Wpływ szyjnej osteochondrozy na ciśnienie krwi

Obecnie ponad 70% dorosłej populacji naszej planety ma ryzyko rozwoju osteochondrozy, która jest najczęściej zlokalizowana w okolicy szyjki macicy. osteochondroza szyjki lub prawidłowe osteochondroza kręgosłupa szyjnego - jest postępującą zwyrodnieniową uszkodzonej krążków kręgosłupa. Zmiany występują w kręgosłupie i stawach samych kręgów.

Pod wpływem różnych czynników, z wiekiem staje się cieńsza krążek ze względu na utratę płynów wewnątrz traci swoją elastyczność, sprężystość jest jego deformacji, zmiany strukturalne, ewentualnie jego występ poza kręgami, co prowadzi do powstawania dyskopatii.

Przepuklina płyta może przeniknąć do kanału kręgowego, wówczas powodować podrażnienie nerwu i ściśnięte w ciężkich przypadkach, ma negatywny wpływ na rdzeń kręgowy, który objawia się bólem przewlekłym do zmiany czułości, upośledzenia ruchowego. Nieleczony stan ten prowadzi do rozwoju powikłań i nieodwracalnych zmian.

US najczęstsze patologie

Pierwsze przejawy zmian zwyrodnieniowo-dystroficznych w kręgosłupie zaczynają się rozwijać u ludzi już od 25 lat. Osteochondroza kręgosłupa szyjnego zwykle zaczyna się ból głowy, ból w szyi, w niektórych przypadkach, przede wszystkim objawy wysokiego ciśnienia krwi, co prowadzi następnie do nadciśnienia. Dlatego osteochondroza szyjna i ciśnienie tętnicze są często blisko ze sobą powiązane.

Nadciśnienie wskazuje, że krążenie krwi w organizmie odbywa się pod wysokim ciśnieniem, co może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji do wagi osoby. Na ogół choroba ta występuje w postaci przewlekłej, co trzeci mieszkaniec ma tę diagnozę. Biorąc pod uwagę wysoki odsetek zachorowalności zarówno z nadciśnieniem tętniczym i chorobą zwyrodnieniową dysku od staje się jasne, dlaczego wysokie prawdopodobieństwo kombinacji tych patologii.

Również w tym samym wieku zasięg tych chorób, organizm wrażliwych osób starszych, wśród nich odsetek pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i osteochondroza jest daleko od średniej.

Pomiędzy kręgosłupem a układem sercowo-naczyniowym istnieje nierozerwalne połączenie,ponieważ ośrodki nerwów rdzeniowych znajdują się w przedziale od 8 szyjki macicy do 6 kręgów piersiowych, których zakończenia nerwowe kończą się na sercu i sąsiednich dużych naczyniach. Dlatego uszkodzenie kręgosłupa może wywierać nadmierną kompresję na korzenie nerwowe, ich ściskanie, co może powodować poważne zmiany. Początkowe objawy mogą być skokami ciśnienia krwi.

Kanały utworzone przez poprzecznych kręgów szyjnych umieszczony kręgów tętnicy niosący krwi do mózgu kręgowo puli, która z kolei, dostarcza pnia mózgu, do potylicznej, móżdżku i ucha wewnętrznego. Pień mózgu odpowiada za funkcje życiowe, takie jak krążenie i oddychanie.

W przypadku uszkodzenia kręgów tego tętnica zostaje wyciskane pod różnymi kątami, co narusza hemodynamiki, spowalnia naturalny przepływ krwi tętniczej do mózgu rozpoczyna naruszenie mózgowego przepływu krwi, co może mieć miejsce zarówno w ostrych i przewlekłych postaci. Dlatego, aby zapewnić wystarczający przepływ krwi w tej strefie, układowe ciśnienie tętnicze zwiększa się w sposób kompensacyjny.

Zwróć uwagę na objawy

Objawy podwyższonego ciśnienia krwi związane z degeneracyjną-dystroficznych zmian w regionie szyjki są: występowania bólu potylicznej i regionu szyjnego po dłuższym obciążeniu podczas siedzącego pracy, zwiększenie ból rozpoczyna się na jednej stronie głowy lub szyi, kręgów stawów załamania.

Wzrost ciśnienia tętniczego w sobie to powodować inne objawy, zapobieganie pełnią życia, obniżenie jakości życia i działania. Najczęstsze objawy nadciśnienia - jest stopniowa utrata wzroku, bóle głowy, wzrost ciśnienia śródgałkowego, zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu, utrata koordynacji.

Potrzebujemy czasu, aby szukać kwalifikowanej i specjalistycznej pomocy medycznej przy pierwszych oznakach takich chorób. Wszakże jeśli lekceważyć jego stan, choroba rozwinie się w pełnym wymiarze ściskając tętnicy kręgowej i rozwój ostrej fazie udaru.

Nie rozpocząć proces chorobowy

Po zbadaniu tego pacjenta i diagnozowania przypisany jest złożony zachowawczo tym stosowanie leków.Obejmują one przeciwnadciśnieniowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, chondroprotektory, środki zwiotczające mięśnie, leki metaboliczne i naczyniowe. W wyniku tego ciśnienie tętnicze zostaje znormalizowane, zespół bólu zostaje wyeliminowany, a stan zapalny zostaje usunięty.

Po poprawie stanu w celu zapobieżenia dalszym zaostrzeniom zaleca się wyznaczenie fizjoterapii, profesjonalnego masażu i specjalnego kompleksu gimnastyki leczniczej pod nadzorem instruktorów terapeutycznego treningu fizycznego.

Główna zasada leczenia jest systematyczna, tzn. Pacjent powinien przestrzegać regularności wdrażania wszystkich zaleceń, które dzięki kompleksowemu podejściu do leczenia mogą zatrzymać rozwój chorób i skierować organizm na ścieżkę powrotu do zdrowia.