Cechy używania kołnierza ortopedycznego na szyi z osteochondrozą

Osteochondroza, jak mówią lekarze, jest obecnie bardzo częstą chorobą. Cierpi na przeważającą większość populacji w wieku powyżej 40 lat. Podobnie jak wiele patologii, zaczęło pojawiać się teraz u bardzo młodych ludzi, co wiąże się z spędzaniem znacznej części czasu na jawie nie na siłowni lub na spacerach, ale przy stole komputerowym.

Podczas zaostrzenia choroby szyi, w szczególności, ból, kompleksowe leczenie przypisany. Często jako środki podparcia używanych ortopedyczne kołnierz szyjki z osteochondroza.

Co to jest urządzenie?

Produkt jest specjalnym narzędziem, które jest stałe w szyi i pomaga usunąć nadmiar obciążenie chorego kręgosłupa. W rzeczywistości, kołnierz ortopedyczny jest kołnierzem wykonanym ze specjalnego materiału i ma środki do mocowania w postaci rzepów lub zapięć.
Obroża wokół szyi z osteochondrozą znajduje się w następujących gatunkach:

 1. Szyjki macicy z miękkim utrwaleniem. Służy do utrzymywania głowy w określonej pozycji w różnych stanach patologicznych kręgosłupa i mięśni, bez wyraźnych nieprawidłowości neurologicznych.
 2. Orteza ze sztywnym mocowaniem.Ma obszary kontaktu z brodą i klatką piersiową. Jest on używany do kręgosłupa i osteochondroza w ostrej, jak i po zabiegu na mięśnie kręgosłupa szyjnego.
 3. Istnieje również nadmuchiwany kołnierz na szyję dla osteochondrozy. Jego wygoda polega na tym, że może zmienić sztywność i objętość. Nie wymaga specjalnego wyboru rozmiaru. Po wstrzyknięciu powietrze delikatnie zwiększa przestrzenie międzykręgowe i pozwala rozładować kręgi.
 4. Najbardziej znanym i szeroko stosowanym kołnierzem Shantza jest osteochondroza szyjna.

Instrukcje dotyczące użytkowania są dołączone do zakupu, ale nadal musisz skonsultować się z lekarzem przed założeniem takiego produktu. Obroża Shantz skutecznie zapewnia spokój w obszarze problemowym kręgosłupa, ma efekt masażu i rozgrzewa.

Kto potrzebuje pomocy?

Jako podstawowy środek, ten produkt nie ma zastosowania. Noszenie go jest tylko częścią kompleksu niezbędnych środków zaradczych (niesteroidowych leków przeciwzapalnych, stosowanie masażu, fizjoterapii, terapii manualnej, akupunktura), ponieważ kołnierz nie może rozwiązać wszystkich problemów.

Kołnierz ortopedyczny ma następujące wskazania:

 • Zaostrzenie choroby zwyrodnieniowej dysku.
 • Kręcz szyi u niemowląt.
 • Przewlekły ból.
 • Rehabilitacja po urazie lub zabiegu chirurgicznego.
 • Rwa kulszowa w odcinku szyjnym.
 • Przepuklina międzykręgowa.
 • Zapalenie mięśni (zapalenie mięśni szyi, które towarzyszą ostry ból).
 • zaburzenia zwyrodnieniowe międzykręgowy struktury płyty.
 • Zespół tętnic kręgowych.
 • Wysokie obciążenie kręgosłupa szyjnego w trakcie wykonywania codziennej pracy.

Kołnierz z osteochondroza kręgosłupa szyjnego nie jest zalecany do stosowania w przypadku, gdy:

 • Jest widoczne niestabilność w pewnych chorobach kręgów kręgosłupa i urazu.
 • Pojawiają się na podrażnienie lub zapalenie skóry objawy po użyciu obroży.

Badania wykazały, że stosowanie klamra szyjnego pomaga w eliminowaniu lub zmniejszaniu nasilenia bólu, ponieważ w tym przypadku szyja bierze anatomicznie prawidłowej pozycji. Ponadto ten rodzaj produktu pozwoli w wielu przypadkach, aby uniknąć ponownego zaostrzenia.

U osoby, która używa obroży ortopedycznej w ramach złożonego leczenia, krążenie krwi w rejonie szyjnym jest znormalizowane, co znacznie poprawia stan mózgu. Ból głowy minął, zdolność do pracy została przywrócona, sen jest znormalizowany.

Jak wybrać właściwy

Kołnierz z osteochondrozą odcinka szyjnego kręgosłupa powinien wybrać tylko specjalista! Samoleczenie w takiej materii może spowodować znaczną szkodę i pogorszyć przebieg stanu patologicznego.

Istnieją podstawowe zasady selekcji:

 • Konieczne jest wybranie produktu tylko w indywidualnej kolejności. Zabronione jest noszenie go w przypadkach, gdy było przeznaczone dla innej osoby.
 • Wysokość produktu powinna odpowiadać długości szyi. Aby uzyskać wynik, mierzy się odległość między obojczykiem a żuchwą.
 • Poprawność wyboru jest sprawdzana przez niezawodność fiksacji. Szyję podczas ubierania ortezy należy umocować w jednej pozycji. Jeśli tak się nie stanie, takie noszenie przyniesie tylko szkody.
 • Po założeniu gorsetu należy sprawdzić szczelność dopasowania. W przypadku nadmiernego przepływu krwi przez naczynia szyjne mogą być upośledzone, co spowoduje niedotlenienie mózgu.Prawidłowość nakładki sprawdzana jest palcem - jeśli przechodzi pomiędzy szyjką a kołnierzem, jest to znak, że produkt jest umieszczony zgodnie z instrukcjami.

Jak się ubrać?

Częstotliwość i czas noszenia określa wyłącznie specjalista. W tym przypadku bierze się pod uwagę wiele czynników - symptomatologię, cechy osteochondrozy, ciężkość procesu patologicznego, obecność powikłań, urazy, towarzyszące zmiany.

Z reguły takie urządzenie nie jest używane do trwałego noszenia, ponieważ może to doprowadzić do całkowitego zaniku mięśni szyjki macicy. Istnieje pewien schemat, który zapewnia stopniowy wzrost czasu użytkowania, a dla anulowania powolny spadek.

Produkt jest usuwany podczas masażu lub terapii manualnej. Niektórzy eksperci zalecają w niektórych przypadkach noszenie kołnierza przed snem, nie więcej niż 2,5 godziny dziennie.

Powinien być noszony na czysto wypranej powierzchni skóry, a jeśli wystąpi podrażnienie, po konsultacji z lekarzem można umieścić cienką tkaninę z naturalnego włókna.

Przy takiej diagnozie, jak osteochondroza, nie powinieneś sam się leczyć, a tym bardziej sam powinieneś sam nosić produkt ortopedyczny.Jeśli zasady użytkowania zostaną naruszone, może nastąpić gwałtowne pogorszenie i rozwój wszelkiego rodzaju komplikacji, które doprowadzą do nieodwracalnych zmian.