Jakie leki są przepisywane w celu poprawy krążenia mózgowego w osteochondrozy szyjnej

Pojawienie się bólu głowy, zaburzenia pamięci często związane jest z osteochondrozą kręgosłupa, która jest coraz powszechniejsza u młodych ludzi. Objawy występują głównie wtedy, gdy część szyjki macicy jest zaangażowana w proces patologiczny. W miarę rozwoju patologii negatywny wpływ na przepływ krwi w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dlatego pacjentom przepisuje się leki poprawiające dopływ krwi mózgowej do osteochondrozy szyjnej. Nie tylko zwiększają przepływ krwi, ale również przyczyniają się do odbudowy stawów międzykręgowych.

Objawy kliniczne i sposoby leczenia

Naruszenie krążenia mózgowego w osteochondrozy szyjnej charakteryzuje się następującymi objawami:

 • trwałe bóle głowy w różnych lokalizacjach;
 • częste zawroty głowy;
 • ból w oczach;
 • łagodne nudności, które czasami wywołują wymioty;
 • hałas lub dzwonienie w uszach;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • duszność, duszność i brak powietrza;
 • omdlenia;
 • drętwienie kończyn.

Terapia zachowawcza

Przeprowadza się go w kilku kierunkach, aby uzyskać złożony wpływ na patologię. Przygotowania powinny:

 • poszerzyć światło naczyń krwionośnych;
 • przywracania upośledzonych funkcji poprzez wzbogacanie krwi w tlen;
 • w celu ułatwienia przepływu krwi, upłynnienia krwi;
 • przywrócić stawy szyi.

Uwaga, proszę! Poniższe grupy leków i ich przykłady podano wyłącznie w celach informacyjnych iw żadnym wypadku nie są to wezwania do ich odbioru lub zakupu.

Zwykle do poprawy krążenia mózgowego w osteochondrozie szyjnym stosuje się następujące leki:

 1. Preparaty poprawiające krążenie mózgowe. Ich odbiór doprowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, poprawy przepływu krwi, reologii krwi, wydalania krwi żylnej. A także zapobiegają agregacji komórkowych elementów krwi. Są to Cavinton, Tanakan, Vinpocetine.
 2. Grupa leków przeciwutleniających zmniejsza peroksydację tłuszczów i zaburza integralność błon komórkowych komórek nerwowych - Mexidol i witaminę E.
 3. Nootropic oznacza. Pomagają w poprawie procesów metabolicznych w tkankach mózgu, są w stanie przywrócić myślenie, pamięć, mowę w ich naruszeniu. Ta grupa leków nadal przyczynia się do wzmocnienia odporności neuronów na negatywne skutki niedotlenienia i niedotlenienia - Fezam, Cerebrolysin, Pyracetam, Ceraxon, Citicoline.
 4. Venotonics. Ich stosowanie prowadzi do poprawy wypływu krwi żylnej i pomaga przywrócić mikrokrążenie. Mają także działanie angioprotekcyjne. Należą do nich Diosmin, Fleobody, Detralex.
 5. Powołanie diuretyków i osmodiuretyków jest konieczne tylko wtedy, gdy występują oznaki ostrego rozwoju powikłań tej choroby - obrzęku mózgu. Należą do nich Furosemid i Mannitol.
 6. Powołanie czynników histaminergicznych związanych ze sztucznymi analogami mediatora histaminowego jest niezbędne do aktywacji receptorów histaminowych zlokalizowanych w uchu wewnętrznym. Prowadzi to do zmniejszenia nasilenia objawów zaburzeń układu przedsionkowego (częste zawroty głowy i niestabilność chodu). Poprawiają także działanie impulsów wzdłuż zakończeń nerwów. Obejmuje to Betaserc, Betagistin, Vestibo.
 7. Potrzebne są preparaty witaminowe, aby poprawić procesy metaboliczne w neuronach i przywrócić funkcje poznawcze (kognitywne) - Milgamma, Cytoflavin, Neurobex.
 8. Chondroprotektory są niezbędne do odbudowy powierzchni stawowych, na które wpływa destrukcyjny proces patologiczny.Stosuje się Teraflex, Arthron i Chondroitin.

Uwaga, proszę! Nie kupuj sam i nie przepisuj sobie wymienionych preparatów, z wyjątkiem witamin. Podejdź mądrze do tego pytania i nie idź do apteki, jak chleb. Każdy preparat jest substancją chemiczną, dlatego tylko znający go ekspert może udzielić ci niezbędnej pomocy farmakologicznej.

Leczenie operacyjne

Jak poprawić krążenie mózgowe w osteochondrozy szyjnej, gdy wykryto wypadnięcie krążka międzykręgowego lub jego pęknięcie? W tym celu stosuje się leczenie chirurgiczne. Po wyeliminowaniu przyczyny poprawia się przepływ krwi i eliminuje kliniczne objawy patologii.

Lekarze stosują radykalne metody interwencji chirurgicznej z:

 • ustalenie ostrego przebiegu zaburzeń przepływu krwi w mózgu,
 • silny ból,
 • objawy porażenia kończyn górnych i obrzęku mózgu.

Ten rodzaj leczenia oznacza całkowite usunięcie przyczynowego krążka międzykręgowego. Operację nazywa się laminektomią.

W celu przywrócenia zaburzonego krążenia krwi, w razie konieczności, wykonuje się angioplastykę tętnic, co powoduje szybką poprawę i powrót krążenia mózgowego do osteochondrozy szyi.

Terapia bez leków

Metody leczenia nielekowego w przeważającej części odnoszą się do obsoprofilakticheskimi i są zalecane pacjentom z tą patologią tylko w okresie ciągłej remisji.

Takie traktowanie wymaga spełnienia następujących wymagań:

 • Stopniowe przejście do zdrowego stylu życia. Po pierwsze, musisz całkowicie zrezygnować z wszelkich napojów alkoholowych i uzależnienia od nikotyny. W przeciwnym razie zalecenia lekarza prowadzącego dotyczące odżywiania i reżimu aktywności fizycznej będą zależeć od istniejących współistniejących chorób: nadciśnienia tętniczego, hiperlipidemii, cukrzycy, otyłości.
 • Ćwiczenie gimnastyki leczniczej, które zawiera pewną listę ćwiczeń, wybranych z uwzględnieniem indywidualnych cech ciała pacjenta i przebiegu patologii.
 • Pacjentom zaleca się chodzenie, przydaje się bieganie. Możesz uprawiać jogę, pływać lub pilates.
 • Przydaje się wizyta masażysty w celu terapeutycznego masażu kręgosłupa.

Ważne jest, aby zaangażować się w profilaktykę choroby, przy pierwszych objawach, skontaktować się ze specjalistą, może on przydzielić skuteczną terapię na czas i podać niezbędne zalecenia, które pomogą zatrzymać rozwój choroby i zapobiec powikłaniom.

Loading...