Leczenie osteochondrozy kręgosłupa szyjnego: podstawowe leki

Najczęstszym problemem kręgosłupa jest osteochondroza szyjna. Wynika to z anatomii, więc większość populacji ma taką diagnozę. Dlatego takie pytanie, jak w leczeniu choroby zwyrodnieniowej krążka kręgosłupa szyjnego, jest bardzo istotne, a trzeba wiedzieć, jakie leki są stosowane do tej choroby.

Jaki jest efekt terapeutyczny

Główne cele leczenia farmakologicznego dla tego stanu patologicznego to:

 • Eliminacja zespołu bólowego. Jak leczyć ból osteochondrozy? Można to osiągnąć na kilka sposobów - usuwając obrzęk i stan zapalny w dotkniętym obszarze, zmniejszając impuls bólu, rozluźniając skurcze mięśni.
 • Popraw proces dopływu krwi do struktur kręgosłupa i mózgu.
 • Hamowanie procesów destrukcji i przywracanie integralności anatomicznej.

Formy dawkowania

Leki do osteochondrozy szyjnej mogą być przepisywane w postaci zastrzyków, tabletek, maści i żeli, płynów i okładów. W przypadku efektów lokalnych stosuje się również brodawkowaty plaster.

Tabletki

Głównymi postaciami stosowanymi do leczenia są tabletki lub kapsułki.

 1. Aby złagodzić ból i stany zapalne, a także aby wyeliminować obrzęk w obszarze uszkodzenia, należy stosować NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Ten rodzaj lekarstwa jest zalecany do wykonywania krótkich kursów podczas zaostrzeń. Nie zaleca się przepisywania ich niezależnie i niekontrolowanego, ponieważ agresywnie działają na błonę śluzową żołądka.
 2. Zespół bólu można również zahamować za pomocą leków przeciwbólowych lub zwiotczających mięśnie. Ta ostatnia grupa nie wpływa na żołądek, ale nie jest stosowana w przypadkach, gdy wymagana jest wysoka koncentracja uwagi (na przykład podczas prowadzenia samochodu).
 3. Aby zahamować degenerację chrząstek międzykręgowych, przepisuje się chondroprotektory. Ich działanie jest stopniowe, dlatego lekarz zaleca im długotrwałe stosowanie. Niektóre leki z tej serii należy przyjmować przez co najmniej sześć miesięcy.
 4. Leki do osteochondrozy szyjnej w tabletkach obejmują również substancje w kapsułkach lub tabletkach, aby poprawić krążenie krwi. W tym celu zaleca się stosowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne i neurotropowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku problemu w kręgu szyjnym, ponieważ takim zniszczeniom towarzyszy upośledzony krążenie mózgowe z zaburzoną koordynacją, wzrokiem i słyszeniem.
 5. Odpowiadając na pytanie o to, co do leczenia osteochondroza szyjki macicy, nie wspominając o witaminy z grupy B. dostępny w postaci kapsułek lub tabletek Są też i pomóc odbudować uszkodzone włókna nerwowe i poprawić ich przewodnictwa.

Zastrzyki

Czasami wyrażona syndrom bólu i stanu zapalnego u pacjenta cierpiącego tak, że trzeba było czekać na leki przeciwbólowe będą działać, tylko raz. Do tego potrzebujemy leków, które pomogą w krótkim czasie. W takim przypadku stosuje się preparaty do podawania pozajelitowego.

 • Najskuteczniejszym lekiem przeciwbólowym jest blokada Novocain. Czasami używa się do tego celu lidokainy. Zastrzyki są wykonywane wyłącznie przez doświadczonego specjalistę, w stanie przykręgowym lub w przestrzeni podpajęczynówkowej.
 • Leki neurotropowe do wstrzyknięć dożylnych lub domięśniowych stosuje się do szybkiego zatrzymania zaburzeń krążenia mózgowego.
 • Zaleca się stosowanie narkotyków w formie do wstrzykiwania w ciężkim stanie. Może to być leki przeciwbólowe (w tym narkotycznych leków przeciwbólowych) i witamin w kompleksie, na szybki neuroprotekcji.

Fundusze lokalne

W celu wzmocnienia efektu, wraz z powyższymi lekami, leki są wykorzystywane do osteochondrozy kręgosłupa szyjnego do miejscowego leczenia. Ponadto są one pokazane, jeśli pacjent ma problemy z żołądkiem lub jelitami, a leczenie układowe nie odpowiada mu. Najczęściej mianowany:

 1. Żele lub maści o niesteroidowych właściwościach przeciwzapalnych. Taka pomoc pomaga w każdej patologii stawów i kręgosłupa.
 2. Chondroprotekcyjne maści. Wzmocnienie efektu form tabletek, są one używane przez długi czas.
 3. Drażniące i rozgrzewające. Może mieć postać maści, trąc, kompresować. Efektywność jest pokazana w tym przypadku, a fundusze wykonane przez przepisy ludowe w domu.
 4. Do środków lokalnych można przypisać i używać łatek. Ogrzewają skórę, powodując przepływ krwi i przyspieszając procesy wymiany. Ich wpływ na pewne punkty pomaga złagodzić ból.

Należy zauważyć, że niestety jedyne najlepsze lekarstwo na osteochondrozy nie istnieje. Taką chorobę leczy się jedynie przy użyciu wszelkich możliwych środków i gimnastyki terapeutycznej, prawidłowego reżimu dnia i odżywiania.

Ponadto wszystkie leki powinny być przepisywane przez lekarza, ponieważ w każdym indywidualnym przypadku reżim leczenia może być inny, biorąc pod uwagę stadium choroby, ogólny stan i wiek pacjenta oraz obecność współistniejących chorób.

Loading...