne jest, aby po prostu móc rozróżnić sygnały ciała i zrozumieć, skąd pochodzi ten lub inny ból.

W przypadku bólu lędźwiowego może istnieć kilka przyczyn, z których najczęstszymi i głównymi są patologia nerek, problemy z żeńskimi narządami miednicznymi i kręgosłup lędźwiowy z mięśniami i więzadłami.

Jak można je odróżnić od siebie? Zobacz odpowiedź poniżej.

Patologia nerek

Może to być zarówno odmiedniczkowe zapalenie nerek, jak i kłębuszkowe zapalenie nerek - nie jest ważne, nie ma w nim esencji ani tego. Najważniejsze: jak precyzyjnie odróżnić ból od tych problemów?

Ból: stały, obolały, tępy, zlokalizowany na poziomie całego odcinka lędźwiowego kręgosłupa (od kości krzyżowej do żeber od tyłu). Czasami zajmuje tylko jedną stronę talii, od strony chorej nerki.

Inne objawy: wystąpi naruszenie oddawania moczu, ogólne objawy złego samopoczucia (czasami gorączka, osłabienie itp.), zmiany w analizie moczu.

Co robić: jeśli są dokładnie takie bóle i występują inne objawy, konieczne jest skonsultowanie się z terapeutą w celu uzyskania bardziej szczegółowej diagnozy i szybkiego leczenia.

Problemy z wewnętrznymi żeńskimi narządami miednicy

Męska połowa może pominąć ten akapit, zejść z następującego powodu.

Nie chcę wymieniać wariantów diagnoz, ponieważ jest ich dużo i nie musisz tego wiedzieć. To więcej wiedzy dla ginekologów.

Ból: będzie bardziej lokalny, słaby, stały. Równolegle z bólem w okolicy lędźwiowej może wystąpić ból w dolnej części brzucha. Może również zależeć od cyklu hormonalnego.

Inne objawy: zaburzenia cyklu, zmiany w analizie hormonów płciowych.

Co robić: należy skonsultować się z ginekologiem, przejść wszystkie niezbędne badania, wykonać USG miednicy i szybko skorygować sytuację.

Kręgosłup lędźwiowy

W tym przypadku wszelkie terminy medyczne być rozproszone i nie trzeba, bo przyczyny będzie jednym - kręgosłupa, mięśni, więzadeł i nerwów. Mimo, rwa kulszowa, choć „komora”, chociaż ból pleców, przepuklina - choć nadal powodować ból i występowanie tych problemów są mięśnie i więzadła kręgosłupa lędźwiowego i sam kręgosłup.

Ból: na zaostrzenie będzie lokalny, ostry, strzelanie, niestabilny, który ma się pojawić lub być spotęgowane przez ruch lub zmiany pozycji ciała.Z przewlekłą odmianą prądu, ból będzie słabszy, ale także lokalny i niestabilny. Lokalizacja może być lokalna, czyli bliżej sacrum, w dolnej części pleców w projekcji kręgosłupa.

Może być zdalny, czyli w pośladka, miednicy, z tyłu lub z przodu uda, wzdłuż kości piszczelowej. Taki ból powstaje z powodu udziału w procesie danego nerwu, który przechodzi w jednym z tych obszarów. Ból "podąża nerwem", nasila się lub pojawia się tylko podczas ruchu lub w określonej pozycji ciała.

Inne objawy: może być paraliżujący i „pełzające” mrowienie w określonym obszarze (pośladka, uda itp), ograniczenie ruchu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa lub nogi z powodu bólu i sztywności mięśni.

Co robić, dokładniej - czego NIE robić: stare „dobre” Schemat - wycieczka do terapeuty, Rada znieczulenie jak NLPZ, opieki w szpitalu i ... wszystko. Po kilku dniach przyjmowania nvs ból ustąpił, wszystko było dobrze, a osoba wróciła do pracy. A za tydzień ta sama sytuacja. Plus, przeszczepiona wątroba z przeciążenia jej NLPZ.

Co należy robić w przypadku ostrego bólu?

1) Znieczulenie

Oczywiście, konieczne jest, aby udać się do lekarza, ale tylko dlatego, że to sprawiło, że skuteczną ulgę w bólu - lokalne blokady Novocaine. Jeśli twój lekarz tego nie zrobi, opuść go i poszukaj innego. Nawet jeśli to się opłaca, ale przyniesie ci to wielokrotnie większą wartość.

2) ścisłe leżenie w łóżku

Jeśli chcesz normalnie wyzdrowieć, wówczas odpoczynek w łóżku jest obowiązkowy przez co najmniej 2-3 dni, w przeciwnym razie "wszystko zostanie powtórzone ponownie". Nie próbuj wstawać szybciej, biegnij gdzieś. Nie ma gdzie uciekać, twoje ciało powiedziało "przestań, odnów mnie, co robisz?". Doceń zdrowie i rób to odpowiedzialnie.

3) Właściwa stylizacja w łóżku

Pamiętaj, aby pod kręgosłupem lędźwiowym umieścić płaską poduszkę lub złożony ręcznik. Dzięki czemu będą w stanie utrzymać lordozy lędźwiowej (normalne zginanie), a następnie rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ból.

Co zrobić z przewlekłym bólem i w okresie, w którym ustąpił ból ostry?

Gdy ból ustąpi, a Ty poczujesz się lepiej, nadszedł okres podostrzania. Oznacza to, że nadszedł czas, aby pracować z kręgosłupem lędźwiowym i zacząć angażować się w terapię ruchową.

Jeśli weźmiemy Cię przewlekłe wariant pleców, są one traktowane jako okres podostrej, a to oznacza również - nadszedł czas, aby pracować z kręgosłupa lędźwiowego i zaczynają angażować się w fizykoterapii.

I nie angażuj się tylko w proste, skomplikowane ćwiczenia i ćwiczenia krok po kroku, w tym pracę różnych grup mięśni. Taki kompetentny system powinien obejmować trzy etapy, z których w każdym przypadku nie można pominąć.

Wszystkie te etapy zostały opracowane osobiście przeze mnie podczas mojego kursu podstawowego "Secrets of a healthy loin", z których każdy ma określone kompleksy ćwiczeń terapeutycznych dla pewnych grup mięśni. Wykonując je konsekwentnie, stopniowo i bezpiecznie wychodzisz ze stanu chronicznego bólu lędźwiowego.

Stopniowo dodawać nowe ćwiczenia i tym różne grupy mięśni, nie będzie mógł ponownie uruchomić poprawnie wzmocnić kręgosłup i cały układ mięśniowy - od samego początku (part-time) do zaawansowanych ćwiczeń.

Obejrzyj wideo: BÓL PISZCZELI (shin splints) PODCZAS, BĄDŹ PO BIEGANIU - TOP 3 PRZYCZYNY ! (Styczeń 2020).

Loading...