Jakie są zastrzyki stosowane w leczeniu osteochondrozy szyjnej?

Osteochondroza szyjna jest chorobą przewlekłą, w której okres względnego samopoczucia (remisji) zmienia się wraz z zaostrzeniami. W stanie ostrym występują różne objawy, ale główna jest bolesna.

Podczas zaostrzeń pojawia się niekiedy tak wiele bólu, że osoba traci zdolność wykonywania elementarnych ruchów. Nie może nawet czasami wstać z łóżka. W tym samym czasie sen, apetyt jest zaburzony, rozwija się nerwowość. W takim przypadku, czekając na działanie pigułki lub maści, nie ma czasu, potrzebna jest szybka pomoc.

Usuń ostry skurcz i cierpienie, które pojawiają się z osteochondrozy regionu szyjnego, możesz, tylko za pomocą zastrzyków z lekami znieczulającymi.

Korzyści z używania zastrzyków

Przed innymi sposobami podawania leków zastrzyki mają wiele konkretnych zalet:

  • Szybkość ekspozycji. Po wykonaniu wstrzyknięcia substancja czynna wstrzykniętego leku wchodzi bezpośrednio do krwi i natychmiast zaczyna działać. Jeśli weźmiesz pigułkę, minie trochę czasu, zanim przejdzie przez żołądek, dostanie się do jelita, a wtedy tylko substancje czynne przez jego ścianę przenikają do krwioobiegu.
  • Możliwość dokładnego dozowania.Zastrzyki z osteochondrozy regionu szyjki w pełni działają na źródło choroby. Tabletki i kapsułki są częściowo wyrównane przez enzymy spożywcze.
  • Podatne formy narkotyków mają znacznie mniej skutków ubocznych. Zwłaszcza dotyczy to bezpośrednio kręgosłupa szyjnego.
  • Podczas ustawiania zakraplacza uzyskuje się stałe i jednolite pobranie wymaganej dawki substancji przy bardzo szybkim osiągnięciu pożądanego rezultatu.

Odmiany terapii parenteralnej

Rozważmy bardziej szczegółowo, jakie zastrzyki są przepisywane w przypadku osteochondrozy szyjnej. Główne metody wprowadzania substancji do organizmu pozajelitowo to iniekcje domięśniowe, dożylne i podskórne.

Dożylnie stosowane leki, które pomagają poprawić krążenie krwi w mózgu, ponieważ dzięki tej opcji są natychmiast przenoszone do przepływu krwi.

Wstrzyknięcie w organizmie może przyjmować różne substancje.

Środki przeciwbólowe

Najpopularniejsza jest właśnie ta grupa leków (analgin, baralgin, ketony). Nie mają efektu terapeutycznego,ponieważ nie mają one wpływu na odbudowę tkanek w niszczycielskich zmianach, ale mogą skutecznie łagodzić objawy bólu i skurczu.

Miotropowe przeciwskurczowe

Leczenie tymi lekami znacznie łagodzi ból, ponieważ działa na mięśnie, skutecznie usuwając skurcz. W trakcie ekspozycji ciało zaczyna obejmować mechanizmy ochronne, a po usunięciu remedium następuje całkowite przywrócenie napięcia mięśniowego.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Terapia przeciwzapalna wymaga osiągnięcia kilku celów. Ta grupa narzędzi pozwala nie tylko łagodzą ból, ale również, aby usunąć obrzęk i inne objawy stanu zapalnego, zmniejszyć nacisk na zakończeniach nerwowych.

Jakie są leki z tej grupy jest lepszy w użyciu, tylko lekarz może zdecydować, ponieważ wiele z tych leków ma wiele skutków ubocznych i powołany na podstawie współwystępowania. Dlatego musisz najpierw wziąć udział w ankiecie i znaleźć dokładną przyczynę bólu. Następnie lekarz wyznaczy odpowiednią terapię.

Substancje hormonalne

Leczenie osteochondrozy kręgosłupa szyjnego czasem zapewnia zastrzyki glukokortykoidów. Ale zdarza się to rzadko.Taki zabieg jest przeprowadzany w krótkich kursach i wskazujące na nim wyrażone są stany zapalne.

Jednak na temat stosowności tej grupy w destrukcyjnych zmian w stawach i kręgosłupie wielu ekspertów są ostro podzielone. To dlatego, że mimo wysokiej wydajności i szybkości tłumienie reakcji zapalnych w palenisku, hormony sterydowe mają silny negatywny wpływ. Dlatego niektórzy lekarze zdecydowanie sprzeciwiają się ich stosowanie.

Blokada

Do natychmiastowej pomocy praktykowane zastrzyki w szyję z osteochondroza. Procedura ta jest wykonywana wyłącznie przez lekarza, ponieważ wymaga wiedzy z zakresu anatomii i umiejętności. Takiego sposobu stosowane środki przeciwbólowe (lidokaina i prokainą), dodaje się je w razie potrzeby przeciwskurczowe, środki przeciwbólowe lub środki hormonalne.

Dla złagodzenia bólu, istnieją dwa sposoby blokady - przykręgowa i zewnątrzoponowe. Pierwszy przykład leki otrzymane poprzez wprowadzenie ich w ściśle określonych miejscach położonych blisko kręgosłupa. W drugim - prawo do przestrzeni zewnątrzoponowej.Ta metoda jest stosowana w rozwoju przepukliny lub zwężenia kanału kręgowego.

Takie manipulacje nie są przeprowadzane w obecności silnych odchyleń w strukturze kręgosłupa, ponieważ w tym przypadku punkt podania zostaje przesunięty.

Można zatem zauważyć, że wstrzyknięcia osteochondrozy szyjnej kręgosłupa są jedną z najbardziej skutecznych i niezbędnych manipulacji. Mają one pewne zalety w porównaniu do tabletek i maści i są szeroko stosowane w leczeniu tej choroby.

Loading...