Jak wybrać poduszkę do osteochondrozy szyjnej

Według lekarzy, osoby z chorobą kręgosłupową powinny spoczywać na obiektach o specjalnym kształcie, co zmniejsza negatywne skutki patologii. Ale jak znaleźć odpowiednią opcję? Poduszka z osteochondrozą powinna być wybrana z uwzględnieniem cech konkretnej osoby. Tylko w tym przypadku pozwoli pozbyć się bolesnych wrażeń.

Szyja to jeden z najbardziej mobilnych oddziałów, więc jej uwagę należy poświęcić zdrowiu. Od prawidłowego funkcjonowania zależy dostarczanie krwi do mózgu, co wpływa na aktywność umysłową, a także na wypełnianie mózgu przez jego główne zadania.

Jaki powinien być produkt

Jedną z głównych cech elektrod dla osób z chorobą kręgosłupa jest rozmiar. Podczas snu głowa powinna być umieszczona tak wygodnie, jak to możliwe, ale nie powyżej lub poniżej pewnej pozycji. Jeśli taki parametr nie zostanie uwzględniony, objawy choroby mogą się nasilić.

Jeśli nie ma specjalnej poduszki, możesz złożyć zwykły produkt na pół, ale upewnij się, że głowa nie jest wysoka. Jeśli nie zostanie to uwzględnione, przemieszczenie kręgów może nastąpić z późniejszym naruszeniem krążenia.Wielu lekarzy zgadza się, że nie można spać bez bólu głowy, ponieważ mięśnie odczują dyskomfort.

Poduszka z osteochondrozą okolicy szyjki macicy pozwala na relaks i pozbycie się bólów głowy i bezsenności. Wspiera kręgi, normalizując krążenie w tym dziale. Uczucie dyskomfortu w tym obszarze polega na mówieniu o złym wyborze.

Popularne odmiany

Jak wybrać poduszkę do osteochondrozy szyjnej? Najpierw należy wziąć pod uwagę główne typy tych produktów. Zgodnie z zaleceniami lekarzy dozwolone są tylko dwa typy urządzeń ortopedycznych: w kształcie półksiężyca i prostokątny z wypukłymi krawędziami. Pozwalają ci znaleźć wygodną pozycję i nie martwić się o swoje zdrowie. Mięśnie szyi rozluźniają się tak bardzo, jak to możliwe, co uwalnia osobę od pojawienia się nieprzyjemnych wrażeń.

Modele w kształcie półksiężyca sugerują odpoczynek tylko z tyłu. Takie przedmioty ciasno owijają się wokół szyi i mocują ją w jednej pozycji, pozwalając rozluźnić mięśnie i przyjąć właściwą postawę. Urządzenia te nie tracą kształtu nawet po długotrwałym użytkowaniu, więc będą wygodne dla każdego, kto cierpi na patologię kręgosłupa.Ale ich wadą jest to, że nie wszyscy są gotowi spać całą noc tylko na plecach.

Wielu wybiera produkty o wypukłych krawędziach, dające możliwość bycia w dowolnej pozycji bez utraty komfortu. Wybierając tę ​​opcję, należy dokładnie rozważyć zakup i określić, czy jest on zdeformowany podczas interakcji z głową. Bardzo ważnym parametrem jest wysokość. Jeśli wybierzesz go niepoprawnie, możesz tylko pogorszyć swoją sytuację.

Wielu się zastanawia - czy przydaje się spać bez poduszki z osteochondroza szyjki macicy? Lekarze tego nie zalecają, ponieważ szyja podczas odpoczynku wymaga wsparcia. W przeciwnym razie mięśnie nie będą się rozluźniać.

Wypełnienie

Poduszka od osteochondrozy oddziału szyjki powinna zawierać specjalny wypełniacz, który przywraca formę po użyciu. Nazywa się to "efektem pamięci". Na rynku produktów ortopedycznych można znaleźć modele z następującymi materiałami:

 1. Lateks. Materiał ten jest bardziej odpowiedni dla osób preferujących wypoczynek na plecach. Takie rzeczy są bardzo elastyczne, co pozwala zachować kształt.
 2. Sprężyny z lateksu. Urządzenia z takim wypełniaczem również przyczyniają się do dobrego utrzymania głowy, a ponadto są hipoalergiczne.
 3. Niezależne mini sprężyny.Ten wypełniacz pozwala szybko przywrócić kształt i dobrze wspierać kręgosłup. Sprężyny natychmiast zmieniają kształt w zależności od tego, jak leży osoba.
 4. Żel chłodzący. Ta kompozycja staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej niesamowite właściwości. Używając produktów z żelem, możesz poczuć, jak jest równomiernie rozłożony w zależności od zastosowanego obciążenia. Takie modele mają dwa efekty - masaż i chłodzenie.

Wszystkie opisane produkty są wytwarzane przez różne firmy, co umożliwia znalezienie najbardziej odpowiedniej opcji. Ale nawet właściwa poduszka do osteochondrozy szyjnej wymaga czasu, aby się do niej przyzwyczaić. Należy to wziąć pod uwagę po zakupie, zamiast natychmiast szukać nowych opcji.

Jak wybrać właściwą drogę?

Zanim wybierzesz poduszkę do osteochondrozy szyjnej, musisz wziąć pod uwagę jej główne cechy, od których zależy skuteczność użycia. Należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Poduszka do spania dla osteochondrozy szyjnej powinna utrzymywać głowę w taki sposób, aby osoba odczuwała całkowite rozluźnienie mięśni w tym oddziale.Kręgosłup powinien być w prawidłowej pozycji bez żadnych nienaturalnych ruchów.
 • Jednym z głównych parametrów, na podstawie którego warto wybrać, jest szerokość ramienia. Mierząc go, trzeba dodać około 1 cm. Liczba ta będzie odpowiadała prawidłowej wysokości.
 • Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest urządzenie i jego wypełniacz.
 • Jeżeli dana osoba śpi w różnych pozach, a potem musi produkt o grzbietach różnych wysokościach. Dzięki temu możesz wybrać najbardziej dogodną stronę. Z rozmieszczeniem na plecach musisz zatrzymać swój wybór w klasycznej formie.
 • Ramiona nie powinny znajdować się na podwyższeniu.

Przy wyborze warto wiedzieć, że specjalistyczne produkty są warte więcej. Jest to jeden z parametrów, dzięki którym można od razu rozpoznać takie modele. Zwykle wykonywane są również w różnych formach, innych niż klasyczne.

Czego nie można umieścić pod twoją głową

Najbardziej szkodliwe dla zdrowia są uważane za wysokie elastyczne obiekty, które przyczyniają się do dużego odchylenia kręgosłupa i pozwalają na rozluźnienie mięśni. Ich negatywny wpływ można zauważyć natychmiast po rozpoczęciu użytkowania.Nienaturalna postawa prowadzi do rozciągania niektórych mięśni i zginania kręgów. W rezultacie zacięcia nerwowe i naczynia krwionośne są zablokowane. Wszystko to prowadzi do pojawienia się bólu.

Niezbyt przydatne są także walce. Wynika to z faktu, że są one wystarczająco wąskie i nie przyjmują formy zapewniającej maksymalny komfort szyi. Ale dzięki starannej selekcji możesz wybrać najlepszą opcję.

Jak spać prawidłowo

Tak, i musisz się tego nauczyć. Choroba kręgów szyi powoduje dość silne nieprzyjemne odczucia, takie jak:

 • ból,
 • zawroty głowy,
 • ograniczona mobilność w szyi.

Dlatego w okresie odpoczynku dla osoby bardzo ważne jest odczucie komfortu. Wynika to z faktu, że od pozy w nocy i odczuć, które pojawiają się w ciągu dnia zależy. Jeśli nie podejmiesz specjalnego urządzenia, patologia kręgosłupa może się tylko pogorszyć.

Ważnym warunkiem zdrowego snu jest obecność twardego i płaskiego łóżka. Nawet zdrowym ludziom nie zaleca się używania łóżek o zginalnej powierzchni. Aby nie mieć powikłań choroby, wystarczy uzyskać równomierny i elastyczny materac,który dobrze wspiera wszystkie części ciała.

Wiele osób zastanawia się, która poduszka lepiej spać z osteochondroza szyjki macicy i czy prawidłowo. Ale zanim wybierzesz ten dodatek, powinieneś najpierw zwrócić uwagę na łóżko. Wynika to z faktu, że dopasowana podkładka z niewłaściwym materacem również nie przyczynia się do całkowitego usunięcia dyskomfortu.

Dlatego przed zastanowieniem się, którą poduszkę wybrać dla osteochondrozy szyjnej, warto zwrócić uwagę na materace. Prawidłowy wybór zapewni normalizację krążenia krwi i rozluźnienie mięśni. Najlepiej jest spać po Twojej stronie podczas snu, ponieważ ramię ciasno spoczywa na materacu. Aby zminimalizować negatywny wpływ na kręgosłup, należy wybrać pozy zarodka.

Wybór pozy

Wybierając poduszkę do osteochondrozy szyjnej, najpierw musisz ustalić, w której pozycji najczęściej śpisz. Jeśli ciało znajduje się na brzuchu, może to niekorzystnie wpłynąć na krążenie krwi i spowodować zakleszczenie zakończeń nerwowych. Ale na jakiej poduszce spać z osteochondroza szyjki macicy, jeśli nie chcesz zmienić swojej pozy?

Konieczne jest wybranie takiego urządzenia, z miejscem, w którym podbródek nie obraca się silnie w bok.

Podczas spania na plecach odpowiednie jest wiele rodzajów produktów, więc ta opcja jest bardziej pożądana. Ale zalecana pozycja staje się boczna - tylko tak, że wszystkie mięśnie naprawdę się rozluźniają.

Plusy i minusy spania bez poduszki

Wiele osób zastanawia się - czy można spać bez poduszki z osteochondroza szyjki macicy? Niektórzy wierzą, że taki sen jest bardziej zdrowy, a pozycja na plecach pozwala kręgosłupa przyjąć wygodniejszą pozę. Ale dlaczego wielu doświadcza wielkiego dyskomfortu?

Wynika to z faktu, że po umieszczeniu na plecach pod szyją tworzy się wolna przestrzeń, a niektóre mięśnie pozostają napięte. Poduszka wspiera tę część kręgosłupa i promuje bardziej zdrowy sen.

Nie zaleca się również odpoczynku bez poduszki, ponieważ podczas snu osoba może nieświadomie zmienić swoją pozycję i przyczynić się do naruszenia nerwów międzykręgowych. W rezultacie dobre samopoczucie po snu będzie złe.

Objawy wskazujące na nienormalne położenie w nocy:

 • bóle głowy,
 • drętwienie skóry wokół szyi,
 • bolesne odczucia podczas wykonywania skrętów głowy.

Odpowiedź na pytanie, co jest potrzebne w poduszkę osteochondroza szyjnego, dla każdej osoby jest inna, co należy brać pod uwagę pozycję ciała, wysokość obiektu, szczególnie łóżka, jak również wpływu danego wypełniacza. Wypróbuj kilka rodzajów i spójrz na efekt.

Pomoże to wybrać naprawdę odpowiednią opcję. Oszczędzając na zakupie odpowiedniego urządzenia do spania, możesz poważnie zaszkodzić zdrowiu.

Idealne ustawienia

Aby dowiedzieć się, co lepsze poduszki z osteochondroza szyjki macicy, warto wziąć pod uwagę charakterystykę produktu, wpływając na komfort. Rozważane są następujące parametry:

 • wysokość,
 • optymalny rozmiar,
 • materiał na okładkę,
 • jakość szwów.

Najbardziej dopuszczalną opcją jest rozmiar równy 50 x 70 cm, co pozwala na najbardziej racjonalne wykorzystanie przestrzeni łóżkowej i ułatwia wygodne ułożenie głowy. Opcje dla dzieci są zmniejszane o 10 cm z każdej strony.

Przy wyborze zwracaj uwagę na pokrywę. Powinny zapobiegać utwardzaniu wypełniacza, jeśli chodzi o pióra. Ale ważny jest również parametr, taki jak lekkość i przepuszczalność powietrza w tkance.Wybierając podobny produkt, należy zwrócić uwagę na jakość szwów. Aby sprawdzić wytrzymałość i elastyczność tych części, możesz je lekko pociągnąć. Uwagę zwraca również miękkość szwów.

Dodanie wszystkich tych funkcji, można łatwo wybrać coś, co pozwoli Ci zanurzyć się w silnego i zdrowego snu i nie martwić się o wygląd dyskomfort ze względu na obecność choroby kręgosłupa.

Obejrzyj wideo: Ola Malinowska - Jak ukoić ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa?